Наша робота

Здоров'я та розвиток дитини

Грудне вигодовування

ВІЛ/СНІД

Захист дитини

Адвокація, інформаційна та соціальна політика

U-Report: Твоя думка важлива!

Вода, санітарія та гігієна (WASH)

 

Розвиток дитини

В Україні ЮНІСЕФ провів низку досліджень знань батьків щодо розвитку дитини. Результати показали, що знання батьків і дуже вибірковими, повними хибних уявлень, часто залежними від комерційної реклами або навпаки застарілих традиційних підходів і, як наслідок, неадекватними. Саме тому ЮНІСЕФ ініціював низку пілотних проектів з навчання батьків у Львівській, Донецькій та Івано-Франківській областях. Проекти показали, що найбільш ефективно програми навчання батьків працюють у інтеграції з системою надання первинної медичної допомоги матерям і дітям, яка дозволяє досягти максимального охоплення батьків і дітьми молодшого віку і підтримувати зацікавленість родин в отриманні знань починаючи з періоду очікування дитини і до шести років. Але між секторальний підхід і залучення соціальних працівників, психологів, педагогів, спеціалістів з ранніх втручань і розвитку дітей з особливими потребами, є вкрай важливими. В Івано-Франківський області у партнерстві з державною обласною адміністрацією, Інститутом післядипломної педагогічної освіти та Обласною дитячою лікарнею, яка доречи першою в Україні отримала звання «Лікарня, доброзичлива до дитини», відпрацьований системний підхід, який дозволив поширити навчання батьків на всю область від обласного центру до гірських сіл. Попередні результати показали значне покращення фізичного здоров’я і розвитку дітей за рахунок значно вищого рівня батьківської компетентності. Нині Івано-Франківський проект знаходиться в стадії документування і незалежної оцінки результатів з метою поширення набутого кращого досвіду.

За підтримки ЮНІСЕФ поширюється шведський досвід роботи Тато-шкіл, започаткованих в Україні недержавною вінницькою організацією «ОЛЕГ». За підтримки ЮНІСЕФ створені і працюють тато-школи в Донецьку, Івано-Франківську і Житомирі, готується до видання навчальний посібник з створення і забезпечення роботи тато-шкіл.

Україна залучилась до глобального проекту з розроблення стандартів розвитку і навчання дітей і як результат за сприяння ЮНІСЕФ були розроблена спільна програма МОЗ та МОН з розвитку і виховання дітей від народження до трьох років «Зернятко». В основу програми покладений документ, який називається «Базовий компонент дошкільної освіти дітей в Україні». Саме він визначає структуру і зміст національних стандартів розвитку дитини. Проект стандартів був представлений на низці міжнародних нарад присвячених розвитку дитини і як концепція отримав схвалення і підтримку. Наступним кроком, рекомендованим міжнародної експертною групою є перевірка відповідності стандартів шляхом проведення національного дослідження і розробка плану їх впровадження.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children