Посібник для освітян: як розповідати школярам про мінну безпеку

Опис

Проблема забруднення територій вибухонебезпечними предметами, з якою Україна стикнулася в 2014 році, вийшла на новий рівень загрози з початком повномасштабної війни в 2022 році. Згідно зі статистикою Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) станом на серпень 2022 року, понад третина територій України зараз потенційно забруднені боєприпасами та вибухонебезпечними предметами (ВНП). Розмінування та знешкодження таких предметів триватиме багато років.

Тепер вулиці, узбіччя, ліси, поля, річки, озера в тих місцях, де велися активні бойові дії, є потенційно небезпечними та щодня загрожують мешканцям міст і селищ України. Відтак дорослим та дітям потрібно знати правила мінної безпеки: вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети, відрізняти попереджувальні знаки, знати правила поведінки та, головне, слідувати їм.

👩‍🏫 Вчителі можуть бути для учнів джерелом зрозумілої та доступної інформації про те, як вберегти своє життя та життя своїх рідних та друзів від загроз вибухонебезпечних предметів.

👉 Завдяки цьому посібнику вчитель:

  • зрозуміє базові принципи мінної безпеки;
  • отримає чіткі рекомендації щодо проведення уроків із мінної безпеки для школярів 1-4 класів, а також 5-11 класів;
  • дізнається, як пояснювати сенситивну інформацію дітям різного віку без шкоди їхньому психічному здоров’ю.
Image
Автор
ЮНІСЕФ, МОН України, ДСНС України, Поліція