Посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум вдруге відвідав Україну, щоб підтримати дітей, чиє дитинство руйнує війна

Орландо Блум закликає якнайшвидше забезпечити підтримку для близько 1,5 мільйона дітей, чиє ментальне здоровʼя перебуває на небезпечній межі, а також 5 мільйонів дітей, які не мають доступу до освіти.

27 березня 2023
UNICEF Goodwill Ambassador Orlando Bloom plays with children in the UNICEF Spilno Child Spot at a metro station in Kyiv, Ukraine on 25 March 2023.
UNICEF/UN0819998/Skyba
UNICEF Goodwill Ambassador Orlando Bloom plays with children in the UNICEF Spilno Child Spot at a metro station in Kyiv, Ukraine on 25 March 2023.

KИЇВ/НЬЮ-ЙОРК, 27 березня 2023 року. Цього тижня Посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум відвідав Україну, щоб зустрітися з українськими дітьми та їхніми родинами, які постраждали від війни.  

У межах триденного візиту він відвідав міста Київ та Ірпінь, а також село Демидів, щоб на власні очі побачити той руйнівний вплив, який уже понад рік війна справляє на життя дітей в Україні. За оцінками ЮНІСЕФ, близько 1,5 млн українських хлопців і дівчат мають ризик розвитку депресії, тривожних станів та інших психологічних проблем, які загрожують тривалими наслідками для їхнього фізичного та ментального здоров’я.  

«Коли я вперше потрапив в Україну в 2016-му, я побачив катастрофічний вплив, який війна справила на дітей та їхні родини. Я усвідомив, наскільки важливим для малечі є забезпечення базових потреб, як-от відвідування школи чи психосоціальна підтримка, — наголосив Орландо Блум, який приїжджав в Україну сім років тому, а також відвідував центр прийому українських біженців у Молдові минулого року. — Зараз, коли страждають діти по всій країні, така підтримка важлива як ніколи».  

За останніх 13 місяців тисячі шкіл в Україні були серйозно пошкоджені або повністю зруйновані внаслідок бомбардувань та обстрілів. Через це майже 2,7 млн українських школярів змушені відвідувати заняття онлайн чи навчатися у змішаному форматі. У країнах, які приймають біженців, двоє з трьох українських дітей наразі не охоплені системою освіти. Нещодавнє дослідження ЮНІСЕФ показало, що особливо потерпають від цього діти дошкільного віку, оскільки вони втрачають можливість здобувати критично важливі навички, необхідні для успішного навчання у школі. Ці та інші теми прав дітей і відновлення направленого на розвиток дитини були також в центрі уваги під час зустрічі Блума з Президентом України Володимиром Зеленським.  

«Деякі з дітей, яких я зустрів, як-от десятирічна Ганна з Волновахи, Донецької області,  вже понад рік мають обмежений доступ до очного навчання, — говорить Посол доброї волі. — Хоча ЮНІСЕФ докладає зусиль, щоб ці діти могли продовжувати навчатися онлайн, їм не вистачає саме живого спілкування з однокласниками та вчителями. Це особливо важливо для молодших дітей, адже така взаємодія є ключовою для їхнього емоційного та когнітивного розвитку, а екран комп’ютера не здатен цього замінити».  

У межах своєї подорожі Орландо Блум завітав до Ірпеня — міста, яке серйозно постраждало в перші дні війни. Тут він відвідав школу, в якій за підтримки ЮНІСЕФ підвал було облаштовано під бомбосховище. Тож тепер учні можуть продовжувати заняття навіть під час повітряної тривоги.  

Посол доброї волі також відвідав дитячі точки «Спільно» в Ірпені та Києві, де грають та навчаються діти, зокрема ті, що були переміщені через війну. У цих просторах малеча також може отримати психологічну підтримку, медичні огляди та перенаправлення до спеціалізованих сервісів. У 2022 році понад 500 тисяч дітей та їхніх опікунів завітали до 180 точок «Спільно» по всій Україні.  

«На тлі хаосу та невизначеності, які несе із собою війна, продовження навчання є надважливим інструментом збереження ментального здоров’я та добробуту малечі, — говорить Блум. — Це особливо важливо в перші роки життя, коли діти розвивають свої навчальні та емоційні здібності, які їм необхідні, щоб повністю реалізувати свій потенціал».  

Протягом минулого року ЮНІСЕФ в Україні забезпечував послуги освіти, охорони здоров’я, зокрема ментального здоров’я, та психосоціальну підтримку, харчування, воду та санітарію, а також послуги захисту для дітей і родин, які постраждали від війни. У країнах, які приймають українських біженців, ЮНІСЕФ співпрацює з владою на національному та місцевому рівнях, а також об’єднує зусилля із організаціями громадянського суспільства для надання екстреної допомоги та підтримки родинам, які змушені були шукати прихистку далеко від рідного дому. 

Оскільки бойові дії продовжуються, а потреби українців зростають, ЮНІСЕФ і далі надає допомогу дітям в Україні та сусідніх державах. На це організація потребує $1,05 мільярда, які дозволять задовольнити потреби 9,4 мільйона людей, зокрема 4 мільйонів дітей, на яких значно вплинула війна.  

«Передусім діти потребують припинення війни та настання миру. Це поверне їм дитинство та повноцінне життя, допоможе зцілюватися та відновлюватися», — резюмував Орландо Блум.  

 

Контакти для медіа

Вікторія Грубась
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: vhrubas@unicef.org

Additional resources

UNICEF Goodwill Ambassador Orlando Bloom speaks with 8-year-old Milana, during a candle-making class in a UNICEF Spilno Child Spot at a metro station in Kyiv, Ukraine on 25 March 2023. Milana, with her mother and baby sister, left Ukraine in March 2022 and went to Germany, but came back six months later. Milana lost 50 percent of her vision due to anxiety and stress caused by war.
UNICEF Goodwill Ambassador Orlando Bloom speaks with 8-year-old Milana, during a candle-making class in a UNICEF Spilno Child Spot at a metro station in Kyiv, Ukraine on 25 March 2023. Milana, with her mother and baby sister, left Ukraine in March 2022 and went to Germany, but came back six months later. Milana lost 50 percent of her vision due to anxiety and stress caused by war.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.