Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Завдяки Футбольному кубку ЮНІСЕФ 5000 дітей зі сходу України покращили навики взаємоповаги і роботи в команді

Київ, 21 травня 2017 - Футбольний Кубок ЮНІСЕФ, великомасштабний спортивний захід в якому взяли участь 5000 дітей, в тому числі діти-переселенці зі Східної України, завершився сьогодні в Києві. Вісім шкільних команд з регіонів, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході, взяли участь у фіналі Кубку, який відбувся 19-21 травня на стадіоні імені Баннікова. Близько 1200 однолітків вітали учасників на стадіоні. Відомі українські футболісти В’ячеслав Свідерський, Едуард Цихмейструк та Сергій Нагорняк, а також Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, Президент Федерації футболу України Андрій Павелко, Голова Комітету з фізичної культури та спорту МОН України Вадим Стеценко, Віце-президент Національного олімпійського комітету України Валерій Борзов та Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс зустріли фіналістів у Києві.

 
Команда переможців з м. Енергодар з кубком UNICEF/Ukraine/2017/Berezhnoi

Загалом, у відбіркових етапах Футбольного кубку ЮНІСЕФ взяли участь команди із 302 школи з Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Організаторами турніру виступили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Федерацією футболу України та Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України. За фінансової підтримки уряду Німеччини через банк розвитку KfW, кубок проходив у квітні-травні 2017 року з метою поширення цінностей рівності, солідарності, взаємоповаги, протидії булінгу та залучення дітей до командної роботи.

«Спорт є природним способом згуртування людей в цілому і дітей різних соціальних категорій зокрема. Футбольний кубок ЮНІСЕФ це не змагання, його сенс не в перемогах чи поразках. Мета турніру - навчитися працювати разом як команда. Ця ініціатива виховує цінності соціальної згуртованості, взаємної підтримки і пропонує можливості для залучення у соціальне життя. Спорт забезпечує простір для взаєморозуміння і дружби, що є зараз надзвичайно важливим для дітей, які були переміщені і покинули свої домівки»,– зазначила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.


Дівчата і хлопці грали разом на рівних, демонструючи підтримку та взаємоповагу один до одного. UNICEF/Ukraine/2017/Berezhnoi

«Німеччина радо підтримала цей винятковий проект. Це дійсно безцінний досвід роботи над командним духом на полі та поза ним. Це гарна можливість для дітей в різних життєвих обставинах, зустрітись, познайомитись та стати друзями. І останнє, але не менш важливе, це свято! Я думаю це найкращий спосіб зміцнити такі цінності як дружба, солідарність та соціальна відданість», - зазначив пан Тобіас Шрадер від імені Посла Німеччини в Україні, Ернста Рейчела.

«Команда ЮНІСЕФ працює в Україні вже 20 років і з кожним разом список добрих справ цієї організації, яка допомагає соціально незахищеним дітям, тільки зростає. Радий, що останніми роками Федерація футболу України бере в цьому процесі найактивнішу участь. І спільне проведення великомасштабного Футбольного Кубка ЮНІСЕФ яскравий тому приклад. Складно уявити, що відчувають наші маленькі співвітчизники, яким довелося разом з батьками залишити свої будинки, друзів і рятуватися від війни в інших регіонах. Але ми зобов'язані зробити все можливе, щоб в нових колективах і школах діти-переселенці відчували нашу опіку. Тільки так ми зможемо вберегти їх від негативу вулиць, і допомогти зробити правильний вибір свого майбутнього», – розповів президент Федерації футболу України Андрій Павелко.


8 команд, які вийшли у фінальну стадію Футбольного кубку ЮНІСЕФ на закритті турніру. UNICEF/Ukraine/2017/Berezhnoi

Футбольний кубок ЮНІСЕФ пройшов у рамках проекту «Посилення соціальної згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у Східній Україні». Футбольний кубок ЮНІСЕФ також є частиною глобальної програми «Спорт заради розвитку», яку ЮНІСЕФ підтримує по всьому світу. Ця ініціатива використовує спорт як інструмент розвитку у дітей позитивних цінностей та ставлень, що допоможуть їм повністю реалізувати себе і насолоджуватися правом грати у безпечному та здоровому середовищі.

Про Футбольний кубок ЮНІСЕФ
Учасниками першого етапу змагань були команди 302 школи із Харківської (64 школи), Запорізької (32 школи), Дніпропетровської (48 шкіл) областей, а також з підконтрольних уряду України районів Донецької (99 шкіл) та Луганської (59 шкіл) областей. Вони розіграли між собою можливість взяти участь у фінальній частині турніру.

На другому етапі, в фіналі Кубку, вісім шкільних команд - фіналісти групового етапу з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей - грали в Києві.
До складу кожної команди входило дев’ять гравців на полі, 18 гравців у загальній заявці.

Перший етап кубку проходив у регіонах з кінця березня до середини травня. Фінал Кубку відбувся у Києві 19-21 травня 2017 року. Фінальне змагання відбулося 21 травня на стадіоні імені Баннікова.

***

ПРО ЮНІСЕФ
В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org/ukraine
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ в Україні у Twitter та Facebook.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:
Сергія Прохорова, ЮНІСЕФ у Києві, +38 050 448 45 01, sprokhorov@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children