Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

ЄС підтримує доступ до школи, психосоціальне благополуччя дітей у вражених конфліктом районах східної України

Київ/Бахмут, 20 лютого 2017 – Комісар Європейського Союзу з питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Хрістос Стіліанідес відвідав сьогодні школу №1 у місті Бахмуті Донецької області, одну зі шкіл де ЄС у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні втілюють проекти з підтримки освіти та психосоціального благополуччя дітей та молоді у постраждалих внаслідок конфлікту районах східної України.

«Ми маємо приділяти особливу увагу потребам дітей у будь-якому конфлікті. Необхідно посилити сприяння проектам, які підтримують освіту в надзвичайних ситуаціях. Будьте впевнені в одному: Європа не забуває про Україну. Ми хочемо показати нашу солідарність, щоби ця криза не стала забутою кризою. Вкрай важливо забезпечити захист всіх цивільних осіб і дотримання норм міжнародного гуманітарного права під час і після проведення бойових дій", - сказав комісар питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Хрістос Стіліанідес.

Із серпня 2015 року, школи у східній Україні беруть участь у програмах «Освіта в надзвичайних ситуаціях» та «Діти миру», підтримуваних Європейською Комісією та ЮНІСЕФ.

Програма «Освіта в надзвичайних ситуаціях» розпочалася у 2016 році і забезпечує доступ до безпечного навчального середовища для 25 тисяч дітей по обидва боки від лінії конфлікту у Донецькій та Луганській областях через ремонт та оснащення шкіл і дитячих садків, забезпечення наборів з освітніми матеріалами та матеріалами для раннього розвитку та надання психосоціальної підтримки.

Із серпня 2015 до грудня 2016, проект «Діти миру» охопив 174 тисячі дітей та підлітків у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях навчанням життєвим навичкам, і більше 200,000 дітей та батьків –психосоціальною підтримкою. Програма допомогла дітям та підліткам розвинути такі навички як спілкування та досягнення взаєморозуміння, емпатія, співпраця, запобігання та вирішення конфліктів, повага до прав людини та ґендерна чутливість, і спряла мирному співжиттю у нових громадах та після повернення додому. Через психосоціальну допомогу діти та вчителі навчилися справлятися зі стресом, тривожністю, та страхом перед загрозою насильства. Стосунки між учнями та вчителями помітно покращилися, а шкільне середовище стало більш сприятливим та дружнім до дитини.

“Ми вдячні ЄС і зокрема Департаменту гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської Комісії (ECHO) за їхню постійну підтримку освіти в надзвичайній ситуації в Україні. Ми впевнені, що це партнерство, яке підтримує дітей, постраждалих унаслідок конфлікту, як внутрішньо переміщених, так і тих, які живуть у приймаючих громадах, досягло значних результатів. Воно допомогло полегшити напругу та травми і підготувати дітей та їхні сім’ї до пост-конфліктного примирення», - сказала Джованна Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

***

Примітки для редакторів:

Про ЮНІСЕФ
В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми:
www.unicef.org/ukraine . Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ в Україні у Twitter та Facebook.

Про ECHO: Європейський Союз та його держави-члени є провідним світовим донором гуманітарної допомоги. Допомога у надзвичайних ситуаціях є виразом солідарності європейців з людьми з усього світу, які її потребують. Вона спрямована на збереження життів, запобігання та пом’якшення страждань людей, забезпечення недоторканості та гідності населення, що постраждало від природних або антропогенних катастроф. Європейська Комісія забезпечує швидке та ефективне надання допомоги ЄС у надзвичайних ситуаціях через два основні механізми: гуманітарну допомогу та громадянський захист.

Кожного року Єврокомісія через Департамент гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO)надає допомогу більше 120 млн. жертв конфліктів та стихійних лих. ЕСНО має штаб-квартиру в Брюсселі та мережу представництв в усьому світі та допомагає найбільш вразливим категоріям населення виключно на основі їхніх гуманітарних потреб. Більше інформації: веб-сайт ЕCHO.

Для отримання детальнішої інформації:
Ольга Самойлова, ЮНІСЕФ Україна, +380 50 445 03 31 osamoilova@unicef.org
Матіас Ейк, Департамент гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської Комісії (ECHO), +90-5334125663, Mathias.Eick@echofield.eu

 

 
Search:

 Email this article

unite for children