Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ є світовим лідером, який просуває та захищає права дітей у 190 країнах, включаючи Україну

image
UNICEF/UN049021/Getman

ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях для охоплення найуразливіших дітей та молоді, які найбільше потребують допомоги. Ми працюємо над тим, щоб зберегти їхні життя. Захистити їхні права. Уберегти їх від шкоди. Дати їм дитинство, в якому вони будуть захищеними, здоровими та освіченими. Дати їм рівні можливості реалізувати свій потенціал, щоб одного дня вони могли зробити світ кращим.

ЮНІСЕФ – це провідний голос світу для дітей та молоді, а також голос самих дітей. У всьому, що ми робимо, ми залучаємо та підтримуємо молодь, щоб вони впливали на прийняття рішень, які визначають їхнє життя.

Усі діти мають право виживати, процвітати та реалізовувати свій потенціал - на користь кращого світу.

UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрив своє Представництво у Києві у 1997 році. За цей час Фонд надав Уряду України допомогу на загальну суму 130 мільйонів доларів США, що дозволило розробити і реалізувати низку програм у галузі охорони здоров’я, води і санітарії, освіти та захисту прав дітей.

З початку конфлікту на сході Україні ЮНІСЕФ працює над реалізацією ключових зобов’язань із задоволення гуманітарних потреб дітей, зокрема доступу до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони здоров’я матері та дитини, а також послуг для людей, що  живуть із ВІЛ/СНІДом.

Основна мета програми ЮНІСЕФ для України на 2018-2022 рр. – сприяти прогресивній реалізації прав усіх дітей в Україні та скороченню прогалин у доступі дітей до найнеобхідніших послуг, при цьому зберігаючи баланс між гуманітарною діяльністю, діяльністю з розвитку та підтримуючи включення пріоритетів, пов’язаних з розбудовою миру та подоланням наслідків конфлікту, до основних засад поточних ключових реформ у соціальній сфері та децентралізації.

Протягом наступних 5 років ЮНІСЕФ в Україні зосередиться на досягненні таких п’яти загальних результатів для дітей:

1. Соціальна інклюзія та державна політика щодо дітей

Просування соціальної інклюзії шляхом реалізації інтегрованої політики соціального захисту, заснованої на принципах рівного доступу та можливостей

2. Захист дітей в усіх обставинах

Зміцнення систем соціального благополуччя та правосуддя для надання послуг із захисту, у т.ч. забезпечення альтернативного сімейного догляду та правосуддя, дружнього до дитини

3. Освіта для всіх дітей

Розширення доступу до інклюзивної та якісної шкільної освіти та раннього навчання для всіх дітей

4. Здорове життя з перших років і надалі

Зосередження уваги на відновленні загального охоплення дітей імунізацією та скорочення передачі ВІЛ від матері до дитини

5. Вода і стале середовище

Поліпшення рівного доступу до чистої питної води в уражених конфліктом районах та поліпшення практик підтримання гігієни у громадах, школах та медичних установах.

Представник ЮНІСЕФ в Україні

Лотта Сільвандер призначена представником ЮНІСЕФ в Україні

image
UNICEF

Пані Лотта Сільвандер приєдналася до ЮНІСЕФ в Україні в березні 2019 року. Пані Сільвандер має понад три десятиліття досвіду в галузі соціального розвитку, отриманого на керівних посадах, які вона обіймала в багатьох регіонах світу, де вона виступала за справу дітей та жінок.

До свого призначення в Україну пані Сільвандер займала посаду представника ЮНІСЕФ у Філіппінах з 2014 року. Там вона відповідала за планування, реалізацію та оцінку широкого кола програм ЮНІСЕФ, приносячи користь дітям і жінкам у Філіппінах.

Раніше пані Сільвандер займала посаду представника ЮНІСЕФ у В'єтнамі з 2010-2014 рр., а також була представником ЮНІСЕФ у Замбії з 2006-2010 рр.

Перш ніж приєднатися до ЮНІСЕФ, пані Сільвандер займала посаду заступника генерального директора та директора департаменту Африки у Шведському агентстві з міжнародного розвитку (Sida). Вона обіймала цю посаду з 2001 по 2006 роки.

Громадянка Швеції, пані Сільвандер, має ступінь  у соціальній антропології. Пані Сільвандер розпочала свою кар'єру неурядових організаціях у Швеції та працювала на Філіппінах у 1980-х. Викладач університету в Стокгольмському університеті, вона працювала економістом ПРООН у Зімбабве (1990-94), а згодом працювала незалежним консультантом з розвитку. Вона вперше приєдналася до Sida в 1996 році як радник із соціального розвитку в Південній Африці, а згодом обіймала посади старшого радника з соціального розвитку та спеціального радника з питань ВІЛ та СНІДу в штаб-квартирі Sida у Стокгольмі.