Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Додай барви до реальності: вуличне мистецтво (стріт-арт) у школі соціальної реабілітації м.Харків

© UNICEF/UKRAINE/2013/Y.Yurova
Діти у школі разом з Жюльєном Маллан

Харків, 11 квітня 2013 року. Сьогодні діти Харківської школи соціальної реабілітації відкрили для себе мистецтво нового покоління - вуличне мистецтво (стріт-арт), і створили свій перший шедевр на одній зі стін своєї школи. Ця культурна ініціатива спрямована на привернення уваги громадськості до прав дітей, які знаходяться у  конфлікті з законом.

Загалом 39 дітей на даний момент перебувають у школі соціальної реабілітації  м. Харків. Деякі з дітей, які скоїли правопорушення та не досягли віку кримінальної відповідальності, поміщені в цю школу за рішенням суду. Однак, більшість дітей, поміщені до цієї школи за заявою батьків з метою корекції їхньої поведінки. ЮНІСЕФ виступає за розвиток послуг для дітей у конфлікті з законом на рівні громади, тому що кожна дитина має виховуватися в сімейному середовищі.

Захід був організований Представництвом Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Французьким інститутом в Україні у співпраці з Харківською школою соціальної реабілітації та за участі відомого французького стріт-арт художника Жюльєна (Сет) Маллан. Жюльєн відвідує Україну в рамках програми культурного фестивалю - Французька весна 2013/Printemps Francais 2013.

 

© UNICEF/UKRAINE/2013/Y.Yurova
Малюнок французького художника у блідій кімнаті школи

Майже сторічні стіни «Дитячої комуни 1927 року» у Харкові, яка тепер має назву школи соціальної реабілітації, відчули на собі дотик мистецтва нового покоління. Разом з дітьми, Жюльєн створив два малюнки на стінах. Жюльєн навчив дітей культурі вуличного мистецтва, які у свою чергу були захоплені прикладами його робіт і картинами у різноманітних куточках світу.

Один з хлопчиків зі школи відповів на запитання Жюльєна про його досвід стріт-арт або графіті: «Так, раніше я писав слова на стінах і асфальті балончиком, як це робили інші діти в нашому районі. Це виглядало потворно. Зараз мені дуже цікаво спробувати створити щось гарне разом зі справжнім художником».

Кожен молодий учасник отримав особисте завдання створити свою власну картину і намалювати світ мрії або яскраву реальність, відповідно до тематики картини Жюльєна. Натхненні роботами відомого художника, діти створили барвисті й креативні картини на папері. Дивлячись на їх фотографії, не виникає жодних сумнівів, що всі ці діти бачать свій світ мрії яскравим і кольоровим, незважаючи на труднощі, з якими вони стикаються зараз.

Руслана Сірман, Керівник проектів з питань захисту дітей, ЮНІСЕФ Україна: «Для мене найважливішою була саме участь дітей в сьогоднішній мистецькій ініціативі. Кожна дитина має рівні права на розвиток, у тому числі діти, які перебувають у конфлікті з законом. Діти були так захоплені можливістю малювати разом з Жюльєном, що стояли у черзі за ним просто, щоб розбарвити веселку на стіні. Вони розповідали мені, як їм це подобається, і навіть переконали мене взяти в руки балончик і спробувати щось розмалювати. І я спробувала, це було здорово!»

«Я дуже вдячний школі соціальної реабілітації за такий теплий прийом. Я щасливий і задоволений своєю роботою сьогодні - тому що діти щасливі.
Це найважливіше для мене!»
, - сказав Жюльєн Маллан

Із фотозвітом заходу можна ознайомитися на офіційній FaceBook сторінці ЮНІСЕФ в Україні http://on.fb.me/10ZTjNh

* * *

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером у сфері захисту прав та інтересів дітей. ЮНІСЕФ працює у 190 країнах світу задля захисту та підтримки дітей з раннього дитинства до повноліття. ЮНІСЕФ фінансується виключно за рахунок добровільних внесків від фізичних осіб, представників бізнесу, фундацій та урядів. ЮНІСЕФ відкрив своє представництво в Україні у 1997 році. Для більш детальної інформації відвідайте офіційний сайт: www.unicef.org.ua

Для отримання додаткової інформації звертайтесь до:
Руслана Сірман, Керівник проектів з питань захисту дітей, ЮНІСЕФ в Україні rsirman@unicef.org,
Юлія Юрова, Координатор з питань партнерства,  ЮНІСЕФ в Україні, yyurova@unicef.org
Тел: +38 044 254 2450.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children