Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

ЮНІСЕФ відзначає 70 років невтомної праці для найуразливіших дітей у світі

Найбільша у світі організація із захисту дітей була заснована 11 грудня 1946 року для того, щоб давати надію і допомагати дітям, які постраждали від наслідків Другої світової війни

Нью-Йорк, 11 грудня 2016 р.: У 70-ту річницю з дня свого заснування ЮНІСЕФ відзначає величезний прогрес, якого було досягнуто для дітей у світі, і повторно закликає терміново забезпечити охоплення мільйонів дітей, життям та майбутньому яких загрожують конфлікти, кризи, бідність, нерівність та дискримінація.

«ЮНІСЕФ було засновано після Другої світової війни, щоб дати надію і допомагати усім соціально незахищеним дітям, які цього потребували – незалежно від того, в якій країні вони жили і якою була роль цієї країни у війні. Сьогодні наша місія не втрачає своєї актуальності та універсальності, – стверджує Ентоні Лейк, Виконавчий директор ЮНІСЕФ, – зважаючи на те, скільки дітей у країнах світу потребують нашої допомоги, ми підтверджуємо наше зобов’язання працювати на благо кожної дитини».

Організація була створена Генеральною Асамблеєю ООН, щоб допомагати дітям у післявоєнній Європі, Китаї та на Близькому Сході. Отримуючи усе своє фінансування з добровільних внесків урядів, громадянського суспільства, приватного сектору та зацікавлених громадян, вона швидко розширила масштаби діяльності та у 1955 р. працювала для дітей у більше ніж 90 країнах.

Сьогодні ЮНІСЕФ є найбільшою у світі дитячою організацією. Ми взаємодіємо із партнерами у 190 країнах та територіях, у наших представництвах працює 13 тис. національних і міжнародних співробітників – усе заради того, щоб охопити кожну дитину.

Представництво Дитячого фонду ООН в Україні було відкрито у 1997 році. Відтоді ЮНІСЕФ працює над поліпшенням життя дітей та сімей на всій території України. З початку збройного конфлікту у квітні 2014 р. ЮНІСЕФ розширив масштаби своєї діяльності в Україні та поєднав довгострокові програми допомоги із невідкладними заходами з реагування на кризу.

«Враховуючи, що внаслідок конфлікту постраждало майже півмільйона дітей, сьогодні Україна потребує допомоги як ніколи. Попри те, що значного прогресу було досягнуто, багато викликів ще стоять попереду, щоби дотримання прав дитини в Україні в повній мірі відповідало вимогам міжнародним стандартам», – зазначила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Невпинна робота Дитячого фонду ООН в основних гарячих точках світу допомогла забезпечити визначний прогрес у становищі дітей протягом останніх десятиліть. За останні 25 років кількість дітей, які не доживають до свого п’ятого дня народження, скоротилася більше ніж удвічі. Сотні мільйонів дітей були витягнуті з бідності. Частка дітей відповідного віку, що не ходять до молодшої школи, знизилася більше ніж на 40% у порівнянні з 1990 р.

  • У 1940-вих рр. ЮНІСЕФ надавав надзвичайну допомогу для харчування дітей у післявоєнних країнах Європи. У 2015 р. Дитячий фонд ООН спільно з партнерами вилікував від важкої гострої недостатності харчування 2,9 млн. дітей у світі.
  • У 1950-тих рр. ЮНІСЕФ провів свою першу кампанію з вакцинації від таких захворювань, як туберкульоз та фрамбезія. У 2015 р. ми придбали 2,8 млрд. доз вакцин, і за допомогою партнерів допомогли захистити 45% дітей віком до 5 років у всьому світі від низки смертельних захворювань.
  • У 1953 р. ЮНІСЕФ розпочав реалізацію своїх перших програм у галузі води, санітарії та гігієни. Протягом 1990-2015 рр. 2,6 млрд. осіб отримали доступ до кращих джерел питної води, а 2,1 млрд. осіб – до поліпшеної санітарно-гігієнічної інфраструктури.
  • У 1961 р. ЮНІСЕФ включив до сфери своєї діяльності питання освіти дітей. У 2015 р. організація та її партнери забезпечили доступ до формальної та неформальної базової освіти для 7,5 млн. дітей віком від 3 до 18 років.
  • У 1989 р. Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини, у якій встановлено, що кожна дитина має бути зареєстрована одразу ж після народження і з моменту народження має право на ім'я та інші права. У 2015 р. ЮНІСЕФ надав підтримку для реєстрації більше 9,7 млн. новонароджених дітей у 54 країнах.
  • У 1998 р. ЮНІСЕФ став засновником ініціативи «Разом проти малярії – подолаємо малярію», спрямованої на лікування і дослідження цього захворювання, а також на розширення заходів для запобігання йому (наприклад, виробництво та розповсюдження протимоскітних сіток для ліжок тривалого використання). У 2015 р. Дитячий фонд ООН придбав 22,3 млн. сіток для ліжок, щоб захистити дітей та сім’ї у 30 країнах.

Починаючи з моменту заснування, ЮНІСЕФ надав відповідь на тисячі гуманітарних надзвичайних ситуацій, від яких постраждали діти. У 2015 р. Дитячий фонд ООН та його партнери провели вакцинацію від кору 11,3 млн. дітей у країнах, що постраждали від криз; забезпечили доступ до формальної та неформальної базової освіти для 4 млн. дітей у надзвичайних ситуаціях; а також надали психосоціальну підтримку 2 млн. дітей, які постраждали від конфліктів та стихійних лих.

Незважаючи на такі вражаючи досягнення, мільйони дітей досі залишаються осторонь, оскільки вони живуть у бідності або у важкодоступних громадах, або ж через їхню стать, расу, релігійну та етнічну приналежність чи наявність інвалідності. У країнах, охоплених конфліктами, зростає близько 250 млн. дітей, а приблизно 50 млн. дітей були змушені залишити свої домівки.

«Ми сподіваємося, що за наступні 70 років світ стане таким, в якому наша робота більше не буде потрібна – тобто, в якому кожна дитина буде здоровою, освіченою, доглянутою, почуватиметься захищено та безпечно… і де кожна дитина зможе повністю реалізувати свій потенціал, – підкреслив Ентоні Лейк, – Це те, що ми маємо зробити. Це найбільш дієвий шлях до кращого майбутнього нас усіх».

***

Примітки для редакторів:

Заходи з нагоди відзначення 70-річчя ЮНІСЕФ включають:

  • Публікацію нової книги «Для кожної дитини: надія. ЮНІСЕФ@70 1946-2016», в якій проаналізовано 70 років роботи ЮНІСЕФ для найбільш вразливих дітей;
  • Запуск нової глобальної айдентики організації відповідно до загальної концепції «ЮНІСЕФ для кожної дитини», в якій підкреслюється універсальність мандату Дитячого фонду ООН та міститься терміновий заклик до охоплення найбільш вразливих і соціально виключених дітей; та
  • Перезапуск глобального веб-сайту ЮНІСЕФ, www.unicef.org

Про ЮНІСЕФ

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо в 190 країнах задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ в Україні та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org/ukraine

Слідкуйте за діяльність ЮНІСЕФ в Україні у Twitter та Facebook

 

 
Search:

 Email this article

unite for children