Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

ЮНІСЕФ закликає Україну ратифікувати Гаазьку конвенцію

© UNICEF/UKRAINE/2011/G.Pirozzi

Київ, 16 січня 2013 – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні підтримує ініціативу Президента Віктора Януковича та закликає Україну ратифікувати Конвенцію про захист дітей та співпрацю у питаннях міждержавного усиновлення (Гаазька конвенція).

ЮНІСЕФ вважає, що будь-яке рішення щодо дітей, в тому числі щодо усиновлення, має прийматися, в першу чергу, в інтересах дитини. Гаазька конвенція пропагує етичні та прозорі процеси усиновлення. ЮНІСЕФ закликає уряди дотримуватись принципів, що закладені у Конвенції.

«Нестача нагляду за процесами міжнародного усиновлення та законодавчого регулювання може призводити до ігнорування прав та інтересів дитини та вирішення справи про всиновлення керуючись матеріальною вигодою. Багато країн в світі вже визнали таку проблему та ратифікували Гаазьку конвенцію про захист дітей та співпрацю у питаннях міждержавного усиновлення, що дозволяє їм попереджувати порушення прав дітей»,- пояснила пані Мокуо.

Механізми передбачені Гаазькою конвенцією є ключовими елементами забезпечення проведення міждержавного усиновлення із захистом прав та інтересів дітей та виключенням будь-яких незаконних аспектів з цього процесу. Гаазька конвенція була створена для забезпечення етичного та прозорого процесу усиновлення та встановлює зобов’язання для уряду країни звідки походить дитина та для уряду тієї країни, громадяни якої, всиновлюють дитину. Конвенція зазначає, що міждержавне усиновлення може бути проведено, коли немає інших варіантів для дитини, але документ не передбачає обов’язковий розгляд такого виду всиновлення.

«ЮНІСЕФ закликає Україну щонайшвидше ратифікувати Гаазьку конвенцію. Це потрібно було зробити дуже давно і це вже не перше подання проекту закону на розгляд у парламент. Я сподіваюсь, що цього разу Конвенція буде ратифікована задля захисту інтересів дітей. ЮНІСЕФ готовий співпрацювати з урядом для належної та повної реалізації положень Конвенції в Україні,» - додала пані Мокуо.

З метою захисту інтересів дітей в Україні, ЮНІСЕФ закликає провести реформу системи опіки за дітьми задля попередження позбавлення дітей батьківського піклування та возз’єднання дітей з їхніми родинами. Міжнародне всиновлення має проводитись лише в останню чергу і лише у тих випадках, коли дитина не може отримати сімейного виховання в своїй рідній країні. Тим не менш, міжнародне всиновлення є важливим вирішенням проблем деяких дітей. 

Позиція ЮНІСЕФ щодо міжнародного усиновлення дітей (повний текст):
https://www.unicef.org/media/media_41918.html

* * *
За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до: Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450, vvashchenko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту та підтримки дітей. Цього року ЮНІСЕФ в Україні святкує п’ятнадцятиріччя своєї діяльності. В Україні представництво ЮНІСЕФ було відкрито у 1997 році після підписання Україною Основної угоди про співробітництво між Урядом України та ЮНІСЕФ. Пізніше Угода була ратифікована Парламентом України, створюючи підстави для співробітництва ЮНІСЕФ з урядом України задля покращення життя дітей та родин в Україні. Більше інформації: http://www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children