5 молодіжних команд у Києві отримають від ЮНІСЕФ фінансування на власні соціальні проекти

25 Листопад 2019
image
UNICEF

Київ, 25 листопада 2019 року: 22-24 листопада в Києві відбувся триденний навчальний тренінг в рамках програми UPSHIFT для молодіжних команд з м. Києва. За результатами тренінгу п'ять команд отримали фінансування своїх соціальних проектів від ЮНІСЕФ та  ING банку на суму близько 60 тис. гривень кожен.

Програма UPSHIFT дає молоді навички та ресурси, щоб  визначити проблеми своїх громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем. UPSHIFT розвиває життєстійкість молодих людей, а їхні громади отримують переваги від рішень, що пропонує молодь.  У програмі беруть участь команди молоді віком від 16 до 21 року, які проходять тренінги із планування, командної роботи та розвитку підприємницьких навичок, а також отримують гранти на реалізацію своїх ідей та  тривалу підтримку від наставників.

image

«UPSHIFT Україна досягла дві ключові точки. По-перше, після 14-ти хвиль відборів на програму для тисяч молодих людей в регіонах ми нарешті провели перший відбір для уразливої молоді в м. Києві. По-друге, всі наставники команд представляють приватний сектор, що має допомогти учасникам програми отримати навички 21 століття, необхідні для сучасного ринку праці»,  - пояснив Ерве Морен, Програмний координатор Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

До події долучився Олександр Ярема, Заступник Міністра молоді та спорту України: «Те, що я почув від команд дуже позитивне і вражає. Я бажаю командам не зупинятися і стукати в усі двері. Треба доносити інформацію про свої проекти, шукати спільноти тих людей, які будуть зацікавлені у проекті. А також треба шукати партнерів серед бізнесу та державних органів».

Завдяки підтримці з боку Глобального договору ООН у київській хвилі програми UPSHIFT наставники з приватного сектору допомагали командам детально розробити їхні соціальні проекти та адаптувати їх до ринкових реалій.

image

Команди, що отримали фінансування, запропонували такі ідеї: створення спеціального пристрою, що допомагатиме людям з порушеннями зору орієнтуватися у просторі та ідентифікувати перешкоди; організація в університеті збору паперу на переробку; створення додатку для продажу надлишків придатної продовольчої продукції; просування жестової мови для налагодження спілкування між чуючими та нечуючими людьми; розбудова громади, що допомагатиме розвивати soft skills у молоді.

«Наш проект не новий – у нас уже були певні доробки до того, як ми прийшли на UPSHIFT. Але тут нам довелося пережити всі етапи розробки проекту з самого початку, побачити наші помилки та доопрацювати те, чого нам не вистачало», - поділилася Лілія, одна з учасниць проекту.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд

Спеціалістка з комунікацій

ЮНІСЕФ в Україні

Тел: +380503882951

Мультимедійний контент

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. 

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості. З 2018 року організація є партнером ЮНІСЕФ у здійсненні програми UPSHIFT Україна.