Обережно, шахрайські збори персональних даних від імені ЮНІСЕФ!
Натисніть, щоб закрити банер екстреного сповіщення.

Молодь із шести областей на заході України вперше пройшла тренінги у межах програми UPSHIFT

60 команд розробили власні проєктні ідеї та отримали ресурси на їх впровадження

Катерина Іванова, Кейт Бонд
Image
UNICEF
08 Листопад 2023

У вересні молоді люди з Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Закарпатської та Чернівецької областей уперше пройшли тренінги  у межах глобальної молодіжної програми UPSHIFT. 60 команд розробили власні проєктні ідеї та отримали ресурси на їх впровадження.

Наступних три місяці учасники працюватимуть над реалізацією своїх ініціатив. Серед них: створення молодіжних просторів для розвитку молоді, профорієнтаційний табір, проєкти, присвячені збереженню енергетичних ресурсів та озелененню, тренінги для боротьби з булінгом, платформа для розвитку неформальної освіти, навчання з піклування про ментальне здоров’я.

17-річний Богдан із міста Нововолинськ Волинської області та інші учасники його команди прийшли на програму, щоб розв’язати проблему відсутності у їхньому рідному місті якісних та різноманітних ресурсів, які б дали можливість молоді підтримувати ментальне здоров'я. Юнак ділиться своїми міркуваннями:

«Проблема нестачі можливостей попіклуватися про ментальне здоров’я відгукується кожному з нашої команди, в першу чергу через наш власний досвід. Особисто для мене це повномасштабна війна, яка прийшла у моє рідне місто, через що я був вимушений виїхати та після шукати можливості подбати про своє ментальне здоров’я».

«У межах нашого проєкту ми хочемо організувати двомісячне навчання для місцевої молоді, присвячене ментальному здоров’ю. Пізніше серед тих, хто завершить навчання, ми оберемо амбасадорів, які популяризуватимуть культуру ментального здоров’я серед однолітків. Віримо, що це важливо для майбутнього розвитку нашої громади. Адже потрібно не забувати про духовне, бо занепаде фізичне», - розповідає Богдан.

Команда 14-річної Світлани з міста Вараш, що в Рівненській області, у межах проєкту UPSHIFT заповзялася розв’язувати проблеми міжпоколіннєвої  взаємодії. Світлана говорить:

«Ми обрали цю проблему через її нагальність. Нестача комунікації між молоддю і старшими людьми призводить до того, що їхні уявлення про інші покоління дуже відрізняються від реальності, що провокує багато конфліктів і впливає на життя кожного. В результаті наших досліджень ми зрозуміли, що однією з найбільших перепон для порозуміння є страх бути неправильно сприйнятим».

«У межах нашого проєкту ми хочемо мінімізувати це відчуття за допомогою цікавих активностей у групах. Саме на тренінгу від UPSHIFT ми заклали фундамент нашого проєкту. Це було незабутньо, продуктивно, цікаво, корисно та насичено. Тепер, використовуючи нові знання, ми створюватимемо комфортний простір, який обʼєднає різні покоління навколо спільних інтересів», - ділиться Світлана.

За словами менторів, усі учасники програми дуже різні, але кожен і кожна по-справжньому бажає змінювати свої громади на краще. Команди вмотивовані та готові переходити до стадії втілення своїх проєктів.

У Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях вже відкрито другий набір на програму. Також невдовзі розпочнуться набори в Рівненській та Чернівецькій областях, аби якомога більше молоді змогли спробувати розв’язати проблеми, які їх хвилюють. Детальніше про набори можна дізнатися на сайті UPSHIFT: https://upshiftukraine.org/.

Програма UPSHIFT у Волинській, Тернопільській, Івано-Франківській, Рівненській, Закарпатській та Чернівецькій областях реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і уряду Норвегії.

UPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб утілити в життя соціально важливі проєкти.