Наша робота

Здоров'я та розвиток дитини

Грудне вигодовування

ВІЛ/СНІД

Захист дитини

Адвокація, інформаційна та соціальна політика

U-Report: Твоя думка важлива!

Вода, санітарія та гігієна (WASH)

 

Захист дитини

© UNICEF/2005/UKRA/01235/Pirozzi
Хлопчик, який живе у дитячому будинку в Білій Церкві разом із ще 60-ма покинутими дітками від 0 до 2 років.

Проблема

З восьми мільйонів українських дітей близько 94 705 знаходяться в спеціалізованих дитячих інституціях (2012 р.). Серед головних причин відмов від дітей – бідність, безробіття батьків, девальвація сімейних і моральних цінностей, алкоголізм і споживання наркотиків. Занедбаність дітей також можна бачити у зростанні за останнє десятиріччя кількості дітей, які живуть і працюють на вулиці. Бідність серед дітей та молоді також викликає ризик потрапляння до рук торговців людьми з метою сексуальної експлуатації та примусової праці. Відсутність суспільних можливостей та наркоманія штовхають молодь на шлях конфлікту з законом. У багатьох випадках зв’язки між судовими, правоохоронними та соціальними структурами слабкі, що сприяє запобіганню злочинності серед неповнолітніх. Навпаки, молоді люди, що вступили у конфлікт із законом, часто опиняються в ув’язненні, без будь-якої підтримки для реінтеграції у суспільство.

Вирішення — Захист дітей від відмов, насильства та жорстокого поводження

ЮНІСЕФ працює над тим, щоб захистити дітей та жінок від експлуатації, жорстокого та недбалого поводження шляхом:

  • надання технічної допомоги для подальшого вдосконалення системи правосуддя у справах неповнолітніх та захисту дітей, що конфліктують з законом, згідно з Конвенцією ООН про права дитини та іншими міжнародними нормами;
  • сприяння розробки та впровадження реформи надання ефективних соціальних послуг дітям та родинам у кризових ситуаціях;
  • створення центрів матері та дитини з метою запобігання відмов матерів від своїх новонароджених дітей. Ця програма слугує системою раннього попередження для виявлення матерів, що можуть бути схильними залишити своїх немовлят після народження, і надає підтримку матері після народження дитини;
  • надання допомоги урядові у перегляді законодавства й політики щодо поміщення дітей у спеціалізовані заклади

Результат:

  • Розроблені методики запобігання залишенню дітей у центрах матері та дитини й пологових будинках.
  • За підтримки ЮНІСЕФ триста соціальних працівників мобілізовано для роботи у центрах матері та дитини у семи регіонах та у пологових будинках/відділеннях по всій країні як координатори розв’язання криз на випадок, коли виникає ризик залишення дитини у ранньому віці.
  • ЮНІСЕФ допоміг урядовим партнерам у перегляді правової основи та методологічної бази для запобігання домашньому насильству та насильству щодо дітей і для реагування на ці явища. Результатом перегляду стали рекомендації та юридичні документи, які допоможуть державі виконувати свої зобов’язання перед жінками й дітьми, що стали жертвами домашнього насильства та жорстокого поводження.
  • ЮНІСЕФ підтримав розробку проектів законодавства про систему і службу пробації, в тому числі щодо пробації для неповнолітніх, що вступили в конфлікт з законом. ЮНІСЕФ також допоміг розробити проект положення про денні центри пробації у Харківській області.
  • Розроблені методичні рекомендації з підготовки неповнолітніх правопорушників до звільнення з-під варти.
  • ЮНІСЕФ відіграв ефективну роль у сприянні уряду в розробленні методик оцінки індивідуальних потреб дітей, що живуть у спеціалізованих закладах, і розробленні для них планів догляду на все життя. Як перший крок, були розроблені індивідуальні плани догляду для 214 дітей у Київській, Херсонській та Хмельницькій областях.

© UNICEF 2007/UKRA/0031/Few
ЮНІСЕФ виступає за альтернативу інституалізації дітей в Україні та працює з метою забезпечення дітям, які ще живуть в інтернатах доступу до якісної освіти та соціальних послуг.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children