ЮНІСЕФ: Історія логотипа
Від дитини, яка пʼє молоко, до матері, що тримає немовля: дізнайтеся, як змінювався наш логотип з часом.
- Доступно:
- Українська
- English
1946
Резолюцією 57(I) Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 11 грудня 1946 року створено ЮНІСЕФ для надання допомоги дітям після Другої світової війни. Спершу організація функціонує як фонд допомоги ООН та має назву Міжнародний дитячий надзвичайний фонд ООН. Це дає їй право використовувати логотип ООН.
1953
У жовтні 1953 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй подовжує мандат ЮНІСЕФ на невизначений термін для надання допомоги незахищеним дітям. Як агентство ООН з окремим мандатом ЮНІСЕФ розробляє власну візуальну айдентику.
На найпершому логотипі ЮНІСЕФ зображено дитину, яка п’є молоко зі склянки. Саме доставка молока дітям була основною діяльністю організації на той час, що й відображено у лого. Крім того, на зображенні містяться певні елементи логотипа ООН, як-от оливкові гілки та земна куля на задньому плані. Так символом ЮНІСЕФ стає «дитина, яка п’є молоко».
1960-ті
Діяльність ЮНІСЕФ розширюється, і тепер вона охоплює більше коло потреб дітей. Змінюється й логотип організації: з «дитина, яка п’є молоко» на «мати, яка підіймає дитину». Це, зокрема, пов’язано з ухваленням ООН у 1959 році Декларації прав дитини, яка визначає права дітей на захист, освіту, охорону здоров’я, притулок, а також на повноцінне харчування.
Зображення матері, яка підіймає дитину, символізує надію, безпеку та радість, які діяльність ЮНІСЕФ дає батькам та їхнім дітям. Ця дія також ілюструє ентузіазм батьків, який повністю відповідає оптимізму ЮНІСЕФ і цілям, яких ми прагнемо досягти для кожної дитини.
1975
Зʼявляється стандартний глобальний логотип, на якому, як і раніше, зображені мати та дитина: під нього стилізована крапка над «і» у назві UNICEF. Це перша версія логотипа ЮНІСЕФ, зареєстрована у Всесвітній організації інтелектуальної власності.
1978
Ключові елементи логотипа 1975 року залишаються тими ж, але дещо змінюється вигляд шрифту — він відповідає тогочасним популярним візуальним тенденціям.
1986
У 1986-му ЮНІСЕФ святкує 40-у річницю, і логотип знову оновлюється. Тепер у ньому використано жирний шрифт Futura, а колір із чорного стає темно-синім PMS Reflex Blue. Організація також випускає Посібник із графічних стандартів ідентифікації — свій перший бренд-бук.
Логотип містить назву ЮНІСЕФ, написану малим регістром і щільним шрифтом, а також уже добре знайоме зображення матері, яка підіймає дитину. У дизайні використовується популярний на той час мінімалістичний швейцарський стиль. Логотип стає чіткішим порівняно з попередніми версіями, до того ж він легше впізнається та сприймається.
2001
У 2001 році було представлено новий логотип ЮНІСЕФ — такий, яким ми знаємо його сьогодні. Водночас зʼявилися й пояснення щодо використання нового лого на багатьох платформах. Колір змінено з PMS Reflex Blue на PMS Process Cyan. Насичені кольори нової колірної палітри бренда ЮНІСЕФ (блакитний, жовтий, рожевий і фіолетовий) покликані викликати в дітей бадьорість.
Логотип стилізований і спрощений. Емблема «мати та дитина» модернізована, що дозволяє краще сприймати весь логотип
2008
Девізом ЮНІСЕФ стає ‘unite for children’ — «Єднаймося заради дітей». Раніше цей заклик використовувався у кампаніях ЮНІСЕФ на додачу до відомих «Єднаймося проти СНІДу» та «Єднаймося заради миру».
Те, що слоган кампанії «Єднаймося заради дітей» став частиною логотипа, підкреслює адвокаційну роль ЮНІСЕФ у підтримці Цілей розвитку тисячоліття та Конвенції про права дитини. Напис «Єднаймося заради дітей» демонструє, як організація об’єднує партнерів у різних секторах заради досягнення результатів для дітей.
2016
Складовою брендингової стратегії Дитячого фонду ООН стає слоган «Для кожної дитини», який також є частиною логотипа. Цей напис підтверджує універсальний мандат ЮНІСЕФ щодо захисту прав дітей у всьому світі та втілює місію організації надавати пріоритет дітям, які перебувають у несприятливому становищі.
Модульність є ключовим компонентом нового логотипа. «Для кожної дитини» — це лише перша половина заяви бренда. Друга половина містить слова, які демонструють масштаби роботи ЮНІСЕФ, наприклад, «Для кожної дитини — надія», «Для кожної дитини — можливість» і «Для кожної дитини — гідність». Цей логотип дозволяє нам підкреслити проблеми, з якими стикаються діти, а також висловити наші надії щодо їх розв’язання.
Дослідження та текст Мартіни Томассіні та Рутії Ї.