Молодіжний простір у Здолбунові допомагає об’єднати підлітків
Молодіжний простір у Рівненській області допомагає підліткам отримати нові навички та знайти нових друзів під час війни.

- Доступно:
- Українська
- English
Молодь на Рівненщині створила для підлітків “АнтиШколу”. Для учасників проводять тренінги з кібербезпеки, волонтерства, проєктного менеджменту, а також надають психологічну підтримку. Проєкт реалізується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Банк розвитку KfW.

Богдану Бричуку 14 років. Хлопець зі Здолбунова, невеликого міста на Рівненщині. Якщо запитати Богдана про його найкращий день у житті, то пролунає впевнена відповідь: “Коли я вперше прийшов у “Home'Як”. У цьому місці хлопець дійсно почувається “як удома” вже понад рік.
“Home'Як” - це простір, де збираються діти, підлітки та молодь з усього міста, а також навколишніх селищ. Саме на базі цього простору за підтримки ЮНІСЕФ створили “АнтиШколу”, де “учні” навчаються, спілкуються, розважаються, а також можуть отримати психологічну допомогу. Проєкт здійснюється у межах програми "ТРИМАЙ", що здійснюється ГО “YouthUp”.

“Якщо хтось приходить на наш захід, ми окутуємо його турботою і теплом. Тому від нас більше не хочуть йти. Усе насамперед залежить від атмосфери у просторі, а також від самих дітей і молоді. Сюди вони приходять, аби їх почули та зрозуміли. Тут їх ніколи не осудять - будь-яка думка має право на існування. Ми поважаємо кожного та кожну”, - розповідає 22- річна Анна Кримська, SMM-спеціалістка простору.
Головна мета проєкту - через неформальну освіту підготувати молодь до дорослого життя, а також допомогти адаптуватися до викликів воєнного часу. У межах “АнтиШколи” для підлітків і молоді працівники простору організовують різноманітні тренінги: журналістика, громадська активність, домедична допомога та мистецтво дебатів. Саме молодь - головні герої у просторі. Активні учасники беруть участь у координаційній раді.
“Ми також говоримо про волонтерство, медіаграмотність, кібербезпеку, проєктний менеджмент. Наша амбітна молодь уже хоче створювати проєкти, але поки не має достатньо ресурсів і досвіду. Тож ми навчаємо, де шукати можливості, як залучати кошти та інше”, - розповідає Анна.
Простір став місцем однодумців, а також платформою, де можна знайти нових друзів. І це надзвичайно важливо, особливо, для внутрішньо переміщених осіб.

“У моєму рідному місті, Енергодарі, такого простору для молоді не було. Я приходжу сюди за спілкуванням. Маю тут уже друзів, однодумців. Цікаво було послухати про дебати, волонтерство та медіаграмотність”, - говорить 18-річний Андрій Палець, який переїхав у Здолбунів через війну.
“Home'Як” став місцем, куди підлітки та молодь несуть свої ідеї. Тут їм допомагають їх реалізовувати. Так Богдан, за підтримки “хомʼяків”, почав проводити Квізи. Ця вікторина вже вийшла за межі простору та стала міжміською грою. А нещодавно виникла ще одна ідея:
“У нас був тренінг з дебатного мистецтва. І тепер ми відкриваємо такий клуб у себе, - ділиться Богдан. - Я дуже цього хочу. Людина, яка у нас була лектором, настільки розумна. Для мене це був мозковий штурм. Я хочу бути таким самим.”
У межах “АнтиШколи” у просторі оновили та оснастили кімнату психолога. Тепер кожен, за потреби, може записатися на індивідуальний сеанс. А щочетверга працює інтелектуально-ігровий клуб - це допомагає молоді згуртуватися. Тут вони грають у рольові та настільні ігри.
“Я зараз не бачу себе без простору. Тому що хочу, щоб молодь розвивалася. Саме вони - це рушійна сила. Молодь може рухати все навкруги. І завдяки їм ми робимо наше місто краще”, - говорить Анна.