ЮНІСЕФ: 25 українських міст на один день делегують владу дітям, щоб нагадати про Конвенцію ООН

20 Листопад 2019
image
UNICEF

Київ/Нью-Йорк, 20 листопада 2019 року:   25 українських міст і громад на один день очолять діти, щоб привернути увагу до 30ї річниці Конвенції ООН про права дитини. До глобальної акції ЮНІСЕФ приєднаються Львів, Одеса, Херсон, Миколаїв, Черкаси, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Бахмут та інші міста і громади. Представники місцевої влади: мери, голови ОТГ та керівники департаментів на один день поступляться своїм місцем дітям та прислухатимуться до їхніх порад щодо ключових рішень у містах і громадах.

Ці заходи в Україні будуть частиною урочистих подій для відзначення Всесвітнього дня дитини, який цього року співпадає з 30-річчям прийняття Конвенції про права дитини – договору про права людини, ратифікованого найбільшою кількістю країн світу.

Всесвітній день дитини, який щорічно відзначається 20 листопада, має на меті підвищити обізнаність та сприяти виділенню більшої кількості коштів для мільйонів дітей, які не можуть реалізувати своє право на належну охорону здоров’я, харчування, освіту та захист.

image

«Діти та молодь у всьому світі беруть на себе керівництво і вимагають невідкладних заходів для подолання проблем, які їх хвилюють – у тому числі кліматичної кризи, розповсюдження психічних захворювань та відсутності можливостей для самореалізації, – заявила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. – У цей Всесвітній день дитини світові лідери мають унікальну можливість прислухатися до цих закликів та підтвердити права кожної дитини зараз та для наступних поколінь».

Цього тижня діти братимуть активну участь у заходах у парламентах: у  Європейському парламенті в Брюсселі, у Кабо-Верде, в Індії, у Малайзії, Туреччині, на Мадагаскарі та на Ямайці. Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар вже третій рік поспіль віддасть свій кабінет у розпорядження дітей.

Напередодні до глобальних заходів ЮНІСЕФ приєдналася Верховна Рада. Вперше в історії сучасної України роботу Парламенту разом із спікером відкрили діти. За включення промов дітей до регламенту Верховної Ради проголосувало 315 депутатів. “Ми закликаємо створювати майданчики, де діти могли би висловлювати свою думку, активно впроваджувати дитяче самоврядування. Це реалізація права дитини бути почутою ”, - заявила з трибуни 15-річна Лідія Давида зі Львова, учасниця Міжнародного Саміту ЮНІСЕФ для міст, дружніх до дітей та молоді.

image

У Всесвітній день дитини діти у всьому світі проводять саміти з лідерами та особами, які приймають рішення, і беруть на себе важливі ролі в уряді, спорті та бізнесі.Зокрема, буде проведено такі заходи:

  • У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку посли доброї волі ЮНІСЕФ Девід Бекхем та Міллі Боббі Браун проведуть глобальний саміт, на якому діти закликають світових лідерів виконати свої зобов’язання щодо реалізації прав дитини. До них приєднається посол Китаю у справах ЮНІСЕФ Ван Юань, який долучиться до глобального заклику щодо прав дітей на освіту. У понад 50 країнах світу, у тому числі у Вірменії, Ефіопії, Індонезії, Йорданії, Лаосі, Німеччині, Руанді, Суринамі та Танзанії, буде проведено національні саміти за участі представників органів влади.
  • Також 20 листопада 17-річний Володимир Чарушин, молодіжний активіст із інвалідністю із Харкова, виступить на Генеральній Асамблеї ООН, де поділиться досвідом просування мови жестів у рідному місті разом з 5 юними делегатами із Боснії та Герцеговини, Кот Д’івуар, Північної Македонії, Камеруну та США
  • В Україні інформаційну та соціальну кампанію ЮНІСЕФ #ДітиКеруютьСвітом підтримали Сергій Бабкін, Тарас Тополя, Мішель Андраде, Маша Єфросініна, Олександр Педан, Лілія Пустовіт, Катерина Осадча, Аніта Луценко, Женя Галич та інші.
  • У Палаці Націй у Женеві протягом трьох днів 18-20 листопада будуть проводитись святкові заходи спільно з УВКПЛ, Комітетом ООН з прав дітей та Асоціацією 30-річчя прав дитини та за участі Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет.
  • Визначні будівлі світу, в тому числі будівля Європейського парламенту в Брюсселі, Шанхайська вежа в Китаї, Пантеон у Франції, Афінський акрополь у Греції, Палац миру в Гаазі (Нідерланди), Раштрапаті-Бхаван в Індії, Петра в Йорданії, будинок Фріди Кало в Мексиці, мечеть Аль-Нур в Крайстчерчі (Нова Зеландія), Панамський канал у Панамі, Монумент африканського відродження в Сенегалі та мости через Босфор в Туреччині, будуть підсвічені синім кольором.
image
  • Понад 80 організацій в усьому світі, включаючи Amadeus, Beko, Change for Good (EasyJet, Qantas, Asiana, Cathay, Cebu, American Airlines, Japan Airlines, Aer Lingus), футбольний клуб «Барселона», H&M, IKEA, ING, Johnson & Johnson, Kahoot!, LEGO, Louis Vuitton, Nordic Choice Hotels, Norwegian Airlines, Pandora, SAP, South African Airways, Telenor, Vivendi (власник знакового бренду ведмедя Paddington) і WWE, виступлять на підтримку прав дитини. В Україні про наміри приєднатися до акції заявили українські офіси P&G, Unilever, SoftServe, ING Bank та інші
  • Світові зірки спорту, у тому числі футболісти з клубів «Аль Ахлі» з Єгипту, «Галатасарай», «Фенербахче» та «Бешикташ» з Туреччини та футболісти з Туркменістану, виступлять на підтримку права дітей на гру. Діти з інвалідністю приєднаються до відбіркового матчу чемпіонату світу з футболу між Туркменістаном та Шрі-Ланкою в зоні Азійської конфедерації футболу (АФК), раунд 2.
  • У Норвегії ЮНІСЕФ спільно з Європейським інститутом біоінформатики (EMBL), Twist Bioscience та Imagene SA проведуть захід з кодування Конвенції про права дитини на синтетичній ДНК. Отримана ДНК буде зберігатися в умовах вічної мерзлоти в Арктичному світовому архіві на Шпіцбергені, завдяки чому Конвенція стане першим у світі документом, який зберігається таким чином, і буде в безпеці протягом мільйонів років. Послідовність ДНК для Конвенції також буде доступною в Європейському архіві нуклеотидів як доказ автентичності.

ЮНІСЕФ звертається до всіх, кому небайдужі права дитини, із закликом виступити на підтримку найбідніших і найвразливіших дітей та допомогти 20 листопада символічно «розмалювати світ у колір ЮНІСЕФ» - для цього потрібно робити щось або вдягти щось синє в школу, на вулицю, у конференц-зал, на спортивний майданчик або стадіон, чи зробити відповідний пост у соціальних мережах.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд

Спеціалістка з комунікацій

ЮНІСЕФ в Україні

Тел: +380503882951

Мультимедійний контент

image

ЮНІСЕФ підготував декілька відео, присвячених 30-й річниці Конвенції ООН про права дитини

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook