Важливо як ніколи: Поради батькам новонароджених під час війни

Рекомендації щодо гігієни, харчування та догляду за немовлятами в умовах військових дій

Опис

Ви, як мама, хвилюєтесь за добробут і безпеку дитини — це цілком природно. До великого стресу після народження дитини у сьогоднішніх умовах додається ще і тривога й напруження через війну. Пам’ятайте: ви впораєтесь. Хоч би як було складно, це скоро мине.


Знайте: те, що ви перебуваєте поруч із дитиною майже весь час, означає, що ви знаєте її найкраще. Але те, що ви мама і можете годувати маля, не означає, що у вас не може бути інших потреб, окрім потреб дитини. Не бійтеся звертатися по допомогу до партнера, батьків, друзів чи інших людей, що поруч із вами. Попросіть приготувати вам їжу, подбати про продукти чи речі, побути з дитиною, щоби ви відпочили.


За першої можливості відпочивайте: вам зараз дуже потрібні сили! Тримайте напоготові воду та харчі, які можна їсти без приготування. У міру того як ви і маля пізнаватимете одне одного, ви станете впевненішою та спокійнішою. Якщо вас непокоїть здоров’я дитини або власне, зверніться до медика за першої нагоди.


У цій брошурі зібрано поради щодо здоров’я, гігієни, харчування та безпеки немовляти у перші дні та місяці його життя, а також про те, як оформити документи, переїхати та при цьому впоратись зі стресом

Image
Автор
ЮНІСЕФ