Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

ЮНІСЕФ: Все більше дітей ростуть здоровими, освіченими і захищеними, проте занадто багато дітей, як і раніше, позбавлені такої можливості

© UNCEF / UKRAINE / 2011 / G.Pirozzi

Представляючи сьогодні свою першу доповідь «Становище дітей в світі в цифрах», ЮНІСЕФ зазначає про те, що за минулі 25 років у справі поліпшення становища 96 мільйонів дітей, що живуть в країнах Центральної та Східної Європи та Центральної Азії, було досягнуто значного прогресу. Однак, не зважаючи на це, в цій сфері є ще багато проблем, які необхідно вирішити.

Регіональний директор ЮНІСЕФ Марі-П'єр Пуар’є зазначила, що вихід у світ даної доповіді є першим з цілої низки запланованих заходів, які ЮНІСЕФ проводить з нагоди 25-ої річниці Конвенції ООН про права дитини, яка святкується у 2014 році.

Доповідь «Становище дітей в світі в цифрах» є головним джерелом статистичних даних щодо стану дітей у світі. Починаючи з 2014 року в січні кожного року будуть видаватись стандартизовані статистичні таблиці, а в листопаді відповідного року, напередодні чергової річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини, буде публікуватися роз’яснювальна доповідь.

«Нинішній рік є ідеальним для того, щоб оцінити масштаби прогресу, досягнутого світовою спільнотою у справі реалізації прав дітей, а також визначити, яким чином ми можемо змінити на краще життя найбільш вразливих та ізольованих груп дітей. Майбутня 25-та річниця прийняття Конвенції ООН про права дитини та все ближчий кінцевий термін досягнення Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ) створюють унікальну можливість переглянути прийняті нами зобов'язання щодо дітей.

Пані Пуар’єр зазначила: «Дані, що містяться в доповіді «Становище дітей в світі в цифрах» свідчать про нерівність у розподілі результатів від досягнутого прогресу. Так, наприклад, коефіцієнт охоплення початковою освітою становить 96 відсотків, це приблизно 92 мільйони дітей у країнах Центральної та Східної Європи та Центральної Азії. Проте, згідно з оцінками, 2,5 мільйона дітей не мають можливості отримати базову освіту і велику частину цих дітей складають діти з інвалідністю».

«Нам необхідно виробити нові, інноваційні підходи, для того щоб результатами нашої роботи змогли скористатися найбільш уразливі групи дітей. Такі підходи повинні включати співпрацю та обмін накопиченими знаннями на національному та регіональному рівні, розробку цільових програм і нових технологій, особливо таких, які сприятимуть збору якісних даних», - підкреслила Марі-П’єр Пуар’є.

У доповіді «Становище дітей в світі в цифрах: кожна дитина має значення» йдеться про значний прогрес, досягнутий в регіоні у сфері охорони здоров'я, харчування і освіти дітей. В той же час в документі йдеться і про те, що дуже велика кількість дітей в країнах регіону залишається без уваги просто тому, що вони непомітні за позитивними середньостатистичними даними по регіону в цілому. В інших джерелах, таких як Мультиіндикаторне кластерне обстеження домогосподарств (МІКС) із національно-репрезентативною вибіркою та аналітичних звітах, проведених в масштабах регіону, міститься інформація про існуючі нерівності як усередині окремих країн, так і між різними країнами регіону.

  • Коефіцієнт смертності дітей віком до п'яти років з 1990 по 2012 рр. скоротився більш ніж удвічі. Однак основні нерівності як і раніше не ліквідовані. Наприклад, серед дітей Рома цей показник практично в два рази вище середнього.
  • Була проведена імунізація більше 90 відсотків дітей від більшості хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин. Але і в цій сфері зберігаються нерівності, зумовлені низьким охопленням імунізацією деяких груп населення: наприклад, в одній країні регіону від кору було щеплено 94 відсотки дітей. Проте, з числа дітей, не охоплених імунізацією, 22 відсотки припадає на дітей Рома. Одночасно в регіоні в цілому відзначається зростаюча громадська недовіра щодо імунізації.
  • Частка дітей, які відвідують дошкільні освітні установи в більшості країн , як правило, мала. Діти з найбідніших родин практично позбавлені такої можливості. У трьох країнах частка дітей з найбідніших родин, які відвідують дошкільні установи, становить від 0 до 3 відсотків.
  • Близько 1,5 млн дітей з інвалідністю, що знаходяться на обліку у медичних установах, відвідують «спеціальні школи». Цілком ймовірно, що решта 1,2 мільйона зареєстрованих дітей-інвалідів, а також 3,6 мільйона незареєстрованих дітей-інвалідів, складають більшу частину дітей, які не відвідують школу або схильні до ризику кинути школу.

Марі-П’єр Пуар’є зазначила, що самі по собі статистичні дані не можуть змінити світ, але вони допомагають визначити потреби та забезпечити доказову базу для реалізації програм, збільшення інвестицій і забезпечення відповідальності.

Юкіе Мокуо Голова ЮНІСЕФ в Україні також наголосила: «Достовірні статистичні дані - основний інструмент, який сприяє реалізації прав дітей. Це одна з ключових сфер відповідальності кожного уряду. В Україні разом із Державним комітетом статистики ми провели дослідження МІКС, результати якого будуть презентовані в Києві, а також по регіонах України».

                                          ***

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:
Джон Бад, Регіональний офіс у Центральній а Східній Європі та СНД
тел.: (+41 79) 431 15 37; Email: jbudd@unicef.org
Лелі Джухарі, Регіональний офіс у Центральній а Східній Європі та СНД
тел.: (+41 79) 204 44 82; Email: ldjuhari@unicef.org
Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна
тел.: (+38 044) 254 24 50; Email: vvashchenko@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children