Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Україна потребує інтелекту. ВІРНО. Парламент, медики та бізнес разом. ВІРНО.

Київ, 11 березня 2011 – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) об’єднує зусилля парламенту, медицини та бізнесу задля збереження інтелекту України. Проблема йододефіциту в Україні була гостро висвітлена на Міжнародному форумі з оптимального споживання йоду, що пройшов минулого тижня в Белграді, Сербія. Україна є однією із кількох країн світу та залишається однією із двох країн в регіоні Східної Європи та країн СНД в якій питання загального йодування солі не вирішено на законодавчому рівні.

«Ми вітаємо сьогодні те, що заради вирішення проблеми йодного дефіциту в Україні нам вдалося об’єднати зусилля законотворців, медиків та бізнесу»,- сказала Юкіе Мокуо, Представник ЮНІСЕФ в Україні. «Ми закликаємо до негайних дій, до активної участі всіх сторін заради того, щоб зберегти інтелект країни та дати українським дітям шанс зростати здоровими та розумними», наголосила пані Мокуо.

Масове використання йодованої солі для домашнього вжитку та у харчовій промисловості здатне компенсувати природний дефіцит йоду і врятувати інтелект українців. Зволікання коштує збитків генофонду нації та економіці.

З необхідністю масового використання в Україні йодованої солі як загальнодоступного і ефективного засобу подолання йододефіциту погодились учасники законотворчого процесу та ті, хто втілюють закони у життя.

«Белградський форум ще раз довів високу актуальність проблеми йодного дефіциту для України. Дані наведені вченими справді засмучують. Також ми багато дізналися про проблеми та досвід інших країн. На даний момент, ми працюємо над відповідним проектом закону, а саме обмірковуємо механізм, який зможе наситити український ринок збагаченими йодом продуктами харчування, а також йодованою сіллю, не порушуючи при цьому прав споживачів», зазначив Михайло Соколов, радник народного депутата України Ірини Горіної.

Світова медицина визнала йододефіцит головною причиною формування розумової відсталості й незворотних ушкоджень мозку. Так, дефіцит йоду під час вагітності призводить до народження дітей із кретинізмом. Без достатньої кількості йоду в харчуванні підлітки втрачають 10–15 пунктів IQ, а дорослі — працездатність.

«Міністерство охорони здоров’я вважає впровадження загального йодування харчової солі вирішальним кроком для  ліквідації йодного дефіциту в Україні.  Ця стратегія стала основою при розробці Концепції державної  цільової програми запобігання виникненню захворювань, спричинених йодною недостатністю. Проте проект відповідної програми, підготовлений ще у 2007 році та, на жаль, не затверджений Кабінетом Міністрів», Начальник відділу первинної медико-санітарної допомоги та сімейної медицини, МОЗ України.
 
У постіндустріальних країнах значну кількість солі людина споживає не з їжею власного приготування, а з продуктами, що пройшли технологічну обробку. У розвинених країнах ця частка сягає 75%. Тому для України вкрай важливим є масове використання збагаченої йодом солі не лише у домогосподарствах, але й у харчовій промисловості та закладах громадського харчування.

«Ще декілька місяців тому ми практично нічого не знали про проблему йодного дефіциту. Проте, коли ми вивчили наукові матеріали, були шоковані масштабом катастрофи в Україні. Саме тому, не чекаючи на вирішення проблеми зі сторони держави, ми вирішили підтримати програму ВІРНО: дуже скоро ми запускаємо йодовану сіль під власною торгівельною маркою, а також будемо проводи освітні заходи для наших відвідувачів», розповів Дмитро Циганков, маркетинг директор торгівельної мережі Сільпо.
 
Сьогодні дефіцит йоду відчуває близько 70% населення України, а наукові дослідження останніх років вже фіксують падіння інтелекту школярів у йододефіцитних регіонах України. Інтелектуального потенціалу, який щорічно втрачає Україна через йододефіцит, вистачило б на 3000 геніїв.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні вітає зусилля соціально активного бізнесу в цьому напрямку і надає консультативну підтримку з питань практичного застосування методів соціального маркетингу, просування нових брендів, проведення ефективних рекламних кампаній і забезпечення стабільності продажів йодованої солі.

***

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером з захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 150 країнах заради захисту та підтримки дітей починаючи з раннього віку та до юності. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua     

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Анна Суходольська, Керівник проектів комунікації заради розвитку, ЮНІСЕФ Україна
Тел: + 38.044.254.2450, Email: asukhodolska@unicef.org

Олена Труш, Керівник проектів з харчування та мікронутрієнтів, ЮНІСЕФ Україна
Тел: + 38.044.254.2450, Email: otrush@unicef.org

 

 
Search:

 Email this article

unite for children