Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Все ще пріоритет: профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини

© UNICEF/UKRAINE/2010/G.Pirozzi
Лікар проводить мед огляд ВІЛ-позитивної мами

Київ, 22 березня 2013 - МОЗ України та Громадська організація соціальних інформаційних ініціатив «ПРОСВІТА» провели науково-практичну конференцію на тему «Актуальні питання Програми профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини».

Конференція відбулась за участю МОЗ України, представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Програми USAID «Здоров’я жінок України», та низки інших урядових та неурядових організацій.

На конференції обговорювалось забезпечення загальної первинної профілактики ВІЛ-інфекції, попередження небажаних вагітностей у ВІЛ-інфікованих жінок, профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини, своєчасне надання допомоги, лікування та підтримки ВІЛ-інфікованим жінок. Дані питання є пріоритетними в новій «Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки» - із загальною метою наблизити до нуля кількість випадків передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

Учасник конференції від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Керівник проектів з питань ВІЛ/СНІД Тетяна Тарасова зазначила, що згідно статистичних даних рівень поширення ВІЛ-інфекції серед вагітних в Україні є найвищим у Європі. Вона наголосила на важливості виконання Програми профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД), адже саме на цей шлях передачі припадає 98% усіх випадків ВІЛ-інфекції у дітей зареєстрованих в світі, у тому числі в Україні, де за час епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу понад 36 тисяч дітей народжені ВІЛ-інфікованими матерями.

Пані Тарасова підкреслила, що світовий досвід вже має достатні докази того, що передача ВІЛ може бути попереджена профілактичними заходами програми ППМД. В той же час сама ППМД, яка за своєю сутністю є економічно ефективною інтервенцією, в системі медичних послуг ВІЛ-інфікованим є «вхідною точкою» для призначення жінкам, з виявленою під час вагітності ВІЛ-інфекцією, АРТ.

Згідно з офіційною статистикою Міністерства охорони здоров'я України, 32504 дітей було народжено ВІЛ-позитивними матерями в період між 1995 і 2012 роками. Більшість ВІЛ-інфікованих дітей народжується в соціально неблагополучних, молодих родинах, та вік 85 відсотків батьків не перевищує 30 років. Майже десять відсотків ВІЛ-позитивних матерів залишають своїх дітей в інтернатних установах. Зупинення нових випадків інфікування ВІЛ серед дітей до 2015 року і збереження життя їх матерів є одним з ключових елементів загального мандату ЮНІСЕФ.

Дивіться фото есе ЮНІСЕФ на тему передачу ВІЛ тут: https://www.unicef.org/ukraine/19896.html  

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

Для отримання більше інформації, будь ласка звертатйтесь до:
Тетяна Тарасова, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450, ttarasova@unicef.org  
Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450, vvashchenko@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children