Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Генеральний секретар ООН надав нові рекомендації для досягнення цілей тисячоліття до 2015 та подолання епідемії СНІДу

Напередодні червневого засідання на високому рівні було надано доповідь, що містить огляд зусиль необхідних, для допомоги країнам у досягненні загального доступу до лікування ВІЛ і нульового рівня передачі ВІЛ, а також дискримінації і смертей, обумовлених СНІДом.

Найробі, 31 березня 2011 –  Після тридцяти років з дня початку епідемії СНІДу, інвестиції в боротьбу зі СНІДом починають приносити результати, відповідно до нової доповіді Генерального Секретаря Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Муна. В доповіді під назвою "Єдність в інтересах забезпечення загального доступу: нуль нових заражень ВІЛ-інфекцією, нуль дискримінації і нуль смертей, обумовлених СНІДом", підкреслюється, що глобальне число нових випадків зараження ВІЛ-інфекцією знижується, доступ до лікування розширюється, і загалом, світ домігся значних успіхів у зниженні передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

У період між 2001 і 2009 рр. кількість нових випадків зараження ВІЛ в 33 країнах, у тому числі 22 у країнах Африки на південь від Сахари, впала щонайменше на 25%. На кінець 2010 року більш ніж 6 мільйонів осіб отримувало антиретровірусне лікування в країнах з низьким і середнім рівнем прибутків. І в перший раз, в 2009 році глобальне охоплення послугами з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини перевищило 50%.

Але, незважаючи на останні досягнення, у доповіді підкреслюється, що результати не є стабільними. На кожну людину, яка починає антиретровірусне лікування, припадає два зараження ВІЛ. Кожен день 7 000 людей заражається ВІЛ, у тому числі 1 000 дітей. Слабка національна інфраструктура, недостатнє фінансування і дискримінація щодо вразливих груп населення входять до числа чинників, які продовжують перешкоджати доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки.

Доповідь Генерального секретаря, на основі даних, представлених 182 країнами, передбачає п'ять основних рекомендацій, які будуть розглянуті світовими лідерами на Генеральній Асамблеї ООН по СНІДу, 8-10 червня 2011 року.

"В цей критичний момент світові лідери мають унікальну можливість оцінити досягнення і недоліки в боротьбі з епідемією СНІДу", сказав Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун на прес-брифінгу в столиці Кенії. "Ми повинні прийняти сміливі рішення, для серйозних змін в боротьбі зі СНІДом і рухатися в напрямку створення покоління вільного від ВІЛ ".

"Зараз, коли минуло тридцять років після початку епідемії, вкрай важливо для нас, вживати рішучих заходів задля успіху в наступні роки", сказав Виконавчий директор ЮНЕЙДС Мішель Сідібе, який приєднався до Пан Гі Муна на презентації доповіді. "Успіхи у профілактиці ВІЛ і доступу до антиретровірусної терапії є значними, але ми повинні зробити більше, щоб зупинити зараження людей ВІЛ – це необхідно зараз більш ніж коли-небудь."

Ребекка Аума Авіті, мати, що живе з ВІЛ, і координатор неурядової організації "Жінки проти СНІДу" в Кенії розповіла свою історію на прес-конференції. "Завдяки універсальному доступу до лікування, троє моїх дітей народилися ВІЛ-негативними, і я можу бачити, як вони живуть, дякуючи доступу до лікування," сказала вона.

Мобілізація для результатів

У доповіді міститься п'ять рекомендацій Генерального секретаря ООН щодо зміцнення боротьби зі СНІДом:

 • Залучення молодих людей до профілактики ВІЛ; 
 • Активізація зусиль у напрямку забезпечення загального доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки до 2015 року; 
 • Робота з країнами, з метою зробити програми по ВІЛ більш рентабельними, ефективними та стійкими; 
 • Сприяння охороні здоров'я, дотриманню прав людини і захисту гідності жінок і дівчаток;
 • Забезпечення взаємної підзвітності у боротьбі зі СНІДом задля досягнення  конкретних результатів.

Генеральний секретар закликав всі зацікавлені сторони підтримати рекомендації в доповіді, і використовувати їх в процесі реалізації шести глобальних цілей:

 • Скорочення на 50% передачі ВІЛ статевим шляхом, в тому числі серед ключових груп населення, таких, як молоді люди, чоловіки, які мають секс з чоловіками, серед секс-бізнесу, а також попередження всіх нових випадків інфікування ВІЛ в результаті вживання ін'єкційних наркотиків;
 • Усунення передачі ВІЛ від матері до дитини;
 • Скорочення на 50% смертей від туберкульозу серед людей, що живуть з ВІЛ;
 • Забезпечення лікування ВІЛ для 13 мільйонів чоловік;
 • Скорочення на 50% числа країн, з ВІЛ-обмеженнями на в'їзд, перебування і проживання;
 • Забезпечення рівного доступу до освіти для дітей, осиротілих через СНІД.

Через те, що міжнародне фінансування програм подолання ВІЛ знизилось в перше у 2009 році, в доповіді рекомендовано приділяти особливу увагу фінансуванню програм з ВІЛ, особливо країнам з низьким і середнім рівнем доходів, які мають можливість покривати свої власні, пов'язані з ВІЛ витрати. Також підкреслюється важливість спільної відповідальності та підзвітності для забезпечення достатніх ресурси в боротьбі зі СНІДом на найближчі роки.

* * *

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером з захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 150 країнах заради захисту та підтримки дітей починаючи з раннього віку та до юності. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua

За додатковою інформацією звертайтесь до:
ЮНЕЙДС Женева, Софі Бартон-Нот;  +41 22 791 1697, email: bartonknotts@unaids.org
ЮНЕЙДС Найробі, Саіра Стюарт;  +41 79 467 2013, email: stewarts@unaids.org
ЮНІСЕФ Київ, Олена Сакович, Керівник проектів з профілактики ВІЛ серед молоді та підлітків; +38 044 254 24 50, email: osakovych@unicef.org.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children