Наша робота

Здоров'я та розвиток дитини

Грудне вигодовування

ВІЛ/СНІД

Захист дитини

Адвокація, інформаційна та соціальна політика

U-Report: Твоя думка важлива!

Вода, санітарія та гігієна (WASH)

 

ЮНІСЕФ підтримує грудне вигодовування дітей в Україні

Грудне вигодовування є найдешевшим та найефективнішим способом збереження життя – ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ зосереджує свою увагу на вигодовуванні грудьми як на найефективнішому й дешевому методу збереження життя дитини. Через те, що менше половини усіх дітей до шести місяців отримують винятково грудне вигодовування, поширення інформації про важливість грудного вигодовування є особливо важливим.

«Немає жодного іншого методу здорового втручання, який мав би такий великий вплив на малюків та матерів і який би був таким дешевим для урядів, як грудне вигодовування», - сказала Заступник виконавчого директора ЮНІСЕФ Геета Рао Гупта, - «Грудне вигодовування – це «перша імунізація» дитини, а також найефективніший та найбільш ощадливий спосіб збереження життя, який коли-небудь існував» *

Діти, яких вигодовують виключно грудним молоком мають у 14 разів більше шансів вижити протягом перших шести місяців життя, ніж ті, які не отримують такого вигодовування. Початок грудного вигодовування у перший день після народження може скоротити ризик смерті новонародженого на 45 відсотків.

Грудне вигодовування також сприяє здатності дитини вчитися і допомагає запобігти ожирінню та хронічним захворюванням пізніше у їхньому житті. Недавні дослідження у Сполучених Штатах та Великобританії вказують на великі заощадження у сфері охорони здоров’я у результаті грудного вигодовування; тобто діти, яких вигодовують грудним молоком хворіють набагато рідше, ніж діти, які не отримують грудного молока.

Окрім користі для малюка, матері, які вигодовують виключно грудним молоком мають менше шансів завагітніти протягом перших шести місяців після народження дитини; вони швидше одужують після пологів і повертаються до своєї ваги, яку мали до вагітності. Факти показують, що ці матері не так схильні до післяпологової депресії і менше ризикують захворіти на рак яєчників та грудей у майбутньому.

«Ніщо не може замінити те, що дає грудне молоко дитині. Окрім найкращого харчування для малюка, це ще природній імунітет, який захищає малюка від багатьох хвороб. Завдяки грудному вигодовуванню, між маті’рю та дитиною встановлюється тісний зв’язок і тому мама і малюк щасливі», - зазначає Голова ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо.

Незважаючи на ці задокументовані у всьому світі переваги грудного вигодовування, лише 39 відсотків дітей до шести місяців отримували винятково грудне вигодовування у 2012 році. Ця глобальна цифра дуже мало зросла протягом останніх кількох десятиліть, враховуючи у тому числі великі країни, де відсоток вигодовування низький та існує загальний брак сприятливого середовища для матерів, які вигодовують грудним молоком.

За попередніми даними Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств проведеного за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, лише 65,7% дітей були прикладені до грудей протягом першої години після народження, 87,1% матерів почали грудне вигодовування протягом першої доби після пологів і лише 19,7% дітей у віці до 6 місяців знаходяться виключно на грудному вигодовуванні (що значно нижче рекомендованого рівня).

Незважаючи на те, що грудне вигодовування є натуральним і може здаватися інстинктивним, надзвичайно важливо створити придатне середовище, щоб зробити його нормою. Матері матимуть користь від допомоги обізнаних медиків та працівників у громаді, які заохочуватимуть їх до грудного вигодовування, підтримуватимуть комунікацію із урахуванням культурних особливостей, протекційні закони та політику, особливо навколо маркетингу замінників грудного молока та декретів.

ЮНІСЕФ проводить кампанію для винятково грудного вигодовування протягом перших шести місяців життя і продовження цієї практики до двох чи більше років, використовуючи креативну тактику, щоб привернути увагу до проблеми.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children