Підтримка у вихованні дітей
Підтримка опікунів у найвідповідальнішому завданні — вихованні дітей.
- Доступно:
- Українська
- English
Батьки й опікуни — головні архітектори проєкту розвитку дітей раннього віку. Як ніхто інший, вони несуть відповідальність за досвід, що формує свідомість дітей і вказує на шлях здорового розвитку.
Виховання, незалежно від того, хто бере на себе цю роль: матір, батько, бабуся з дідусем, брат чи сестра, родич або інший дорослий, — це робота. За дитиною потрібно доглядати протягом усього дитинства, готувати до життя в соціумі, вчити формувати стосунки, навчатись, працювати та розвиватись. У ранньому дитинстві виховання дітей дає можливість закласти фундамент для успіху протягом усього життя.
У ранньому дитинстві виховання дітей дає можливість закласти фундамент для успіху протягом усього життя.
Батькам й опікунам доручено піклуватися про тіло, а також розвивати мозок. Це багатогранна, трудомістка й перемінна робота, в якій кожен елемент — від правильного годування і медичних оглядів до співу та ігор, від обіймів і створення стабільного розпорядку дня до захисту дітей від травм — необхідний для немовлят і маленьких дітей, щоб не просто забезпечити їх виживання, але і повністю розкрити їхній потенціал й стимулювати ріст та розвиток.
У найпростіших актах виховання закладена величезна сила: в неструктурованих, грайливих і сповнених любові моментах, якими батьки діляться з немовлятами й маленькими дітьми. Якими б не були сімейні обставини, дорослішання в атмосфері любові має вирішальне значення для маленьких дітей, захищає їх від наслідків стресу і несприятливих умов.
Дбайливий догляд вимагає часу, ресурсів і послуг. Проте ці найважливіші компоненти в дефіциті у багатьох батьків і опікунів по всьому світу, які борються з бідністю, втратами, конфліктами та іншими кризами, не мають доступу до якісних послуг або відчувають нестачу ресурсів у результаті нестабільного ментального здоров'я, стресу або боротьби за баланс між сімейним життям і роботою.
Пандемія COVID-19 тим часом змусила батьків та опікунів взяти на себе роль осіб, які першими приходять на допомогу. Закриття шкіл і перевантаженість служб позбавили їх критично важливої підтримки та водночас призвели до виникнення додаткових обов'язків — від навчання вдома до контролю потреб у медичному обслуговуванні. Тепер необхідно поєднувати роботу з додатковими годинами, потрібними для догляду за дітьми.
Батьки та опікуни з найбільш вразливих громад і ті, хто живе в кризових умовах, несуть найбільший тягар у той час, як багато інших відчувають себе пригніченими й самотніми.
Виховання дітей — це занадто складне завдання, яке батьки й опікуни не можуть виконувати поодинці. Їм необхідна підтримка, щоб дати дітям найкращий старт у житті.
Відповідь ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ прагне бути надійним партнером для батьків та опікунів по всьому світі, щоб підтримувати їх у найважливішому завданні — вихованні дітей.
Зміцнення комплексних послуг з розвитку дітей раннього віку (РДРВ) є однією з ключових складових цієї підтримки. Ми працюємо з урядами, бізнесами, громадянським суспільством, науковцями та іншими партнерами, щоб розширити доступ батьків й осіб, які здійснюють догляд, до послуг РДРВ і зміцнити постачальників послуг, які їх підтримують.
Такі засновані на фактичних даних втручання допомагають особам, які здійснюють догляд, двома важливими способами:
1. Навчають дбайливого піклування про дітей
2. Зміцнюють ментальне здоров'я та емоційний добробут.
Коли опікуни отримують підтримку й навички, необхідні, щоб впоратись зі стресом і поліпшити психічне здоров'я, вони можуть краще піклуватися про своїх дітей.
Ресурси ЮНІСЕФ з виховання дітей та програми РДРВ спрямовані на те, щоб дозволити особам, які здійснюють догляд, дати своїм дітям найкращий старт у житті, навчаючи того, що потрібно немовлятам і маленьким дітям та як це забезпечити. Ми працюємо по всьому світу, щоб підвищити обізнаність, розширити можливості батьків і спільнот, підвищити попит на послуги РДРВ і посилити голоси батьків.
Наші програми виховання підвищують особливі потреби дітей з обмеженими можливостями, оскільки втручання в ранньому дитинстві є ключем до виявлення, профілактики та лікування інвалідності. І оскільки гендерна ідентичність дітей формується в ранньому дитинстві в той час, як норми гендерної нерівності вже можуть почати обмежувати їхні життєві траєкторії, ми з самого початку передбачаємо позитивну гендерну соціалізацію і норми, що сприяють гендерній рівності.
Щоб батьки та особи, які здійснюють догляд, могли задовольнити потреби своїх дітей, одночасно заробляючи на життя, ЮНІСЕФ співпрацює з урядами, бізнесами та громадянським суспільством з метою зміцнення сприятливих умов для РДРВ, в тому числі за допомогою політики, орієнтованої на сім'ю. До неї належить оплачувана відпустка по догляду за дитиною для жінок і чоловіків; підтримка грудного вигодовування; недорогий, доступний, високоякісний догляд за дітьми; допомога при народженні дитини та адекватна заробітна плата. Факти свідчать про те, що така політика сприяє розвитку дітей і робить сім’ї щасливішими, а також гарантує гендерну рівність, високу продуктивність на роботі та стійке економічне зростання.