Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

ЮНІСЕФ: 750 тисяч дітей можуть опинитися без чистої питної води через інтенсифікацію обстрілів на сході України

Київ, Україна/Женева, 16 червня 2017 року – ЮНІСЕФ попереджає, щонайменше 750 тисяч дітей можуть втратити доступ до чистої питної води через загострення бойових дій на сході України.

Нещодавня ескалація збройного конфлікту призвела до руйнувань критично важливих об’єктів водопостачання. Біля 400 тисяч осіб, у тому числі 104 тисячі дітей, не мали доступу до води протягом чотирьох днів на цьому тижні, оскільки обстрілами були зруйновані дві водоочисні станції на Південнодонбаському водогоні. Термінові ремонтні роботи були завершені вчора ввечері.

“Доступ до води біля 3-х мільйонів людей на сході України залежить від об’єктів водопостачання, які зараз знаходяться на лінії вогню. Ми передбачаємо, що ще більше сімей опиняться без доступу до питної води. Це створює серйозні ризики поширення захворювань та інші небезпеки для дітей”, – зазначила Регіональний директор ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Афшан Хан.

Раніше цього місяця у Донецьку були пошкоджені лінії електропередач, які забезпечували енергопостачання до міської водоочисної станції. Ця ситуація може призвести до того, що доступ до питної води втратять більше, ніж один мільйон людей.

Діти, які не отримують чистої питної води, можуть швидко підхопити захворювання, які розповсюджуються через воду, наприклад, діареєю. Дівчата і хлопчики, яким доводиться шукати воду в інших джерелах або залишати свої домівки через перебої з водопостачанням, стикаються з ризиками, що пов’язані з триваючими збройними діями та іншими формами насильства.

“Коли об’єкти водопостачання зазнають пошкоджень, усі сторони конфлікту мають створити умови для їх термінового ремонту та негайно припинити обстріли критично важливих об’єктів цивільної інфраструктури”, – підкреслила Афшан Хан.

ЮНІСЕФ забезпечив доступ до чистої питної води для більше ніж 1,5 мільйона людей на територіях, підконтрольних Уряду, а також непідконтрольних Уряду України. Зокрема, для цього було організовано доставку води вантажівками під час перебоїв з водопостачанням і надано основні матеріали і обладнання для ремонту ушкоджених об’єктів інфраструктури водопостачання.

Конфлікт на сході України триває вже понад три роки, через що 3,8 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги, а більше ніж 1,5 мільйона осіб були змушені залишити свої домівки.

ЮНІСЕФ вкотре закликає всі сторіни конфлікту негайно поновити свої зобов’язання щодо припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінських домовленостях, підписаних у серпні 2015 р., та поважати норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі щодо забезпечення можливості безперешкодно надавати гуманітарну допомогу.

У 2017 р. ЮНІСЕФ звернувся із закликом надати 31,3 млн. дол. США для здійснення підтримки у сфері охорони здоров’я, харчування, освіти, водопостачання, санітарно-гігієнічних умов, а також захисту дітей та сімей, постраждалих від конфлікту на сході України. Для забезпечення таких гуманітарних потреб ураженого населення ЮНІСЕФ потрібно зібрати ще 21,4 млн. дол. США.

***

Про ЮНІСЕФ
В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook
Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:
Мелані Шарп (Melanie Sharpe), ЮНІСЕФ у Женеві, +41 79 834 74 01, msharpe@unicef.org

Кусалі Неллі Кубвало (Kusali Nellie Kubwalo), ЮНІСЕФ в Україні, +38 50 448 45 14, knkubwalo@unicef.org

Анна Суходольська, ЮНІСЕФ в Україні, +38 050 357 87 58, asukhodolska@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children