Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Зірки футболу допомагають уразливим дітям повірити у себе

© UNICEF / UKRAINE / 2013 / R.Rudakov
Ліза, 15-річна ВІЛ-позитивна активістка разом з капітаном англійської збірної Стівеном Жерардом

Діти у важких життєвих обставинах підтримали футболістів України та Англії на шляху до Чемпіонату світу 2014

Найбільш відвідуваний футбольних матчів у 2013 відбувся між збірними Англії та України, у якому також взяли участь діти, які живуть у важких життєвих обставинах. Підлітки, яких торкнулась проблема ВІЛ, діти з кризових родин та сироти вивели футболістів обох країн на поле стадіону Олімпійський під час урочистого відкриття матчу. Всі діти мріяли потрапити на стадіон та побачити великий футбол на власні очі. У партнерстві з Федерацією футболу України (ФФУ) ця ініціатива ЮНІСЕФ привертає увагу громадськості до важливості захисту прав знедолених дітей, а також значення футболу у їх реабілітації.

В Україні проживає 8 мільйонів дітей, з них близько 100 тисяч дітей живуть або працюють на вулиці, майже 95 тисяч живуть в інтернатних закладах і 165 тисяч мають інвалідність. З 1995 по 2012 рік у ВІЛ-позитивних матерів в Україні народилося 32 504 дитини. З них ВІЛ-позитивними є 2,814 дітей.

Голова ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо нагадує, що діти, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІДу, стикаються із дискримінацією в українському суспільстві. «ВІЛ-позитивні діти бояться розкривати свій статус, вони не впевнені в адекватній реакції оточуючих їх людей: однокласників, вчителів, друзів та рідних. ЮНІСЕФ наголошує, що діти з ВІЛ потребують нашої уваги та підтримки. Я вірю, що футбольні зірки допоможуть дітям повірити у себе,» - зазначила Юкіе Мокуо.

Для привернення уваги до захисту прав дітей не тільки в Україні, а й за її межами, український офіс ЮНІСЕФ об’єднав зусилля з Британською Радою, Посольством Великобританії та офісом ЮНІСЕФ у Великобританії.

© UNICEF / UKRAINE / 2013 / R.Rudakov
Діти з капітаном української збірної Олександром Кучером

Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, який також був присутній на грі, зазначив: “Забезпечення умов, за яких діти можуть вільно розвиватися та розкривати свій потенціал є пріоритетом для будь-якої країни. Посольство Великобританії в Україні завжди активно підтримує роботу ЮНІСЕФ у забезпеченні світлого майбутнього для українських дітей. Ми раді підтримати спільну ініціативу ЮНІСЕФ в Україні та Британської Ради в Україні, яка спрямована на допомогу дітям у складних життєвих обставинах. Було дуже зворушливо дивитися на щасливих дітей, які виводили гравців збірної Англії та України на поле. Я сподіваюсь, що діти відчули себе особливими, адже незалежно від результату матчу, вони стали переможцями.”

Наймолодша активістка за права ВІЛ-позитивних дітей в Україні Ліза, якій п’ятнадцять років, також долучилась до цієї ініціативи разом з національними збірними Англії та України. Вона підкреслила: «Мені дуже пощастило, потрапити на таку важливу гру для нашої країни. Це було неймовірно, що гру на стадіоні дивилось майже 70 тисяч глядачів. Цей матч я та інші діти, які відкривали матч разом з футболістами, запам’ятають надовго. Це незабутньо!»

Вже втретє ЮНІСЕФ спільно із ФФУ допомагають уразливим дітям реалізувати своє право на спорт та особисто долучитись до футбольного життя в країні. Влітку цього року здійснилась заповітна футбольна мрія більше 100 дітей з інвалідністю, сиріт, дітей-біженців та ВІЛ-позитивних дітей. Вони виходили на поле НСК “Олімпійського” під час матчів української збірної з Камеруном, Ізраїлем та Англією. Це допомогло ЮНІСЕФ привернути увагу пересічних українців до дітей, які живуть у складних життєвих обставинах, адже більше ніж 130 тисяч глядачів відвідали футбольні матчі на стадіоні та близько 17 мільйонів футбольних фанів дивились телетрансляції цих ігор.

* * *

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:
Сергій Прохоров, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450, sprokhorov@unicef.org
Юлія Юрова, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450, yyuyrova@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children