Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Життя 35 мільйонів дітей віком до п’яти років перебуває під загрозою, доки не буде досягнуто цілі зі скорочення дитячої смертності

© UNICEF / UKRAINE / 2013 / G.Pirozzi
Малюк на огляді у лікаря

Нова доповідь ЮНІСЕФ показує, що при збереженні сучасних тенденцій, світ не зможе досягти Цілі розвитку тисячоліття №4 до 2015 р - скоротити на дві третини смертність дітей віком до п’яти років. Більше того, при збереженні сучасних тенденцій цієї цілі не вдасться досягти до 2028 р.

Ціна бездіяльності є загрозливо високою: якщо міжнародне співтовариство не почне вживати невідкладних кроків для прискорення прогресу, протягом 2015-2028 рр. від загроз, які можна попередити, може загинути близько 35 мільйонів дітей.

Це сумні новини. Але є у доповіді і висновки, які дозволяють сподіватися на краще. Зокрема, вони свідчать, що суттєве скорочення дитячої смертності є можливим. Щорічна кількість смертей дітей віком до п’яти років зменшилася з 12,6 млн. у 1990 р. до 6,6 млн. у 2012 р. За останні 22 роки завдяки зусиллям світового співтовариства вдалося зберегти близько 90 мільйонів життів, які без цих зусиль могли бути втрачені.

«Так, ми можемо відзначити ці досягнення, – заявив Ентоні Лейк, Виконавчий директор ЮНІСЕФ, – Але як ми можемо відзначати їх зараз, коли для досягнення мети потрібно зробити ще так багато! Ми можемо прискорити прогрес і ми знаємо, як це зробити, але нам обов’язково потрібно усвідомити, що діяти треба терміново».

Всього лише рік тому Уряди Ефіопії, Індії та США спільно з ЮНІСЕФ розпочали кампанію «Поновлення зобов’язань щодо скорочення дитячої смертності» – глобальну кампанію із скорочення смертності дітей від причин, які можна було б легко попередити.

Наразі до зобов’язання приєдналися уряди 176 держав, які готові вживати зусиль для прискорення прогресу щодо скорочення дитячої смертності. Сотні організацій громадянського суспільства, релігійних груп та окремих осіб також висловили свою підтримку щодо того, щоб кожна дитина у світі отримала надію на найкраще життя.

У звіті про досягнення кампанії «Поновлення зобов’язань щодо скорочення дитячої смертності» за 2013 р. окреслюються тенденції щодо дитячої смертності з 1990 р., аналізуються основні причини смертності дітей віком до п’яти років та визначаються національні та глобальні зусилля із збереження життя дітей. Прогрес, що його наразі було досягнуто, завдячує спільним зусиллям урядів, громадянського суспільства та приватного сектору, а також підвищенню інтенсивності доступних науково-обґрунтованих програм, як-от встановлення протимоскітних сіток, оброблених інсектицидами, розповсюдження ліків та вакцин, харчових добавок та лікувального харчування, поширення грудного вигодовування, лікування для відновлення водного балансу при діареї та покращення доступу до безпечної води і санітарних умов тощо.

Відповідно до звіту, значне скорочення дитячої смертності спостерігається у всіх регіонах та країнах світу, у тому числі у країнах з низьким рівнем доходів. Насправді, найбільший прогрес із збереження життя дітей починаючи з 1990 р. зробили деякі країни з найнижчим рівнем доходів. Деякі з країн з низьким рівнем доходів та високим рівнем дитячої смертності, такі як Бангладеш, Ефіопія, Ліберія, Малаві, Непал та Танзанія, вже встигли зменшити рівень смертності дітей до п’яти років на дві третини чи більше (у порівнянні з 1990 р.), що дозволило їм досягти ще до 2015 р. Цілі розвитку тисячоліття №4 щодо дитячої смертності.

Пневмонія, діарея та малярія залишаються основними причинами дитячої смертності у світі. Кожного дня вони забирають життя близько 6 тисяч дітей віком до п’яти років. Майже половина з цих смертей пов’язана із недостатнім харчуванням.

Найскладнішим періодом життя маленької дитини є перший місяць. Протягом 2012 р. майже 3 мільйони дітей вмерли протягом першого місяця життя – як правило, від причин, які можна було легко попередити.

Для того, щоб зупинити ці жахливі тенденції, необхідно вживати невідкладних зусиль у багатьох напрямках, визначених у Цілях розвитку тисячоліття: викорінення бідності, скорочення материнської смертності, забезпечення освіти, заохочення ґендерної рівності та забезпечення сталого розвитку довкілля.

«Ми можемо та маємо досягти прогресу, – зазначив Ентоні Лейк, – коли для збереження життя дітей і матерів розроблені і узгоджені плани дій та належні стратегії, коли залучені достатні ресурси та потужна політична воля, суттєве скорочення дитячої смертності є не просто здійсненним – воно є нашим моральним обов’язком».

Про кампанію «Поновлення зобов’язань щодо скорочення дитячої смертності»: Ця кампанія є всесвітнім рухом, спрямованим на виконання стратегії Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна для кожної жінки та кожної дитини щодо мобілізації та інтенсифікації зусиль із покращення стану здоров’я жінок і дітей у світі. Для цього потрібно вживати заходів та закликати до пришвидшення прогресу із зменшення смертності матерів, дітей та новонароджених від причин, які можна попередити.
Цей рух виник на основі Заклику до дій для врятування життя дітей – форуму високого рівня, скликаного у червні 2012 р. Урядами Ефіопії, Індії та США у співпраці з ЮНІСЕФ з метою визначення шляхів подальшого зменшення дитячої смертності. Партнери з урядових установ, громадянського суспільства та приватного сектору, які взяли участь у форумі, підтвердили свої зобов’язання щодо збереження життя дітей.

Повний текст звіту дивіться тут.

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте

Для отримання додаткової інформації, будь-ласка, звертайтесь до:
Кейт Донован, ЮНІСЕФ Медіа відділ, 1 212 326 7452 kdonovan@unicef.org
Іман Морука, ЮНІСЕФ Стратегічні комунікації, 1 212 326 7211, imorooka@unicef.org
Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 245 2450, vvashchenko@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children