Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Роздуми про свободу: діти у виховних колоніях знімають фільми

© UNICEF/2013/C.Schuepp
Дівчата у Мелітопольській виховній колонії вчаться знімати відео.

Мелітополь/Харків, 15-23 березня 2013 –семінар OneminutesJr було проведено у місцях позбавлення волі – по чотири дні витратили на створення фільмів 30 хлопців та дівчат з двох виховних колоній в Україні. Проведення семінарів було здійснено ЮНІСЕФ в Україні за підтримки Державної пенітенціарної служби та Європейського Союзу. Усього в Україні, починаючи з 2007 року, було проведено шість семінарів, проте ці два стали першими для дітей, які знаходяться в місцях позбавлення волі.

Перший семінар було проведено 15-19 березня у Мелітопольській виховній колонії, в якій знаходиться 86 дівчат. Всередині закладу все дуже добре організовано. Спальні, їдальня, шкільні приміщення – все ретельно прибране. Помітно, що адміністрація докладає чимало зусиль для створення позитивної атмосфери для дівчат. У Курязькій колонії організація так само на вищому рівні, хоча дівчачої охайності трохи бракує. Хлопців тут аж 207.

У кожному з двох семінарів взяли участь 15 дітей. Більшість з них опинились у колонії через крадіжки чи пограбування в середньому на строк від двох до п’яти років. Хоча деякі з них були засуджені і на довші терміни, аж до дванадцяти років за вбивство.

У перший день діти переглядали фільми зняті на попередніх семінарах у різних країнах світу. Хлопці дивились фільми зняті дівчатами з Мелітопольського закладу та робили собі помітки щодо своїх майбутніх шедеврів. Потім кожен з учасників обговорював власний сценарій з тренерами та визначився що, як і де він чи вона будуть знімати. Впродовж наступних двох днів діти з камерами в руках знімали свої однохвилинні кінострічки. Перед цим вони також дізнались про різні способи зйомки – коли використовувати штатив, як уникнути використання зуму в камерах та як змінювати фокус.

Майже кожен у виховній колонії потрапляє туди з проблемних родин. Багато хто з них виховувався тільки матір’ю, більшість загадує, що батьки пиячили, а дехто навіть взагалі був покинутий і пізніше переданий до дитячого будинку чи інтернату, звідки втік.

© UNICEF/Ukraine/2013/S.Prokhorov
Хлопці у Курязькій виховній колонії за написанням сценаріїв до фільмів.

Теми відео були різні, хоча багато в чому вибір був обумовлений життєвими обставинами у яких опинились ці діти. Дівчата більше віддали перевагу темі відносини між дітьми та батьками, адже вони рідко бачаться із своїми рідними і часто можуть відчувати нестачу батьківської уваги та турботи. У відео вони передали всі емоції та почуття, про які хотіли б сказати батькам особисто. Хлопці ж більше показували у відео своє минуле життя, власні помилки та бажання жити по-іншому у майбутньому.

На презентацію фільмів запросили інших вихованок та вихованців, а також співробітників колоній. Кожному було цікаво подивитися на результати чотириденної роботи дітей. Коли семінар закінчився, діти одразу засумували: дівчата плакали, хлопці підходили з сумними очима потиснути руку.

Те, про що свідчать фільми та що є головним висновком з семінарів – це те, що ми маємо докласти всіх зусиль аби надати цим дітям другий шанс та водночас забезпечити попередження потрапляння інших дітей до таких установ.

Більше про відео семінари OneminutesJr тут: www.theoneminutesjr.org

* * *
Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

Для отримання більше інформації, будь ласка зверніться до:
Руслана Сірман, ЮНІСЕФ Україна, тел. 044 254.24.50. rsirman@unicef.org
Сергій Прохоров, ЮНІСЕФ Україна, тел. 044 254.24.50. sprokhorov@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children