Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Протягом 2014 року 15 мільйонів дітей опинились у центрі масштабних конфліктів

НЬЮ-ЙОРК/ЖЕНЕВА/КИЇВ, 8 грудня 2014 року – ЮНІСЕФ заявляє, що у 2014 році велика кількість дітей у всьому світі постраждали від збройних конфліктів. Діти опинялись в епіцентрі насильства та його наслідків, їх примусово вербували, вони ставали мішенями збройних угрупувань. Проте, багатьом конфліктам світова спільнота вже не приділяє належної уваги, заявляє ЮНІСЕФ.

©UNICEF \ Ukraine \ 2014 \A.Krepkih

Хлопчик-сирота у санаторії, де тимчасово проживають діти зі східної України.

“Цей рік спустошив життя мільйонів дітей”, - зазначив виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк. “Дітей вбивали під час уроків у школі або під час сну. Дітей робили сиротами, викрадали, вербували, піддавали тортурам і сексуальному насильству, навіть продавали у рабство. Вперше протягом останніх років настільки велика кількість дітей зазнала такої невимовної жорстокості через конфлікти”.

Близько 15 мільйонів дітей постраждали від збройних конфліктів у Центрально-Африканській республіці, Південному Судані, Палестині, Сирії і в Україні, включно з біженцями та внутрішньо переміщеними дітьми. У всьому світі понад 230 мільйонів дітей на даний момент живуть на територіях, охоплених збройними конфліктами.

Протягом цього року сотні дітей стали жертвами викрадення під час навчання у школах чи по дорозі туди. Десятки тисяч були залучені до озброєних угрупувань. Відбулося чимало нападів на навчальні та медичні установи, школи все частіше використовуються бойовиками у військових цілях.

  • У Центрально-Африканській республіці 2,3 мільйони дітей зазнали впливу збройного конфлікту. Протягом року до 10,000 дітей завербували у групи бойовиків. Більше ніж 430 неповнолітних було вбито — і це втричі більше, ніж у 2013 році.
  • У секторі Газа 54,000 дітей залишились без даху над головою внаслідок 50-денного конфлікту влітку. Загинуло 538 дітей і щонайменше 3,370 отримали поранення.
  • У Сирії понад 7.3 мільйони дітей постраждали від збройного конфлікту. Серед них — 1.7 мільйони дітей-біженців. ООН підтвердила 35 фактів нападів на школи від початку року до вересня, у результаті чого загинуло 105 дітей та близько 300 було поранено.
  • В Іраку 2.7 мільйонів дітей зазнали впливу збройного конфлікту. Існують дані щодо того, що 700 з них було покалічено, вбито або страчено. В обох зазначених країнах діти ставали жертвами, свідками або співучасниками актів жорстокості.
  • У Південному Судані кількість дітей, що страждають від голоду, оцінюється в 235,000. У країні майже 750,000 дітей є внутрішньо переміщеними, 320,000 живуть у статусі біженців. Згідно з перевіреними даними ООН, у 2014 році відбулося щонайменше 600 випадків вбивства дітей та 200 випадків нанесення фізичної шкоди. Приблизно 12,000 дітей залучені у бойові дії на сьогодні.

В Україні через конфлікт зареєстровано більше ніж 130,000 внутрішньо переміщених дітей станом на початок грудня. У Донецькій області на територіях, уражених конфліктом, не працює 147 з 1123 середніх загальноосвітніх шкіл.

Велика кількість надзвичайних ситуацій у 2014 році призвела до того, що багато з них опинялись поза увагою або швидко зникали з поля зору. Цього року з'явились нові небезпечні загрози здоров'ю та добробуту дітей у світі. Найбільш значною із них став спалах епідемії вірусу Ебола у Гвінеї, Ліберії та Сьєра-Леоне, який залишив тисячі дітей без батьків та 5 мільйонів без доступу до навчання.

©UNICEF \ Ukraine \ 2014

ЮНІСЕФ продовжує надавати гуманітарну допомогу.

Долаючи проблеми з доступом до територій, де ведуться бойові дії, небезпеку та недостатнє фінансування, організації, які займаються гуманітарною допомогою, у тому числі ЮНІСЕФ, працюють разом, щоб надати життєво необхідну допомогу і послуги, пов'язані з освітою та психологічною підтримкою, що дає змогу дітям розвиватись у вкрай несприятливих умовах.

  • У Центральноафриканській республіці проводиться кампанія з повернення 662,000 дітей у школи.
  • У країни Близького Сходу доставили близько 68 мільйонів доз вакцини від поліомієліту, щоб запобігти епідемії поліо в Іраку та Сирії.
  • У Південному Судані понад 70,000 дітей проходять лікування від гострого недоїдання.
  • У країнах, де виникла епідемія вірусу Ебола продовжується боротьба з вірусом на рівні місцевих громад. Зокрема, це — підтримка місцевих медичних служб та центрів лікування вірусу Ебола; тренування працівників у сфері охорони здоров'я; проведення інформаційних кампаній; допомога дітям, чиї батьки померли через вірус Ебола.

В Україні ЮНІСЕФ разом з державними службами і неурядовими організаціями продовжує надавати сім’ям, що постраждали від конфлікту, гуманітарну допомогу, зокрема предмети гігієни, питну воду, а також навчальні набори і психосоціальні послуги, проводить інформаційні кампанії щодо небезпеки мін та важливості грудного годування в умовах надзвичайних ситуаціях.

“Сумна іронія полягає в тому, що у 25-ту річницю Конвенції ООН про права дитини ми відзначаємо значне покращення стану дітей у світі, у той час, як права стількох мільйонів дітей і надалі грубо порушують”, - сказав Ентоні Лейк. “Насильство та травматичний досвід, окрім того, що завдає шкоди конкретній дитині, має навіть більший негативний наслідок — підриває саме суспільство. Світ може і мусить стати кращим місцем для кожної дитини у 2015 році. Кожна дитина, яка зростає у безпеці сильною, здоровою та освіченою може згодом зробити значний внесок у своє майбутнє та майбутнє сім'ї, громади, нації, а також у наше спільне майбутнє”.

***

Про ЮНІСЕФ:

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації тут: www.unicef.org.ua . Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

Більше інформації щодо роботи ЮНІСЕФ для дітей, які постраждали від кризи в Україні, за посиланням: https://www.unicef.org/ukraine/ukr/children_26266.html

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Наджва Меккі (Najwa Mekki), ЮНІСЕФ Нью-Йорк, +1 212 326 7448 nmekki@unicef.org
Ірини Мазур, ЮНІСЕФ Київ, +38.044.254.2450, ira.mazur@gmail.com  

 

 
Search:

 Email this article

unite for children