Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

110 спеціалістів з раннього втручання пройшли навчальний курс у Харкові

Харків, 2 червня 2017 р. – після дев’яти місяців інтенсивного навчання перші в Україні спеціалісти з раннього втручання закінчили освітній курс у Харкові. Група у складі 110 осіб стала першою, яка пройшла підготовку за підтримки ЮНІСЕФ, і її робота стане внеском в розвиток системи раннього втручання в Україні.

Раннє втручання це міждисциплінарна сімейно-орієнтована комплексна допомога для сім'ї з дитиною від народження до 4-х років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Система раннього втручання підтримує всю сім'ю, даючи їй навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров'я дитини, її розвитку і освіти. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також попереджає інституціоналізацію дітей.

“Завдяки ранньому втручанню діти і батьки отримують знання, навички, що дозволяють їм ефективно інтегруватися у суспільство. Раннє втручання є важливим, тому що воно сприяє налагодженню співпраці між батьками, дітьми та спеціалістами для задоволення медичних, соціальних, психологічних потреб дітей і потреб щодо розвитку», – підкреслює Габріель Акімова, керівник програм ЮНІСЕФ із захисту дітей.

Нові спеціалісти надаватимуть послуги з раннього втручання для підтримки дітей з інвалідністю та дітей з ризиком їх виникнення у 20 містах і селах на сході України. Фахівці Харківської благодійної організації “Інститут раннього втручання” та Львівського навчально-реабілітаційного центру “Джерело” провели п’ять п’ятиденних навчальних сесій для цих спеціалістів протягом дев’яти місяців.

Визнаючи важливість заходів з раннього втручання, Вікторія Пирогова, мати з Харкова, відзначає, що послуги з раннього втручання допомагають об’єднати всю сім’ю у важкі моменти, коли кожний член сім’ї потребує професійної підтримки. “Вони також дозволяють дитині повністю реалізувати свій потенціал. Це можливо лише в рамках сім’ї, оскільки сім’я є основним ресурсом для раннього розвитку дитини”, – сказала пані Пирогова.

Відповідно до висновків глобального дослідження, кожний долар США, витрачений на програми раннього розвитку дитини, дозволяє зберегти 17 доларів США, які інакше були б витрачені на лікування, програми спеціального навчання та додаткові послуги. У рамках цієї ініціативи ЮНІСЕФ забезпечить необхідне обладнання та матеріали для надання послуг з раннього втручання підготовленим командам спеціалістів у східних регіонах України.

Про ЮНІСЕФ
В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org/ukraine 
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ в Україні у Twitter та Facebook

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:
Ольги Самойлової, ЮНІСЕФ в Україні, +38 050 445 0331, osamoilova@unicef.org
Назгуль Чолпонбаєвої, ЮНІСЕФ в Україні, +38 050 300 5359, ncholponbaeva@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children