Постання з попелу війни: 1946–1979 роки
Дізнайтеся про діяльність ЮНІСЕФ, агентства для дітей, від початку його створення

- Доступно:
- Українська
- English
Щойно розвіявся дим і охолонув попіл Другої світової війни, розпочалася криза, пов'язана з біженцями, подібних до якої світ ще не бачив. В умовах її руйнівного впливу для полегшення тягаря найвразливіших дітей у світі було створено ЮНІСЕФ.
1946
Адміністрація допомоги та відбудови Об'єднаних Націй створила Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям (ІСЕФ) для надання допомоги дітям, які постраждали під час Другої світової війни. ІСЕФ діє здебільшого з метою охорони здоров'я дітей відповідно до принципу, що допомога повинна розподілятися серед усіх дітей без будь-якої дискримінації.
11 грудня 1946 року резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй засновано Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ).
.

1947 to 1965
За 18 років роботи на посаді Виконавчого директора ЮНІСЕФ Моріс Пейт розширив діяльність Фонду для більш комплексного задоволення потреб дітей. Він також домігся консенсусу щодо того, що потреби дітей важливіші за політику.

«Дітей-ворогів не існує».
1947
Отримано перший приватний внесок на потреби ЮНІСЕФ. Фонд дотепер спирається на підтримку мільйонів своїх прихильників, які хочуть сприяти змінам життя дітей на краще. Долучайтесь і допомагайте навразливішим дітм разом з ЮНІСЕФ.
У цьому ж році в Сполучених Штатах створено перший національний комітет ЮНІСЕФ. Національні комітети являють собою допоміжну мережу незалежних благодійних організацій, які збирають кошти для здійснення роботи ЮНІСЕФ в усьому світі.
1949
Світ побачила перша вітальна листівка ЮНІСЕФ. Продаж листівок ЮНІСЕФ незабаром стане одним із найбільш масштабних і тривалих заходів із організації збору коштів. Національні комітети ЮНІСЕФ відіграватимуть ключову роль у продажах мільярдів листівок упродовж наступних 70 років.

1950
З огляду на «потребу в подальших заходах із метою полегшення страждань дітей» Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй розширює мандат ЮНІСЕФ, наголошуючи на важливості підтримки організацією дітей, які живуть за межами Європи.

1953
ЮНІСЕФ стає постійним представництвом системи Організації Об'єднаних Націй. Слова «міжнародний» і «надзвичайний» вилучені з його офіційної назви, але існуюча абревіатура збережена.
Проєкти ЮНІСЕФ у галузі водопостачання, санітарії та гігієни спрямовані на скорочення кількості дитячих захворювань, які можна попередити шляхом профілактики, і смертельних випадків, яким можна запобігти. Кампанії з викорінення фрамбезії, лепри і трахоми є достатньо ефективними.

1954
Улюбленець американської публіки артист Денні Кей стає послом із особливих доручень ЮНІСЕФ.

1956
У період з 1956 по 1957 роки понад 13 тисяч центрів охорони материнства й дитинства в 102 країнах отримують матеріали від ЮНІСЕФ і за допомогою Фонду організовують технічну підготовку своїх співробітників.

1957
ЮНІСЕФ упроваджує нові програми в галузі харчування. Місцеві громади проходять навчання з питань організації городництва, утримання ставків для розведення риби, птахівництва і тваринництва, отримують підготовку з питань харчування.

1959
Прийнята Організацією Об'єднаних Націй Декларація прав дитини визначає як пріоритетні права дітей на захист, освіту, охорону здоров'я, житло й достатнє харчування.

1961
ЮНІСЕФ розширює сферу своєї діяльності, включивши до неї питання освіти дітей. Програми допомоги в отриманні освіти впроваджуються по всьому світові і тривають багато років.

1964
Конференція Белладжо, або Міжнародний круглий стіл з питань участі дітей і молоді у плануванні розвитку в Белладжо (Італія), присвячена розгляду заходів, що дозволяють пов'язати благополуччя дітей із національними планами в області розвитку.
Після цієї конференції ЮНІСЕФ перетворюється з фонду допомоги на агентство міжнародного розвитку, що володіє технічним досвідом у всіх питаннях, що стосуються дітей.
1965
ЮНІСЕФ отримує Нобелівську премію миру за «сприяння налагодженню братніх відносин між націями». Присудження Нобелівської премії миру означає визнання діяльності в інтересах дітей діяльністю заради миру.

"Добробут сучасних дітей нерозривно пов’язаний зі збереженням миру у світі завтра".
1967
На тлі тривалих суперечок схвалено надання ЮНІСЕФ допомоги в галузі планування сім'ї. Підтримка в цих питаннях надається в контексті охорони здоров'я матері й дитини.

1968
ЮНІСЕФ надає допомогу матерям і дітям в умовах громадянських конфліктів у Нігерії і В'єтнамі, дотримуючись своєї філософії надання допомоги — незалежно від політичних міркувань і відповідно до принципу недопущення дискримінації.

1971
Виконавча рада ЮНІСЕФ розширює свою роботу з надання допомоги, включивши послуги, які «приносять користь дітям у міських нетрях і бараках». Масштаб такої діяльності організації й охоплення нею з року в рік зростають.

Агенства Організації Об'єднаних Націй мобілізуються для надання житла, продуктів харчування, санітарних засобів і води мільйонам біженців, які прибули до Індії зі Східного Пакистану, нині відомого як Бангладеш.

1973
ЮНІСЕФ розширює надання допомоги в організації неформального навчання (поза звичайними школами), зокрема для сільських дітей і молоді.

1975
Винайдено водяний насос Mark II, який кардинально змінив сільське життя.

1978
Алма-Атинська конференція, організована спільними зусиллями ВООЗ і ЮНІСЕФ, привертає увагу світової громадськості до питання надання первинної медико-санітарної допомоги та робить акцент на нових підходах до охорони здоров'я сім'ї на основі місцевих громад як ключових факторах досягнення прийнятного рівня здоров'я в усьому світі.

1979
Відсутність у ЮНІСЕФ політичного статусу дає змогу Фонду очолювати діяльність Організації Об'єднаних Націй і Червоного Хреста в рамках масштабних операцій із надання допомоги й відновлення на території Кампучії (сьогодні Камбоджа).

Організація Об'єднаних Націй оголошує 1979 рік Міжнародним роком дітей (МРД), щоб підвищити обізнаність про умови, у яких живуть діти по всьому світові, й активізувати дії із захисту прав дітей.

With organized global efforts underway, see how UNICEF focused international efforts to serve children around the world.