Молодь навчає підлітків створювати проєкти у маленьких містах
Команда з Острога доводить, що можливості для реалізації є і в невеликих населених пунктах. Для підлітків розробили навчальний курс по створенню власного проєкту
- Доступно:
- Українська
- English
Донедавна 16-річний Володимир вважав, що в рідному Острозі немає можливостей для реалізації, оскільки це маленьке місто з якого щороку виїжджає молодь і рідко повертається назад. Однак зараз Володимир повністю змінив свою думку та навіть спільно з командою однолітків розробив ідею власного проєкту.

“У багатьох з нас траплялися життєві ситуації, коли ми хотіли комунікувати з громадою, але не було можливості. Наприклад, учасниця нашої команди займалася видом спорту, який не був поширений в Острозі. Дівчина хотіла, аби громада звернула на це увагу. Тож нам потрібен комунікаційний центр - місток між молоддю, владою і громадськими організаціями. Через який підлітки могли б легше доносити свої пропозиції до влади, а та, зі свого боку, отримувати зворотний зв'язок”, - розповідає Володимир Сєдунов.
Ця ідея підлітків стала переможною на курсі “Skills lab”. Навчання для місцевої молоді організувала громадська організація “Ет сетера”, за підтримки ЮНІСЕФ та Уряду Кореї.

Протягом двох тижнів 25 підліткам розповідали про проєктний менеджмент: як від задуму дійти до його реалізації, завдяки ініціативам розвʼязувати соціальні проблеми та планувати бюджет. Також проходили тренінги з ораторського мистецтва, де учасників навчали представляти свої проєкти.
У межах “Skills lab”, підлітки мали завдання презентувати великі компанії на етапі їх створення, наприклад Facebook і Apple. Окремий блок навчання відвели для “анатомії громади”: учасники досліджували державний сектор у місті та як з ним можна взаємодіяти.

“Ми хочемо, аби підлітки бачили, що можуть не шукати можливостей у великому місті, а створювати їх тут і навіть зараз. У віці від 14 років вони здатні бути в складі молодіжних організацій і просувати зміни, а потенційно створювати свої справи та навіть заробляти на тому”
Групи підлітків мали наставників - молоду людину з досвідом у громадському секторі, членом місцевої організації. Після закінчення навчання кожна команда представляла ідею проєкту, який здатний розвʼязати певну проблему в громаді.
“Учасники придумали створити фотогурток, як один зі способів реалізації підлітків через творчість. Інша команда розвʼязувала проблему самотності та соціалізації тінейджерів - для цього учасники розробили ідею менторської програми. У нас у місті є університет, багато студентів, які могли б бути наставниками, допомагати підліткам ставити цілі та йти до них”

Михайло переконаний, що його проєкт несе користь у довгостроковій перспективі та підлітки ще не раз повернуться до створення проєктів.

«Такі проєкти розвивають у молоді відповідальність за своє майбутнє. Так ми можемо навчитися змінювати своє середовище, побут і громаду - ставати кращими. Загалом, це поліпшить освітній процес. Також органи влади працюватимуть ефективніше, бо будуть знати, що потрібно підліткам”.