Наша робота

Здоров'я та розвиток дитини

Грудне вигодовування

ВІЛ/СНІД

Захист дитини

Адвокація, інформаційна та соціальна політика

U-Report: Твоя думка важлива!

Вода, санітарія та гігієна (WASH)

 

Здоров’я дитини

ЮНІСЕФ надає підтримку МОЗ України у реалізації Галузевої програми «Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки», основними завданнями, якої є зменшення захворюваності новонароджених, збільшення рівня виключно грудного вигодовування та впровадження розширеної ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини». Концепція розширеної ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» була розроблена ЮНІСЕФ спільно з МОЗ України та проектом “Здоров'я матері та дитини” (JSI) у 2005 році.

На відміну від основної концепції, яка поширювалася лише на пологові будинки і включала «10 кроків для досягнення успішного грудного вигодовування», нова концепція охоплює всі заклади, які надають медичну допомогу матерям і дітям і включає не тільки грудне вигодовування, але і всі антенатальні, перинатальні, неонатальні і педіатричні практики. Розширена концепція також вимагає нових підходів до клієнтів і передбачає створення середовища і умов дружніх для всієї родини: підготовка подружніх пар до пологів, партнерські пологи та вільне відвідування матері і дитини в пологовому відділенні, створення сімейних і індивідуальних пологових залів, створення шкіл відповідального батьківства, включаючи групи підтримки матерів. Відповідно нова концепція вимагає інтенсивного навчання медичного персоналу підходам, які ґрунтуються на правах людини та доказовій медицині. На сьогодні ініціатива є повністю інтегрованою у систему надання медичної допомоги матерям і дітям в Україні. Проте, оскільки державне фінансування є недостатнім, ЮНІСЕФ допомагає Міністерству охорони здоров’я у розробці різних механізмів фінансування задля забезпечення стабільного розвитку та прогресу ініціативи.   

Окремим і особливим питанням залишається дотримання Міжнародного зведення правил маркетингу замінників грудного молока в Україні, оскільки цей міжнародний документ не ратифікований в Україні і лише деякі його положення відображені в різних законодавчих документах. Незважаючи на те, що відповідними наказами МОЗ України вимагається дотримання вимог Зведення правил в усіх медичних закладах, які надають послуги матерям і дітям, вони дуже часто порушуються через брак знань і розуміння змісту вимог. Саме тому, ЮНІСЕФ в першу чергу звернувся до навчання медичних робітників і розробив восьмигодинний навчальний курс, який нині є обов’язковим компонентом навчання медичних працівників.

Спільно з ВООЗ та МОЗ України ЮНІСЕФ працює над адаптацією і впровадженням Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку для України. Цей підхід передбачає прості та ефективні методи профілактики і лікування основних причин серйозних дитячих захворювань, який базується на фактах та спостереженнях, раціональному і доступному використанні лікувальних засобів. Підхід також включає моніторинг щеплень, фізичного та психомоторного розвитку дитини, навчання батьків догляду за дитиною, консультування батьків з питань харчування дитини та розпізнаванню загрозливих ознак, в випадку появи яких необхідно негайно звертатися по медичну допомогу. Даних підхід розроблений для використання у умовах обмеженого діагностичного оснащення, вибору лікувальних засобів і клінічних процедур, тому він найбільш підходить для сільської медицини. Саме тому пілотне впровадження Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку  розпочнеться за сприяння ЮНІСЕФ саме в сільській місцевості, чому передуватиме інтенсивне навчання сімейних лікарів.  Проектом також передбачається впровадження системи комп’ютерізованого індивідуального навчання лікарів за допомогою системи ICATT, розробленою Європейським бюро ВООЗ.

Вакцинація – це єдиний шлях вберегти дитину від небезпечних інфекцій Всі діти мають право на вакцинацію. Саме тому, спільно з ВООЗ, ЮНІСЕФ надає допомогу Уряду України в забезпеченні цього права. ЮНІСЕФ сприяє реалізації домовленостей України з Міжнародним Альянсом з вакцинації і імунізації (GAVI) та в умовах агресивної анти вакцинальної кампанії в Україні спільно з національними партнерами працює над відновленням довіри до імунізації.

 

 
Search:

 Email this article

unite for children