Медіа центр

Новини та прес релізи

Архів 2014 - 2007

Публікації

Фотогалереї

Відео

WADADA News for Kids в Україні

Контакти для преси

 

Червона картка дитячій бездоглядності – футбол на захисті прав дітей в Україні!

Діти та підлітки з груп ризику, відомі співаки та актори, а також співробітники ЮНІСЕФ та Прем’єр-ліги після товариського матчу в Києві.

ЮНІСЕФ, Прем’єр-ліга та Футбольний Клуб «Маестро» об’єднуються для допомоги у вирішенні проблем дитячої бездоглядності в Україні.

КИЇВ, 26 лютого 2009 р. – Сьогодні відбувся перший товариський матч на підтримку ініціативи Червона картка дитячій бездоглядності.

До складу команд увійшли діти та молодь, які знаходяться у групах найбільшого ризику, відомі співаки та актори, а також представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Об’єднання професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга». Ініціатива має на меті допомогти у подоланні дитячої бездоглядності, залучивши підлітків, які живуть або працюють на вулиці, та дітей з притулків і кризових сімей до занять футболом та спортивних змагань.

На сьогодні немає офіційної статистики щодо загальної кількості дітей та молоді, котрі живуть та працюють на вулицях, але оцінки, надані різними групами експертів, говорять про цифру від 40 000 до 300 000. Діти та молодь, які живуть на вулиці, не завжди працюють добровільно, часто зазнають експлуатації. 31% дівчат та 7% хлопців серед «дітей вулиці» є жертвами сексуального насилля.

Переважна більшість дітей які живуть на вулиці вживають наркотичні речовини: чим довше діти жили на вулиці, тим вищий рівень вживання. За останніми даними, серед дітей, які живуть або працюють на вулиці, понад 16% мають досвід вживання ін’єкційних наркотиків. Останні оцінки чисельності дітей та молоді у віці від 10 до 18 років, які найімовірніше зазнають впливу ВІЛ і можуть потребувати відповідних послуг, становить 115 000.

Ініціатива Червона картка дитячій бездоглядності об’єднує зусилля громадських організацій, спортсменів та відомих діячів України заради того, щоб діти, які опинилися у кризових ситуаціях, або на межі вуличного способу життя, мали шанс та можливість покращити своє становище та обрати здоровий спосіб життя. В Україні проект ініційовано ЮНІСЕФ, підтримано Прем’єр-лігою та ФК «Маестро». Футбольні змагання дитячих команд відбудуться у Києві, Одесі та Донецьку.

Після офіційного підписання Меморандуму про співпрацю між партнерами проекту, Джеремі Хартлі, представник ЮНІСЕФ в Україні, зазначив: «Ми маємо об’єднати зусилля громадських та бізнес лідерів для подолання нагальної проблеми дитячої бездоглядності, особливо у період економічної кризи, коли ще більш важливо захистити дітей».

Спорт – один з важливих елементів виховання дітей. «Футбол – найбільш популярна у світі гра і один із найдемократичніших видів спорту. Долучивши дітей до футболу, ми хочемо відволікти їх від усіх ганебних явищ, що супроводжують «вуличний» спосіб життя. Нам потрібна здорова та сильна нація!», - сказав Максим Бондарев, Генеральний директор Прем’єр-ліги.

Важливою складовою у подоланні проблем дітей є участь відомих особистостей і, як зауважив Дмитро Тимошенко, Директор ФК «Маестро», команда зірок має на меті привернути увагу суспільства до тих, хто найбільше потребує допомоги та підтримки. «Кожен з нас має можливість змінити життя дітей на краще. Час діяти!», - додав він.

 

***

До уваги редакторів:

ПРО ПРОЕКТ «Червона картка дитячій бездоглядності»
Проект ініційовано Дитячим фондом ООН, підтримано Об’єднанням професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга» та ФК «Маестро». Футбольні команди створені за участі регіональних недержавних організацій – ОБФ «Дорога Додому» (Одеса), «Карітас» (Київ), «Наш дім – Україна» (Донецьк). У складі команд діти та підлітки, які живуть або працюють на вулиці, дівчата та хлопці з кризових сімей та притулків. Проект впроваджується з метою ресоціалізації дітей груп найбільшого ризику та привернення уваги до проблем дитячої бездоглядності, ВІЛ/СНІДу та дискримінації. Футбольні змагання відбудуться у Києві, Одесі та Донецьку за участі гурту «Друга Ріка», гурту «Танок на майдані Конго», Сашка Положинського, гурту «D.Lemma», Влада Ями, гурту «ВВ», гурту «Авіатор», учасників «Comedy Club» та «95 Квартал», інші виконавці та відомі актори.

ПРО ЮНІСЕФ
Протягом майже 60-ти років Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером у захисті прав дітей. Фонд працює у понад 150 країнах та територіях, допомагаючи дітям виживати і розвиватися, починаючи з раннього дитинства і до юності. Найбільший у світі постачальник вакцин для дітей, ЮНІСЕФ підтримує дитяче здоров’я та харчування, якісну базову освіту для всіх хлопчиків та дівчаток і захищає дітей від насильства, експлуатації та ВІЛ/СНІДу. Фонд ЮНІСЕФ повністю складається з добровільних внесків окремих осіб, компаній, закладів та урядів. Докладніше про організацію: www.unicef.org.ua.

ПРО ПРЕМ’ЄР-ЛІГУ
Вперше про ідею створити Прем’єр-лігу власники українських футбольних клубів заговорили ще позаминулого року. У результаті, 15 квітня 2008 року на черговій зустрічі керівників клубів топ-ешелону було підписано протокол про створення Об’єднання професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга». 27 травня 2008 року власники клубів остаточно заявили про старт Прем’єр-ліги. Докладніше про організацію: www.fpl.ua.
 
ПРО ФК «МАЕСТРО»
ФК «Маестро» об’єднав найяскравіших представників українського шоу-бізнесу, які насправді розуміються на футболі. Професіональне футбольне поле, досвідчений тренер, який працює з командою за чітким графіком, дають можливість займатися улюбленим спортом на професіональному рівні. Поєднання музики та спорту сприятимуть популяризації футболу та спорту в Україні, що є головною метою учасників ФК «Маестро». Докладніше про футбольний клуб: http://andartists.com/artists.php?artist_id=12

За додатковою інформацією звертайтеся до:
Анна Суходольська, ЮНІСЕФ: 8-050-357-87-58, Андрій Палаєв, Прем’єр-ліга: 8-050-388-31-88 

 

 
Search:

 Email this article

unite for children