Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

У Всесвітній день дитини у Києві ЮНІСЕФ ініціював Маніфест української молоді та підсвітив хмарочоси

КИЇВ, 20 листопада 2018 року – Столиця України приєдналася до Всесвітнього дня дитини, який щороку відзначається країнами ООН 20 листопада у день прийняття Конвенції про права дитини. Підлітки та молодь з усієї України створюють Національний маніфест проти насильства за участі відомих блогерів та лідерів думок.

Цього року визначні архітектурні пам’ятки – Емпайр-стейт-білдінг у Нью Йорку, Оперний театр у Сіднеї, Акрополь в Афінах, давнє місто Петра у Йорданії, Галатська вежа та мости через Босфор у Турції – будуть підсвічені у колір Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). У деяких країнах діти на один день «захоплять» парламенти та державні органи: у Чорногорії, Перу, Ірландії та Європарламенті у Брюсселі

У Києві блакитним підсвітили будівлі в центрі міста: торгові центри Гулівер, Оушен Плаза та ЦУМ транслювали ролики ЮНІСЕФ про права дитини.

Тему захисту прав дітей та молоді також обговорювали на Молодіжному хакатоні ЮНІСЕФ (UNICEF Youth Hackathon). Понад 50 школярів приїхали до Києва з усіх куточків України, щоб скласти Національний маніфест проти насильства у щоденному житті кожної дитини. Завдяки підтримці Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt), до події приєдналися школярі із Донецької та Луганської областей, які постраждали від конфлікту на сході.

За даними проекту UReport, більше 40% опитаних підлітків в Україні відчувають занепокоєння щодо насильства у шкільному середовищі. За результатами дослідження ЮНІСЕФ, у 2017 році жертвами булінгу стали 24% дітей. 40% постраждалих дітей нікому про це не розповідали.

Під час події підлітки сформували свої пропозиції та ідеї про те, як попередити 10 найпоширеніших ситуацій, де трапляється насильство щодо них та їхніх ровесників: булінг у школі, кібер-булінг, конфлікти із вчителями, тиск із боку батьків, маніпуляції друзів, фізичне насильство серед однолітків, психологічне насильство, цькування на основі зовнішності та відмінностей.

З дітьми працювали ментори – відомі українці та професіонали, задачею яких було допомогти найбільш ефективно донести голос дітей до всієї України. Зокрема, менторами дітей стали телеведучий та блогер Олександр Педан, телеведучий і автор проекту «Зе Интервьюер» Анатолій Анатоліч, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, відомий блогер Женя Білозеров, експерти ЮНІСЕФ.

«Ідея Всесвітнього дня дітей – у тому, щоб надати дітям «гучномовець» для їхніх ідей та думок. Діти будуть найкращими захисниками самих себе, якщо ми дамо їм можливість говорити та почуємо їх. Протягом останніх місяців ЮНІСЕФ провів дискусії серед молоді, як подолати прояви насильства у їхніх школах. Найактивніші учасники цих дискусій приїхали сьогодні подію у Києві», - підкреслив Джама Гулейд, в.о. Голови Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Текст та відео Національного маніфесту української молоді буде поширено серед органів влади, а також передано до штаб-квартири ЮНІСЕФ у Нью-Йорку, аби він став частиною Глобального маніфесту проти насильства.

ЮНІСЕФ починає збір підписів на підтримку глобальної петиції до лідерів світу взяти на себе зобов'язання захищати права кожної дитини сьогодні і в майбутньому, щоб кожна дитина мала змогу вчитись, була в безпеці та могла реалізувати свій потенціал.

Маніфест дітей проти насильства

Я повинен бути толерантним, зберігати свою унікальність, захищати себе та інших.

У школі, вдома, на вулиці та в інтернеті я маю право на розуміння, повагу, безпеку та особисте життя.

Я хочу, щоб усі дівчата і хлопці незалежно від їхнього походження, статусу, особливостей та можливостей, почувались комфортно й безпечно.

Я можу довіряти іншим, підтримувати й допомагати їм бути собою.

Кожен із нас має право самостійно приймати рішення, від якого залежить майбутнє.

Моя школа – це місце, де є взаєморозуміння, рівність і можливість реалізувати себе.

Моя особистість – це мій вибір, мої думки, моя орієнтація, моє коло друзів, мої захоплення.

Я завжди можу сказати «ні» насильству, і цим змінити світ.

Я маю право на захист від непристойних дій.

Мій світ є безмежним, бо в ньому є місце для кожного.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children