Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Результати оцінки національного охоплення імунізацією, проведеної ВООЗ та ЮНІСЕФ у 2016

ЖЕНЕВА, 17 липня 2017 - З’явилися результати оцінки національного охоплення імунізацією, проведеної ВООЗ та ЮНІСЕФ у 2016 році. Прогрес зупинився, і це означає, що потенціал вакцин та імунізації досі не використовується повною мірою.

З-поміж основних висновків дослідження варто відзначити такі:

  • Глобальні показники охоплення трьома дозами вакцини від дифтерії, правця та кашлюку (АКДП) залишаються на рівні 86%, при цьому протягом останнього року не спостерігалося значних змін у жодній країні або регіоні. Отже, завдання з досягнення показника глобального охоплення 90% досі не виконане.
  • За розрахунками, близько 12,9 мільйона немовлят у світі — тобто кожне десяте — не отримали жодного щеплення АКДП у 2016 р. Крім цього, ще близько 6,6 мільйона немовлят, яким зробили першу вакцинацію АКДП, не отримали решти двох доз, а отже, не пройшли повного курсу вакцинації від дифтерії, правця та кашлюку в 2016 р.
  • 7,3 мільйона із цих дітей живуть в умовах надзвичайної ситуації, у тому числі в країнах, уражених конфліктом, що потребують гуманітарної допомоги. Чотири мільйони таких дітей живуть у трьох країнах: Афганістані, Нігерії та Пакистані, де для того, щоб викорінити поліомієліт, вкрай важливо забезпечити регулярний доступ до рутинної імунізації.
  • 130 з 194 держав — членів ВООЗ в охопленні вакцинацією від дифтерії, правця та кашлюку досягли показника 90% й утримують його на цьому рівні, виконуючи одне із завдань, визначених у Глобальному плані дій з вакцинації.
  • Однак у 2016 р. досі залишаються вісім країн, де рівень охоплення АКДП нижчий за 50%. Це Екваторіальна Гвінея, Нігерія, Південний Судан, Сирія, Сомалі, Центральноафриканська Республіка, Чад та Україна.

Для підвищення рівня імунізації у світі необхідно, щоб національні системи охорони здоров’я охопили дітей, які не пройшли потрібного курсу вакцинації. Це означає, що кожен контакт із системою охорони здоров’я варто розглядати як можливість зробити щеплення. Окрім цього, необхідно проводити роботу з населенням у тих регіонах, де показники вакцинації нижчі від цільових.

Запрошуємо вас прочитати повідомлення ВООЗ та ЮНІСЕФ (див. PDF версію у вкладенні) та відвідати веб-сайт, де представлено докладні статистичні дані про національний рівень охоплення вакцинацією в різних країнах світу відповідно до результатів оцінки, проведеної ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Інфографіка за результатами аналізу даних також доступна на веб-сайті ВООЗ з питань моніторингу і нагляду за процесами імунізації.

Про ЮНІСЕФ
В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org/ukraine
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook

Про ВООЗ: ВООЗ - це установа системи Організації Об'єднаних Націй, що відповідає за питання міжнародної охорони здоров'я. Основні напрямки роботи ВООЗ включають системи охорони здоров'я, зміцнення здоров'я протягом життєвого циклу, захист від неінфекційних захворювань , інфекційних захворювань, корпоративні послуги, готовність, моніторинг і вживання необхідних заходів. Для отримання більш детальної інформації про ВООЗ в Україні  за нами на Facebook.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children