Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Поліомієліт може спалахнути в Україні будь якої миті, заявляє ЮНІСЕФ та ВОЗ

24 квітня 2014, Київ – Спалах поліомієліту в Україні неминучий, якщо терміново не буде вжито заходів, нагадує ЮНІСЕФ та ВОЗ користуючись нагодою проведення Європейського тижня імунізації. Ризик розповсюдження поліомієліту в Україні значно підвищується у зв’язку з поширенням вірусу на Близькому Сході та продовженням циркуляції поліо у Афганістані, Нігерії та Пакистані, а також з великою кількістю подорожуючих людей та низьким рівнем охоплення вакцинацією в Україні.

ЮНІСЕФ та ВООЗ вітає зусилля Міністерства охорони здоров’я України по знайденню шляхів забезпечення вакцин від поліомієліту. Обидві організації готові надати необхідну підтримку та у разі необхідності звернутись за терміновою допомогою до міжнародної спільноти.

«Рівень охоплення вакцинації в Україні найнижчий за останні 20 років. Менше половини дітей повністю вакциновані проти поліомієліту та нестабільна ситуація у країні знижує рівень охоплення навіть більше. ЮНІСЕФ закликає українську владу прийняти термінові заходи для попередження спалаху поліомієліту в країні», заявила Юкіе Мокуо, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

«Поліомієліт дуже просто розповсюджується, часто без видимих симптомів; в 1 з 200 випадків поліомієліт викликає невиліковний параліч, отже навіть одна дитина з діагнозом поліомієліту це вже спалах. У першу чергу поліомієліт загрожує країнам з великою кількістю невакцинованих дітей, як в Україні. Проте, конкретні зусилля можуть знизити ризик поліомієліту, але діяти потрібно вже зараз», додає Доріт Нітцан, Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я та Голова Представництва в Україні.

Україна – єдина європейська країна, яка нещодавно була внесена до списку 13 “червоних” країн, які мають високий ризик спалаху поліомієліту у світі, Незалежним бюро моніторингу Глобальної ініціативи боротьби з поліомієлітом. До списку також входять Республіка Уганда, Сирія, Ліван, Йорданія, Південний Судан, Судан, Ірак, Малі, Джибуті та Еритрея.

Найбільш ефективним засобом зменшення наслідків завезення поліомієліту до країни є високий рівень охоплення імунізації та висока якість системи епідеміологічного нагляду.

У зв’язку із загрозою спалаху поліомієліту, важливо переглянути систему постачання вакцин, та забезпечити рівень вакцинації мінімум 95-98%. Низький рівень вакцинації вже спричинив спалахи інфекційних хвороб в Україні, а саме краснухи, коклюшу і найбільший спалах кору в Європейському регіоні в 2011-2013 рр.

Головним пріоритетом повинно бути поновлення та підтримка високого рівня колективного імунітету шляхом планової вакцинації.

З жовтня 2013 року ВООЗ підтвердила 39 випадків поліомієліту у Сирії. Це десятки паралізованих дітей та тисячі можливих носіїв вірусу. 5-10% паралізованих помирають. Сирія та її сусідні держави розпочали масштабні кампанії з імунізації для попередження розповсюдження поліомієліту.

У 2010 році спалах поліомієліту в Таджикистані вбив 29 дітей, більше ніж 480 людей залишились паралізованими. Хвороба проникла до Казахстану, Росії та Туркменістану, де були встановлені 18 випадків захворювання на поліомієліт та 1 смертельний випадок.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна,
тел. +38 044 245 2450, vvashchenko@unicef.org

Крістіана Салві, Комунікаційний експерт,
ВООЗ Регіональний Офіс для Європи, Копенгаген, Данія,
тел: +4545336837, csa@euro.who.int

 

 
Search:

 Email this article

unite for children