Вервечка щасливих подій, яка врятувала життя підлітку

13-річний Святослав отримав серйозне поранення внаслідок обстрілу Лисичанська, однак зусилля рідних, волонтерів і лікарів врятували йому життя

ЮНІСЕФ
Image
UNICEF
30 Червень 2022

“Він народився у сорочці”, – кажуть про людину, якій пощастило уникнути лихої долі. 13-річний Святослав із батьками повертався від бабусі додому, коли у його рідному місті Лисичанську у Луганській області 9 травня почався обстріл. Cім’я не встигла перетнути подвір’я та сховатися в укритті – неподалік від їхнього будинку вибухнула ракета. Уламок боєприпасу потрапив Святославу у шию, пройшов через праву легеню та зупинився над діафрагмою.

“Я не впав, але відчув, як ніби мені руку відірвало. Десь через хвилину я відчув біль. Я почав кричати: “Мамо, мені руку відірвало! Мамо, мені руку відірвало! Я думав, що я без свідомості впаду та загину”.

Олена, мама Святослава та молодша медична сестра Лисичанської лікарні, підбігла до сина та перекрила рукою рану. Що відбувалося далі, хлопець не запам’ятав. Поранення загрожувало втратою легені або сильною кровотечею, тому, аби Святослав не нашкодив собі випадковим рухом, його ввели в штучну кому.

Вранці по нього приїхали волонтери та швидкою забрали до лікарні у Бахмуті, а звідти у реанімаційному вагоні медичного поїзда хлопця з мамою доправили до Львова. Підлітка вже чекали для операції у Лікарні Св. Миколая. Попри значні ризики втручання, вона пройшла успішно – лікарі видалили чотирисантиметровий уламок і зберегли Святославу легеню.

“Чудом до нас потрапив і вижив”, – каже Юрій Король, хірург Лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Image
UNICEF

Через кілька днів після операції Святослава перевели у загальну палату. Тепер йому можна виходити на вулицю. Він дуже чекає моменту, коли лікарі нарешті дозволять займатися спортом і ганяти на велосипеді – відновлення потребує не лише його легеня, але й рука, яка зазнала контузії внаслідок вибуху ракети.

Підліток має й інші амбітні плани – він збирається відновити пошкоджений будинок у Лисичанську та завершити ремонт у своїй кімнаті, куди у зв’язку з війною не встиг переїхати.

Після чотирьох місяців війни бойові дії зосередились у східній та південній частинах України, що безпосередньо впливає на безпеку цивільного населення у цих регіонах. Станом на 17 червня понад 900 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією Офісу Генпрокурора, 322 дитини загинули та щонайменше 581 дитина поранена. Утім реальні цифри, ймовірно, набагато вищі. Зафіксовано 235 нападів на медичні установи.

З 24 лютого понад 1,6 мільйона людей в Україні змогли отримати доступ до медичної допомоги завдяки постачанню відповідних засобів безпосередньо ЮНІСЕФ або виконавчими партнерами.