Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Одеса стала першим українським містом-мільйонником, яке наблизилося до здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді”

ОДЕСА, Україна, 24 липня 2018 року – У вівторок, 24 липня, Одеська міська рада підписала Меморандум про наміри та взаємодію із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

Меморандум встановлює порядок участі міста у здійсненні глобальної ініціативи, а також передбачає надання місту методологічної та організаційно-технічної допомоги з боку ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком на шляху до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”.

Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру. Він зокрема передбачає здійснення ситуаційного аналізу становища дітей та молоді у громаді, а також розробку та прийняття конкретного плану дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для життя і розвитку дітей та молоді. Після втілення цього плану громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.

Лора Білл, Заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні, підкреслила:

«Місто Одеса – давній партнер ЮНІСЕФ у багатьох сферах, пов’язаних із забезпеченням добробуту дітей. Тому не дивно бачити місто у першій когорті муніципалітетів, які приєдналися до програми “Громади, дружньої до дітей та молоді”. Для нас це означає не лише високий рівень зобов’язань з боку місцевої влади інвестувати у майбутнє дітей, зокрема найбільш вразливих, а також готовність міста працювати ґрунтовно та базуючись на принципах сталого розвитку».

Геннадій Труханов, Одеський міський голова, наголосив:

«Створення дружньої громади – це не стільки результат, скільки процес практичних перетворень, в якому Одеса перебуває останні чотири роки. Сьогодні міська влада робить усе можливе для того, щоб життя нашого підростаючого покоління щодня змінювалося на краще. Ми створюємо гідні умови для всебічного розвитку, охорони здоров’я, занять спортом, відпочинку та інших сфер життєдіяльності. Впевнений, що приєднання до цієї ініціативи відкриє нові можливості перед юними одеситами та дозволить реалізувати ще більше масштабних соціальних проектів в місті».
Загалом готовність приєднатися до Ініціативи висловило майже 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України i Одеса була серед першої когорти.

Про ініціативу

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. На сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.

Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Про ЮНІСЕФ:

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.  Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми в Україні:  www.unicef.org.ua . Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

Контакти для преси: Ніна Сорокопуд, ЮНІСЕФ, +38 050 388 29 51, email: nsorokopud@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children