Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін провів зустріч із Міністром юстиції України Денисом Малюською

20 Жовтень 2021
Денис Малюська та Мурат Шахін
UNICEF

Вчора відбулась зустріч між Міністром юстиції України Денисом Малюською та  головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муратом Шахіним. 

На зустрічі сторони обговорювали результати попередньої співпраці у розвитку системи правосуддя дружньої до дітей, а також наступні кроки для захисту прав та найкращих інтересів дитини. Міністр юстиції висловив подяку ЮНІСЕФ за плідну співпрацю та спільні зусилля для розвитку системи правосуддя, дружнього до дітей, в Україні.

Мурат Шахін відзначив кроки України у реформуванні системи правосуддя, включаючи розробку проєкту Закону «Про юстицію, дружню до дитини», який ґрунтується на міжнародних актах і рекомендаціях для України щодо дітей, пропозиціях міжнародних партнерів та напрацюваннях попередніх років щодо розвитку правосуддя дружнього до дитини та відновного правосуддя.

 

Делегація ЮНІСЕФ на зустрічі в Міністерстві юстиції
UNICEF

«Ми пишаємося результатами, оскільки за останні три роки нам вдалося впровадити, розширити та інституціоналізувати «Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», завдяки якій понад 200 дітей успішно завершили програми ресоціалізації. Водночас немає жодних сумнівів у тому, що Програму слід далі розвивати та розширювати», – зазначив Мурат Шахін. Крім того, голова Представництва Дитячого фонду ООН в Україні зробив особливий акцент на проблемі насильства над дітьми.

У свою чергу, Міністр юстиції України Денис Малюська відмітив створення у липні 2020 року на базі Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх робочої групи із впровадження моделі Barnahus в Україні для дітей, що постраждали від чи стали свідками насильства, а також початок реалізації пілотного проєкту впровадження такої моделі в окремих регіонах України. На сьогодні всі зацікавлені стейкхолдери підтримують актуальність запровадження такої моделі на національному рівні, і подібна практика характерна для багатьох країн Європи.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.