Як можна долучитися до боротьби зі зміною клімату

Чому так важливо, щоб думка молоді враховувалась у боротьбі зі зміною клімату?

ЮНІСЕФ
image
UNICEF
23 Серпень 2021

Чому так важливо, щоб думка молоді враховувалась у боротьбі зі зміною клімату? Як ВИ можете брати участь і впливати на обговорення кліматичних заходів?

Серія «Боротьба зі зміною клімату для молоді», розроблена молодими активістами та експертами ЮНІСЕФ на основі прикладного посібника «Молоді активісти з питань клімату в Латинській Америці та Карибському басейні», надасть знання, інструменти та ресурси, що допоможуть вам зрозуміти, як можна долучитися до боротьби зі зміною клімату

image
UNICEF

1. Чому так важливо, щоб думка молоді враховувалась у боротьбі зі зміною клімату?

Молодь — ключовий гравець і партнер у боротьбі проти зміни клімату. Саме молодим людям доведеться жити з наслідками зміни клімату, тож вони мають право брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє майбутнє.

image
UNICEF

2. Для розв'язання проблем, пов'язаних із зміною клімату, необхідно багаторівневе управління

Вплив зміни клімату відчувається на місцевому, національному та глобальному рівнях. Для вирішення таких складних, багатосторонніх причин та наслідків зміни клімату необхідні дії та участь усіх суб’єктів без виключення.

 3. Як ви можете взяти участь на національному рівні?

Візьміть участь у створенні чи оновленні інструментів боротьби зі зміною клімату у вашій країні, чи приєднайтеся до груп, які займаються розробкою кліматичної політики. Якщо прямі можливості участі недоступні, виступайте за створення такого простору для молоді.

image
UNICEF

4. Які є можливості участі на глобальному рівні?

Ви можете долучитися до YOUNGO, офіційного молодіжного крила UNFCCC (Рамкової конвенції ООН про зміну клімату), подати заявку на інноваційну програму для молоді UPSHIFT, чи відвідати Молодіжну конференцію (COY, Conference of Youth) - офіційний простір, де молоді люди можуть обговорювати ідеї та готуватися до участі в Конференції ООН про зміну клімату.

5. Як ще можна долучитися

  • Приєднайтеся до місцевої чи регіональної молодіжної конференції чи організуйте її самостійно.
  • Інформуйте людей про кліматичні заходи в соціальних мережах.
  • Приєднуйтесь до груп і рухів, пов'язаних із кліматом.
  • Спонукайте свою школу, громаду, місто чи країну стати більш стійкими.

Тепер ваша черга! Вам подобається вести блоги, створювати візуальний контент або писати вірші? Можете поділитися своїми думками про те, як зміна клімату впливає на вашу громаду чи що ви робите для боротьби з нею. Подайте свою публікацію на платформу Voices of Youth («Голоси молоді»), виконавши ці кроки, а також підпишіться на наш Instagram, щоб стежити за новим контентом і ресурсами про молодь та зміну клімату.