Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Співробітники КП «Вода Донбасу» пройшли тренування з надання першої допомоги за підтримки ЮНІСЕФ та Товариства Червоного Хреста України

Маріуполь, 12 грудня 2018 року - 11-10 грудня 2018 року співробітники Маріупольського та Авдіївського регіональних управлінь КП Вода Донбаса пройшли тренування з надання першої допомоги. Навчання проводили тренери Товариства Червоного Хреста України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Планується ще кілька тренувань у Маріуполі та Краматорську.

Навчання невідкладної допомоги для співробітники КП «Вода Донбасу» є життєвою необхідністю для щоденної роботи. Комунальне підприємство є ключовим підприємством, яке забезпечує базові потреби у водопостачанні Донецької області. Компанія намагається не припиняти роботу за будь-яких умов, оскільки її діяльність надає послуги з водопостачання більш ніж 3 млн людей.

З початком конфлікту в 2014 році підприємство розділяється лінією розмежування, а інфраструктура та люди неодноразово потрапляли під обстріли. Так, у червні 2014 в результаті артилерійського обстрілу на насосній станції першого підйому загинули дві людини. У липні 2014 снаряд влучив в насосну станцію другого підйому і загинув ще один співробітник. За період 2014 – 2018 років загинули та отримали порання більш ніж тридцять співробітників компанії.

Співробітники КП «Вода Донбасу» постійно проводять ремонтні роботи у сірій зоні та на територіях, близьких до ліній розмежування, наражаючись на небезпеку при виконанні службових обов’язків. Останній такий випадок було зафіксовано у листопаді цього року, коли бригада Часовоярського регіонального управління під час виїзду на ремонтні роботи на ділянці Горлівка-Торецьк натрапила на вибуховий пристрій. Тоді в результаті нещасного випадку постраждав водій.

Тепер завдяки програмі навчання від Товариства Червоного Хреста України та ЮНІСЕФ співробітники КП Води Донбаса мають змогу пройти 12-годинний курс з надання першої допомоги. Товариство має 46 тренерів та 330 інструкторів, підготовлених за міжнародними стандартамиЗагальна кількість населення, яке пройшло навчання, тільки за 2017 рік становить більше 20 тис. осіб.

«Надати першу допомогу постраждалому, або собі, може кожен, треба лише цьому навчитися, - зазначає Надія Ямненко, координатор з першої допомоги Національного комітету Товариства Червоного Хреста України. – Вчасно надана перша допомога до прибуття швидкої зберігає здоров’я і іноді навіть рятує людське життя. Особливо такі навички важливі у регіонах, що зазнали впливу збройного конфлікту».

ЮНІСЕФ підтримує КП «Вода Донбасу» з початку конфлікту, надаючи у вигляді гуманітарної допомоги матеріали критичні для роботи компанії: реагенти, труби та ремонтні матеріали, обладнання, машини. Окрім матеріалів та обладнання, компанія також потребує підтримки з навчання співробітників та розвитку їх навичок, особливо необхідних для діяльності в складних умовах конфлікту.

ЮНІСЕФ має намір підтримувати навчання співробітників КП «Вода Донбасу» у наданні першої допомоги, протимінної освіти та персонального захисту.

Організація тренінгів з першої допомоги стала першим кроком на цьому шляху. Така підтримка з боку ЮНІСЕФ стала можливою у рамках гуманітарної допомоги Європейського Союзу.
«Мої колеги та я надзвичайно вражені відданістю з якою співробітники Води Донбасу працюють для того, щоб діти та їх родини на Донбасі мали доступ до води, зважаючи на труднощі роботи в зоні конфлікту. Ми знаємо, що кожен день вони ризикують своїм життям, щоб служити людям. ЮНІСЕФ хоче дати їм можливість бути більш підготовленими до непередбачуваних ситуацій, щоб вони могли належним чином реагувати задля своєї безпеки» - каже Себастієн Трюффо, Керівник програми з питань води, санітарії та гігієни представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Окрім проведення тренінгів, найближчим часом ЮНІСЕФ планує передати КП Вода Донбаса 1800 індивідуальних наборів першої допомоги.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children