Три українських міста підпишуть Кельнську Декларацію розвитку дружнього до дітей середовища

18 Жовтень 2019
image
UNICEF

18 жовтня 2019 року. КЕЛЬН/КИЇВ.  Три українських міста -  Львів, Новоукраїнка та Білозір'я -  сьогодні підпишуть Кельнську Декларацію розвитку дружнього до дітей середовища, яку створену за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Понад 100 мерів із 40 країн світу засвідчать свої наміри розвивати дружні до дітей міста і громади. Під час першого Міжнародного саміту міст, дружніх до дітей, який проходить у Кельні 15 -18 жовтня, вони підпишуть Декларацію, покликану прискорити прогрес у покращенні життя, можливостей та добробуту дітей у містах по всьому світу.

Україну на саміті у Кельні представляють очільники Львова, Новоукраїнки та Білозірки - це міста-кандидати на звання “Громад, дружніх до дітей та молоді”, які систематично працюють над покращенням умов для життя та розвитку дітей. Серед інших підписантів - мери міст Німеччини, Франції, Індонезії, Бразилії та інших країн.

Декларація передбачає зобов’язання мерами продемонструвати конкретні вимірювані результати; залучення дітей до розвитку міста; усунення дискримінації щодо дітей та молоді в місцевій політиці.

«Ця декларація дає вказівки щодо центральної ролі, яку можуть відігравати міста у досягненні цілей сталого розвитку, створюючи процвітаючі та справедливі міста, де діти живуть у здорових, безпечних, інклюзивних, екологічних та процвітаючих громадах. Давайте візьмемо зобов’язання не просто дослухатись до дітей та молоді. Давайте підтримаємо їх. Давайте співпрацювати з ними. Давайте слідувати за ними», - зазначила Шарлотта Петрі Горніцка, заступник виконавчого директора ЮНІСЕФ.

Організований ЮНІСЕФ за підтримки міста Кельна, перший в історії Саміт міст, дружніх до дітей та молоді, об'єднав мерів, місцевих лідерів, експертів, дітей та молоді з усього світу для розширення прав дитини на місцевому рівні.

image

 

Декларація основана на маніфесті «Наші міста. Наші життя. Наше майбутнє», який представили на саміті діти. До української делегації молоді на саміті увійшли Лідія Давида (Львів) та Тимофій Білокоз (Новоукраїнка). Маніфест визначає, як міста можуть виводити дітей на перший план та прискорювати прогрес у досягненні завдань, пов’язаних з дітьми, в рамках Програми сталого розвитку до 2030 року.

image

 

“Кілька місяців ми готувалися до важливої події - створювали Маніфест, що презентовано на глобальному саміті. Ми зібралися абсолютно з різних країн. Усі ми - дуже різні, але найдивовижніше те, що мислимо ми всі - майже однаково. Ми - не прості учасники, ми - творці "Маніфесту", який допоможе зробити так, щоб голос дітей і молоді було чути в кожному куточку світу. Далі буде”, - коментує 16-річний Тимофій.

Декларація Кельна передбачає такі цілі для міста, сприятливого для дітей:

  1. Право на повагу та гідне ставлення
  2. Право бути почутим
  3. Право на якісні соціальні послуги (включаючи охорону здоров’я, освіту, здорове харчування, ранній розвиток, дотримання законів та підтримку родини).
  4. Право на життя у безпечному та екологічному довкіллі
  5. Право на дозвілля та відпочинок із сім’єю

 

Примітка: 

Саміт міст, дружніх до дітей, об'єднав понад 550 учасників: мерів, місцевих лідерів, технічних експертів, дітей та молоді з понад 60 країн світу, щоб обговорити інноваційні підходи до реалізації та розширення прав дитини на місцевому рівні.

Це відбувається на тлі глобальних тенденцій, таких як урбанізація,, зміна навколишнього середовища та масова міграція, що все більше впливають на дітей та молодь у їх повсякденному житті.

Сьогодні майже третина з 4 мільярдів людей, які проживають у містах, - це діти. За підрахунками, до 2050 року майже 7 з 10 дітей світу проживатимуть у містах - великих, середніх та малих.

Починаючи з 1996 року, міжнародна ініціатива ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді” підтримує міста та громади світу, що сприяє забезпеченню прав дитини на місцевому рівні. Сьогодні ініціатива охоплює приблизно 30 мільйонів дітей у 40 країнах світу. В Україні до ініціативи приєдналося 170 міст та громад 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд

Спеціалістка з комунікацій

ЮНІСЕФ в Україні

Тел: +380503882951

Мультимедійний контент

image

Підбірка матеріалів про глобальну ініціативу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) "Громади, дружні до дітей та молоді"

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх. Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org/ukraine.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.