Прикраси на згадку з осколків снаряду

З осколків снаряду зі своєї квартири в Пущі Саша планує зробити прикраси. На згадку про випадковості, що їх рятували.

ЮНІСЕФ, The Village
Image
UNICEF
24 Червень 2022

21-річна Саша та її молодший брат, 14-річний Іван, зустрілися з війною у Броварах. О 4:30 ранку 24 лютого вони прокинулися від вибухів. Родина Саші вирішила переїхати у свою другу квартиру в Пущі-Водиці, бо там навколо ліс – здавалося, що так буде безпечніше. Але в Броварах безупинно гатило, і вони не змогли виїхати з міста в перший день. Це їх урятувало. У квартиру в Пущі прилетів снаряд.

28 лютого Саша з татом поїхали до Києва, щоб забрати кота своєї подруги, яка поїхала та вимушена була залишити тварину. Трохи затрималися у столиці, вирішили перевірити, як там Сашин офіс. Наближалася комендантська година, треба було поспішати. Вони їхали дуже швидко, аж раптом у машині перегоріла фара, довелося зупинитися. Саша з татом дуже нервували, тож почали повільно рухатися. Як раптом усе залило яскравим помаранчевим світлом. Машину відкинуло з третьої смуги на першу, тато дивом втримав кермо.

«Перед нами горіла дорога, але ми їхали прямо в цей вогонь, бо зупинятися було ще страшніше».

Повз автівки, що палали, повз бетонні блоки й осколки, що летіли в лобове скло. Цього дня Саша з татом святкуватимуть свій другий день народження – якби фара не перегоріла, якби вони їхали швидше… Щось врятувало їх знову. Уже вдруге.

Image

Саша й Іван щоб відволіктися вирішили допомагати іншим: шукали волонтерів, що привозили в найближчі села продукти та ліки, допомагали їм із закупівлями.

«Коли на околицях безперервно стріляють, а ти стоїш у черзі в аптеку – це пережити легше, ніж коли сидиш удома».

З осколків снаряду зі своєї квартири в Пущі Саша планує зробити прикраси. На згадку про випадковості, що їх рятували.

Image
Image

UNICEF та партнери продовжують надавати допомогу постраждалим від війни. За підтримки ЮНІСЕФ національна гаряча лінія надає онлайн-консультації дітям, опікунам і молоді. Надійшло вже понад 17 000 дзвінків, у тому числі 14 000 – від дітей, понад половину (54 відсотки) звернень було направлено до центрів соціального захисту населення, поліції, служб правової допомоги, психіатричних служб та громадських організацій.