Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Волейбол, дружба та музика: ЮНІСЕФ об'єднав школярів зі сходу України

Старшокласник Міша Бойко, який рік тому залишився сиротою, визнає, що нинішнє становище його сім'ї і ситуація в рідному місті Слов'янськ неподалік зони конфлікту змушує думати лише про сьогоднішній день. Але, не дивлячись на сімейну трагедію і труднощі життя на сході України, де третій рік триває збройний конфлікт, цілеспрямований хлопець сподівається в майбутньому зробити кар'єру у великому волейболі. Тому шкільний волейбольний турнір UNICEF Volleyball Cup, фінал якого пройшов 15-16 листопада у Харкові, Міша вважає своїм першим кроком на шляху до мрії.

Цей турнір, організований Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Уряду Німеччини, що надається через Банк розвитку KfW, зміг об'єднати понад 3,5 тисячі дітей з трьохсот шкіл на сході України. Хлопці і дівчата з Харківської, Дніпропетровської, Запорізької областей та підконтрольних Україні частин Луганщини і Донеччини змогли зіграти на одному майданчику, познайомитися і заприятелювати під час відбіркових і фінального етапів змагань. А для таких хлопців, як Міша, що живуть в районах уражених конфліктом, і для дітей-переселенців UNICEF Volleyball Cup став ще і хорошою емоційною розрядкою.

Шанс заявити про себе

Стоячи перед грою у своїй новій помаранчевій формі на майданчику харківського спортивного комплексу «Локомотив», Міша Бойко дуже спокійно згадує пережите за три останні роки. «У 2014 році весь Слов'янськ був розбитий, все було посічене осколками снарядів – будівлі, стовпи, паркани. Світла й Інтернету в місті не було. Ми з братом ходили до сусіда заряджати мобільний телефон від генератора, і все літо дивилися разів сто один і той самий фільм, який був завантажений на телефон», – розповідає хлопець та додає, що від обстрілів доводилося ховатися всією сім'єю у підвалі їхнього приватного будинку на околиці Слов'янська.

 

Михайло Бойко, в центрі, під час чвертьфінальної гри у Харкові. UNICEF/Aleksandra Gunko/2016

Зараз опіку над Михайлом і його молодшим братом оформила їхня старша 20-річна сестра. «Рік тому від раку померла наша мама. Більше родичів у нас немає», – зізнається старшокласник, серйозно додаючи: «Але ми долаємо труднощі, нам нічого не бракує».

Тренер Михайла каже, що хлопчик подає великі надії в спорті, але в рідному місті немає волейбольної команди і мало можливостей розвиватися далі. «Для мене UNICEF Volleyball Cup – це шанс заявити про себе. Спробувати себе в справжніх змаганнях, подивитися на рівень хлопців з інших міст України, завести знайомства», – говорить спортсмен по-дорослому. А потім вже з дитячою посмішкою додає, що завдяки поїздці на турнір у нього з'явилася можливість побувати в харківському екопарку: «А вчора я вперше в житті живих левів бачив. Нас в зоопарк водили після змагань».

І хоча брати Бойко та їхня команда школи № 4 міста Слов'янськ не перемогли, хлопці вважають турнір однією з найяскравіших подій в їхньому житті за останній рік, де вони змогли подружитися зі школярами з інших областей. «Нам дуже сподобалися хлопці і дівчата із Запоріжжя. Ми додали один одного в соцмережах, вболіваємо за них і надсилаємо їм фото, зроблені під час турніру», – ділиться враженнями 17-річна Валя Таращенко, сім'ї якої довелося два роки тому залишити рідну Горлівку через збройний конфлікт і переїхати в підконтрольний Україні Слов'янськ.

Валя Таращенко, друга справа у верхньому ряду, фотографується з новими друзями після ігор чвертьфіналу. UNICEF/Alexandra Gunko/2016

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс вважає, що Валя та її однолітки правильно зрозуміли справжню мету турніру, покликаного не виявити переможця, а познайомити і об'єднати хлопців і дівчат з різних міст, родин і з різним життєвим досвідом. «Такий захід для дітей – це можливість взяти участь у справі, яка згуртовує команду, сприяє діалогу і спілкуванню. Це дуже важливо для розвитку і зміцнення цінностей, які об'єднують дітей у такий непростий час», – впевнена Барберіс.

Волейбол – добра гра

Переможцем турніру стала команда школи № 8 з міста Родинське Донецької області, яка з рахунком 3:0 виграла у фіналі в однолітків з Кремінної Луганської області.

Третє місце посіли волейболісти зі школи № 2 міста Енергодар Запорізької області, які так само з рахунком 3:0 перемогли команду гімназії № 2 з селища Слобожанське з Харківщини.

Олена Мороз розповідає, що захопилася волейболом випадково, тому потрапити на такий турнір і посісти у ньому зі своєю командою з Слобожанського 4-е місце для неї несподіваний успіх. «Я дружу з дівчинкою, яка захоплювалася волейболом. І просто кілька разів з нею за компанію приходила на тренування, а потім спробувала сама і в мене почало виходити, – згадує 14-річна школярка, – Я навіть не очікувала, що у результаті потраплю на такий турнір. Найбільше мені подобається тут, що організатори ставляться до нас як до дорослих, з повагою. Я сьогодні забула взяти на гру кросівки, і волонтери ЮНІСЕФ мені одразу ж допомогли».

Олена Мороз зі Слобожанського пройшла зі своєю командою у чвертьфінал UNICEF Volleyball Cup. UNICEF/Aleksandra Gunko/2016

Ще одним сюрпризом чемпіонату Олена вважає концерт українського гурту Pianoбой, який відбувся в спорткомплексі «Локомотив» після нагородження команд. «Більше за волейбол у житті я люблю лише музику, тому, звичайно, зраділа концерту», –​​ з посмішкою говорить дівчинка.
Вокаліст Pianoбой Дмитро Шуров зізнається, що йому не завжди легко виступати для дітей зі сходу України, але він пишається своєю регулярною співпрацею з ЮНІСЕФ. «Ці діти зі сходу, діти-переселенці особливі. І спочатку відчувається атмосфера обережності. Так буває, тому що важкі часи породжують недовіру. І дітям важко жити з відчуттям небезпеки. Але ближче до кінця виступу я відчув, що діти мені довірилися. Я розумів, що, може, серед них не всі мої фанати, які знають напам'ять слова пісень, але й усвідомлював, що їм цей концерт потрібен», – поділився він після концерту і автограф-сесії.

Концерт Pianoбой після фіналу став найбільшим сюрпризом для учасників UNICEF Volleyball Cup. UNICEF/Pavel Demchenko/2016

З тим, що настороженість змінилася дружньою атмосферою за час чемпіонату, згоден і тренер команди слов'янської школи № 4 Василь Єфремов: «Волейбол – добра гра. Тут суперники не штовхають один одного, не контактують фізично. Вона виховує дружній і командний дух, який дуже потрібен дітям сьогодні».

 

 
Search:

 Email this article

unite for children