Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

ЮНІСЕФ потребує 3,9 млрд. дол. США для надання невідкладної допомоги 41 мільйону дітей у світі

Мільйони дітей у світі не мають доступу до критично важливих послуг із захисту дітей, у тому числі 500 тисяч дітей на сході України

ЖЕНЕВА/НЬЮ-ЙОРК/КИЇВ, 29 січня 2019 року: Мільйони дітей, що живуть у країнах, уражених конфліктами або надзвичайними ситуаціями, не мають доступу до критично важливих послуг із захисту дітей. Це створює реальні загрози для їхньої безпеки, благополуччя та майбутнього, як сьогодні наголосив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Саме тому ЮНІСЕФ потребує 3,9 млрд. дол. США для надання допомоги дітям, що страждають від гуманітарних криз.

У Гуманітарній програмі дій ЮНІСЕФ для дітей визначено потреби Фонду на 2019 рік, які дозволять надати 41 мільйону дітей доступ до чистої питної води, харчування, освіти, охорони здоров’я та захисту дітей у 59 країнах світу.

«Сьогодні мільйони дітей, що живуть в умовах конфліктів або надзвичайних ситуацій, страждають від жахливого рівня насильства, стресу та травм, – підкреслила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. – Вплив нашої роботи із захисту дітей не можна переоцінити. Якщо діти не мають безпечних місць, де вони можуть погратися, якщо вони не можуть воз’єднатися із своїми сім’ями, якщо вони не отримують психосоціальної підтримки, вони не зможуть подолати травми від війни, що часто не є очевидними».

За оцінками ЮНІСЕФ, понад 34 мільйона дітей, що живуть в умовах конфліктів або надзвичайних ситуацій, не отримують необхідного захисту, у тому числі 6,6 мільйона дітей у Ємені, 5,5 мільйона дітей у Сирії та 4 мільйони дітей у Демократичній Республіці Конго (ДРК).

На сході України приблизно 500 тисяч дітей, уражених конфліктом, потребують невідкладного захисту та гуманітарної допомоги, у тому числі доступу до чистої питної води, безпечного середовища для навчання, якісної охорони здоров’я та психосоціальної підтримки.

Уже понад чотири роки конфлікт продовжує здійснювати руйнівний вплив на систему освіти: було зруйновано або пошкоджено сотні шкіл, і нині дівчата та хлопчики вимушені навчатися в небезпечному середовищі в умовах бойових дій змінної інтенсивності та небезпек, викликаних нерозірваними боєприпасами.

Регулярні обстріли критично важливої інфраструктури водопостачання, електропостачання та опалення обмежують доступ до питної води для 3,2 мільйона людей у Донецькій та Луганській областях. У 2018 році, було зафіксовано 89 атак та обстрілів на об’єкти водопостачання, які призвели до травмувань 9 працівників. В той час, як у 2016 та 2017 роках не було зафіксовано таких випадків, у минулому році було задокументовано значний ріст інцидентів, які вплинули на працівників та водну інфраструктуру.

Діти також не мають умов для безпечного навчання - тільки за період з січня до грудня 2018 року від обстрілів постраждали 16 навчальних закладів, а ще 50 закладів були тимчасово закриті, обмежуючи доступ дітей на отримання освіти.

Ситуація є особливо гострою для 400 тисяч дітей, що живуть у межах 20 км від лінії розмежування, яка розділяє підконтрольні та непідконтрольні Уряду території, де часті обстріли та величезна кількість нерозірваних боєприпасів становлять серйозну загрозу для життя.

ЮНІСЕФ працює над тим, щоб захист дітей був пріоритетом для гуманітарних програм організації в усіх сферах, у тому числі у сфері водопостачання, санітарії та гігієни, освіти тощо.

У 2019 році відзначається 30-та річниця Конвенції про права дитини та 70-та річниця Женевських конвенцій, але нині у внутрішні чи міжнародні конфлікти втягнуто більше країн, ніж будь-коли за останні 30 років. Це загрожує безпеці та благополуччю мільйонів дітей.

Найбільше допомоги потребують: сирійські діти-біженці та громади в Єгипті, Йорданії, Лівані, Іраку та Туреччині, що їх приймають (904 млн. дол. США), діти в Ємені (542,3 млн. дол. США), діти в Демократичній Республіці Конго (326,1 млн. дол. США), діти в Сирії (319,8 млн. дол. США) та діти в Південному Судані (179,2 млн. дол. США).

В Україні ЮНІСЕФ потребує 21,1 млн. дол. США для забезпечення потреб уражених конфліктом сімей і дітей, що проживають у межах 20 км з обох сторін лінії розмежування. Ці кошти дозволять ЮНІСЕФ виконати свої ключові зобов’язання щодо надання гуманітарної допомоги дітям, забезпечення доступу до освіти, психосоціальної підтримки, води та санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони материнського та дитячого здоров’я та надання послуг у зв’язку з ВІЛ/СНІДом.

***

Фото та мультимедіа матеріали доступні для завантаження за посиланням: https://weshare.unicef.org/Package/2AMZIFI7QW8B

Гуманітарна програма ЮНІСЕФ для дітей на 2019 рік та запити на фінансування діяльності в країнах доступні тут: https://uni.cf/HAC_2019

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх: www.unicef.org.ua

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд, ЮНІСЕФ Україна, +38 050 388 2951, nsorokopud@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children