ЮНІСЕФ доставив в Україну 657 тисяч доз вакцини від кору

17 Липень 2023
image
UNICEF

Київ, 17 липня 2023 року. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну ще 657 тисяч доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) на підтримку Національної програми імунізації в Україні.

«Ліків від кору не існує, проте існує ефективний спосіб запобігти цій хворобі — захистити себе та дітей можна за допомогою вакцинації. Якщо ваша дитина пропустила планове щеплення, важливо його надолужити. ЮНІСЕФ доставив необхідні для цього вакцини в Україну», — сказав Мухаммад Тарік Ікбаль, спеціаліст ЮНІСЕФ з імунізації.

Кір — небезпечне захворювання, яке може призвести до інвалідності та навіть смерті у дітей та дорослих. У вагітних вірус може викликати передчасні пологи та спричинити низьку вагу дитини при народженні.

Кір відноситься до найбільш заразних хвороб — 9 із 10 невакцинованих людей інфікуються після контакту з хворим. Цього року в Україні було зафіксовано випадки кору. Під час війни внаслідок скупчення людей, наприклад, у бомбосховищах, ризик зараження кором зростає.

image
UNICEF

“МОЗ в рамках співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, робить все можливе, щоб не допустити спалаху кору в Україні. Впродовж літа, спільними зусиллями партнерів на рівні областей країни буде відбуватись вакцинація від кору тих дітей, які пропустили одне чи два щеплення, – заявив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. – Кір є інфекційною хворобою, яка передається максимально швидко, бо одна інфікована дитина до моменту прояву симптомів може інфікувати в середньому до сімох невакцинованих дітей. Вакцина буде доставлена до усіх областей країни, відповідно до запитів областей”.

Дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та у 6 років — забезпечують ефективний захист від кору.

«Наявність достатньої кількості вакцин і своєчасна імунізація — запорука запобігання спалахам кору. ВООЗ та партнери працюють над тим, щоб зробити вакцини доступними для всіх. Це необхідно для захисту українських дітей та дорослих від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, — зазначив Представник ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт. — Так, під час війни ми підтримуємо загальнонаціональні інформаційно-просвітницькі кампанії, а також проводимо різноманітні тренінги для медичних працівників. Автобуси, які ми передали Міністерству охорони здоров'я, вже активно використовуються мобільними медичними бригадами для роботи у віддалених сільських районах і проведення щеплень проти кору, COVID-19, правця та дифтерії».

UNICEF

Контакти для медіа

Вікторія Грубась
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: vhrubas@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.