Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Всесвітній день безпечного Інтернету: 50,2% дітей віком до 15 років в Україні вже є онлайн

Київ, 5 лютого 2019 року: У Всесвітній день безпечного Інтернету Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) попереджає про загрози онлайн-насильства, булінгу та домагань, що постають перед 90% українськими користувачами Інтернету віком від 15 до 24 років.

В Україні 93,1% дівчат віком від 15 до 24 років користуються Інтернетом (для порівняння – серед хлопців цього віку частка Інтернет-користувачів нижча: 87,3%). На глобальному рівні Інтернет-користувачами є 70,6% молодих людей віком від 15 до 24 років*.

Зазначимо, що онлайн-аудиторія в Україні молодшає – 50,2% дітей віком до 15 років вже є онлайн*. Хоча від кібербулінгу більше страждають старші діти, жодна дитина не є захищеною від шкідливого онлайн-контенту, сексуальної експлуатації, насильства та булінгу в Інтернеті.

Згідно опитування українського U-Report, 26% молоді віком 15-24 років спілкуються на особисті теми із незнайомими людьми в Інтернеті, а близько третина опитуваних цього ж віку зізналась, що про них поширювалась особиста інформація в Інтернеті без їх згоди на те (фото, відео, дописи). 

За даними ЮНЕСКО щодо поширеності кібербулінгу в розвинених країнах, частка дітей та підлітків, які стикаються з цим явищем, становить від 5 до 21%, і дівчата мають більшу ймовірність постраждати від нього, ніж хлопці.

«Під час нещодавнього опитування ЮНІСЕФ, яке тривало близько 5 тижнів за участі понад 1 мільйона молодих осіб зі 160 країн та проведення серії молодіжних дебатів #ЗУПИНИТИнасильство (#ENDviolence Youth Talks), ми почули думки дітей та молодих людей з усіх куточків світу, що їхні батьки, вчителі та органи влади можуть зробити, аби забезпечити їхню безпеку. І одним з найпотужніших засобів запобігання та протидії булінгу та кібербулінгу діти називали доброту. Вони говорять абсолютно чітку річ: в Інтернеті не залишилося доброти, – наголосила Лора Біл, заступник Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні. – Саме тому в День безпечного Інтернету ЮНІСЕФ слідом за дітьми закликає кожного і кожну ставати добрішими онлайн та вживати більш серйозних зусиль, щоб Інтернет ставав безпечнішим місцем для всіх».

Кібербулінг може спричинити серйозну шкоду, оскільки він швидко сягає широкої аудиторії та може залишатися онлайн на невизначений строк, фактично «полюючи» за своїми жертвами протягом усього їхнього життя. Булінг та кібербулінг підживлюють один одного та формують замкнене середовище поведінки, що руйнує життя. Жертви кібербулінгу з більшою ймовірністю вживають алкоголь, наркотики та пропускають школу, ніж інші діти. Також ймовірніше, що вони будуть гірше навчатися, мати нижче самооцінку та проблеми зі здоров’ям. У критичних випадках кібербулінг може призводити до самогубств.

*Інформація про рівень проникнення Інтернету серед дітей та молоді взята із публікації «Факти та цифри щодо ІКТ» Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій представлено основні дані за індикаторами ІКТ і електрозв’язку станом на кінець 2017 року.

Про ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх. Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org.ua . Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ в Україні у Twitter та Facebook.

За більш детальною інформацією звертайтесь до:
Ніни Сорокопуд, Communications Specialist, ЮНІСЕФ Україна,
+38050 388 29 51 nsorokopud@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children