Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Новорічні малюки: за даними ЮНІСЕФ, у день Нового року в світі народиться понад 395 тисяч дітей

Поки світ готується до 2019 року, ЮНІСЕФ закликає держави забезпечити право кожної новонародженої дитини на охорону здоров’я та виживання

Нью-Йорк, 1 січня 2019 року: За оцінками, у перший день нового року в світі народиться 395 072 дитини, повідомив сьогодні ЮНІСЕФ. Кожна четверта з них побачить світ у країнах Південної Азії.

У містах та селах у всьому світі поціновувачі веселощів привітають не лише Новий рік, а й нових найменших жителів і жительок. Коли годинник проб’є дванадцять разів, Сідней, як очікується, привітає 168 новонароджених, потім Токіо – 310, Пекін – 605, Мадрид – 166, і, нарешті, Нью-Йорк – 317 малюків.

Найбільш вірогідно, що перша дитина в перший день 2019 року народиться на Фіджі в Тихому океані, а остання – в США. На глобальному рівні очікується, що більше половини дітей 1 січня вперше побачать світ в таких восьми країнах:

  1. Індія — 69 944 дитини
  2. Китай — 44 940 дітей
  3. Нігерія — 25 685 дітей
  4. Пакистан — 15 112 дітей
  5. Індонезія — 13 256 дітей
  6. Сполучені Штати Америки — 11 086 дітей
  7. Демократична Республіка Конго — 10 053 дитини
  8. Бангладеш — 8 428 дітей.

1 січня у різних країнах світу сім’ї привітають численних Александрів та Айєш, Якобів та Яхзар. Але в декількох країнах багато малюків у перший день свого життя навіть не встигнуть отримати ім’я.

У 2017 році приблизно 1 мільйон малюків померли в перший же день свого життя, а 2,5 мільйона – протягом місяця з дня народження. Більшість з них померли від причин, яким можна було запобігти, зокрема, від передчасних пологів, ускладень під час пологів та інфекцій (сепсису, пневмонії тощо) – тобто, від того, що їхнє основоположне право на виживання не було забезпечене.

«У день Нового року закликаю всіх взяти на себе зобов’язання забезпечувати кожне право кожної дитини, починаючи з права на виживання, – наголосила Шарлотта Петрі Горніцка, заступниця Виконавчого директора ЮНІСЕФ, – Ми можемо врятувати життя мільйонів малюків, якщо будемо докладати зусиль і виділяти кошти на підготовку медичних працівників на місцях і надання їм обладнання, щоб під час народження кожної дитини була пара рук, які можуть зробити все правильно».

У 2019 році також відзначається 30-та річниця ухвалення Конвенції про права дитини, і, відповідно, ЮНІСЕФ упродовж року проводитиме численні заходи в різних країнах світу. Згідно з Конвенцією, держави взяли на себе зобов’язання вживати заходів, щоб, зокрема, зберігати життя кожної дитини. Для цього вони мають забезпечити надання якісної медичної допомоги.

За останні три десятиліття спостерігається суттєвий прогрес у рівні виживання дітей та зниження показника дитячої смертності до досягнення віку 5 років більше ніж удвічі. Але в тому, що стосується новонароджених, прогрес набагато повільніший. Малюки, що померли протягом першого місяця життя, складають 47% від загальної кількості дітей, які не дожили до свого п’ятого дня народження.

У межах своєї кампанії Зберегти життя кожній дитині ЮНІСЕФ закликає невідкладно спрямувати зусилля та кошти для забезпечення доступних та якісних послуг з охорони здоров’я для кожної матері та новонародженого. Це включає забезпечення постійного доступу закладів охорони здоров’я до електрики, наявність кваліфікованих медичних працівників, які мають супроводжувати пологи, достатньої кількості медичних засобів та інших матеріалів для запобігання та лікування ускладень під час вагітності й пологів, а також розширення прав і можливостей жінок і дівчат-підлітків, щоб вони могли вимагати вищої якості медичних послуг.

***

Примітки для редакторів

Повні неокруглені розрахункові дані про кількість новонароджених та очікувану тривалість життя в 190 країнах доступні тут. Інформацію про десять найпопулярніших імен в 20 країнах світу та про народжуваність у 26 містах можна отримати тут. ЮНІСЕФ працював з даними Світової лабораторії даних.

Розрахунки кількості дітей, які народяться 1 січня 2019 року, засновані на щорічних індикаторах та таблицях тривалості життя з бази даних ООН «Перспективи світового народонаселення» перегляду 2017 року. На основі цих наборів даних за алгоритмами Світової лабораторії даних було розраховано очікувану кількість народжень кожного дня у визначених країнах, а також очікувану тривалість життя новонароджених. Подібні методи було застосовано для розрахунку кількості дітей, які будуть народжені в конкретних містах США та інших країн. Інші джерела інформації включають дані ООН, різноманітних державних служб США та національні статистичні дані декількох країн світу.

Фото для ілюстрації цього матеріалу доступні тут.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх. Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org.ua
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:

Сабріни Сідху (Sabrina Sidhu), ЮНІСЕФ у Нью-Йорку, +1 917 476 1537, ssidhu@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children