Наша робота

Здоров'я та розвиток дитини

Грудне вигодовування

ВІЛ/СНІД

Захист дитини

Адвокація, інформаційна та соціальна політика

U-Report: Твоя думка важлива!

Вода, санітарія та гігієна (WASH)

 

Адвокація, інформаційна та соціальна політика

© UNICEF / 2005 / UKRA / 00292 / Pirozzi
Оля, 6 років разом із волонтером Машею, 17 років малює у Київському притулку, який підтримує ЮНІСЕФ. Оля живе у притулку тому, що її мама наркозалежна.

Проблема

Уряд України розробив ряд національних стратегій та програм, спрямованих на потреби дітей. Однак, механізми реалізації та бюджетні асигнування на ці зусилля часто неефективні та недостатні. Формування політики не завжди ґрунтується на об’єктивній інформації через відсутність даних і неадекватний аналіз. Крім того, діти мають мало можливостей для участі у прийнятті політичних рішень, що впливає на їхнє життя й добробут.

Вирішення — Покращення становища дітей в Україні за допомогою ефективнішої політики, моніторингу прав дитини та їх розширеної участі.

Представництво ЮНІСЕФ в Україні реалізовує програму «Адвокація, інформаційна та соціальна політика». Програма працює з Урядом і громадянським суспільством, допомагаючи розробляти доброзичливі для дітей стратегії та норми, створювати прозору та ефективну систему моніторингу прав дитини, надавати молоді можливість дізнаватися про свої права та користуватися ними. Для досягнення цих цілей проводиться наступна діяльність:

  • розроблення комплексної системи моніторингу прав дитини та адвокації;
  • запровадження моделі врядування «Місто, дружнє до дитини» з метою заохочення перерозподілу ресурсів на користь дітей та сімей з дітьми, підвищення якості соціальних послуг, захисту вразливих дітей, запровадження участі дітей у прийнятті рішень на місцевому рівні;
  • зміцнення спроможності уряду розробляти та проводити обґрунтовану політику через запровадження системи для збирання, зберігання та аналізу даних щодо реалізації прав дитини;
  • сприяння Урядові України у реалізації Національного плану дій в інтересах дітей, а також інших важливих політичних документів;
  • забезпечення участі дітей у процесах прийняття рішень через дитячі консультативні ради;
  • залучення засобів масової інформації до партнерств задля дітей.

Результат:

  • За підтримки ЮНІСЕФ чотирнадцять місцевих адміністрації в Українї створили дитячі дорадчі групи для надання рекомендацій органам місцевого самоуправління щодо всіх питань, що стосуються дітей та молоді.
  • За допомогою ЮНІСЕФ десять міст України працюють над запровадженням моделі врядування «Місто, дружнє до дитини».
  • ЮНІСЕФ співпрацює зі ЗМІ над покращенням етичного висвітлення тем, пов’язаних із дітьми. Зокрема, через розповсюдження Посібника для журналістів, створеного самими журналістами «Медіа та права дитини» та залучення неурядових організацій до громадських обговорень про важливість дотримання прав дітей.
  • ЮНІСЕФ провів низку інформаційних кампаній серед населення щодо прав дитини, особливо дітей що опинились у складних життєвих обставинах, та віжливості їх захисту в Україні. 

© UNICEF / 2005 / UKRA / 01203 / Pirozzi
Сергій, 15 років живе на вулицях Одеси. ЮНІСЕФ активно працює у царині захисту прав дітей та молоді із груп найбільшого ризику.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children