Світлий, сучасний та безпечний простір
Як школа у Великих Мостах Львівської області реалізувала грант від ЮНІСЕФ

- Доступно:
- Українська
- English
Гучний дзвінок сповіщає про початок перерви, і коридори наповнюються дитячими голосами та сміхом. Учні школи у Великих Мостах, що на Львівщині, мають змогу навчатися безпосередньо у класах та спілкуватися з однолітками. Великомостівський опорний заклад освіти отримав грант у розмірі 3000 доларів США на придбання електрогенератора та комп’ютерного обладнання. В умовах вимкнення електроенергії та під час повітряних тривог школа стабільно під’єднана до інтернету та добре освітлена.
«Вчителі проводять уроки навіть під час повітряних тривог — у бомбосховищі. У підвальних приміщеннях школи обладнали класи: поставили парти та стільці для дітей. За надані ЮНІСЕФ кошти ми придбали генератор, поміняли лампи в коридорах і класах, провели додаткове освітлення в укриття. Тепер тут світло й тепло, тож ми працюємо», — говорить керівниця Великомостівського опорного закладу середньої освіти Ірина Пагутяк. Вона очолює школу понад два роки та викладає українську мову та літературу у старших класах.
З 24 лютого 2022-го школа у Великих Мостах перейшла на дистанційну форму навчання. У серпні минулого року на засіданні педагогічного колективу вирішили відновити заняття у класах. «У перші місяці повномасштабної війни було психологічно важко працювати і вчителям, і дітям. Проте наш колектив дуже швидко згуртувався та налагодив роботу, — наголошує керівниця школи Ірина Пагутяк. — Переваги очної форми навчання очевидні. Ми можемо більше спілкуватися з нашими учнями та між собою у колективі, краще контролювати навчальний процес. Хочу відзначити позитивну тенденцію: рівень знань учнів почав зростати».
Зараз у Великомостівській школі навчаються 888 учнів. Минулий навчальний рік у ній завершували 44 дитини із внутрішньо переміщених родин. Сьогодні 10 дітей-ВПО відвідують заклад, серед них одна майбутня випускниця. У кожному класі школи є учні, які через війну разом із родинами виїхали за кордон, а тому навчаються дистанційно. Завдяки грошовій допомозі ЮНІСЕФ школа закупила бездротове мережеве обладнання, що дозволило охопити інтернет-покриттям усю школу. Безперебійний якісний інтернет-зв’язок дає змогу вчителям проводити заняття не лише у класах, а й онлайн. «У нашій школі є великий актовий зал, де ми можемо проводити заняття завдяки додатковим точкам роздачі інтернету. У школі діє система учнівського самоврядування, тож діти матимуть комфортне місце для обговорення та планування своїх заходів. Це дуже цінно», — пояснює Ірина Пагутяк.
У кабінеті директорки на видному місці лежить листівка-валентинка від учнів школи.

«Любов та приязнь дітей мене надихають працювати. Завжди з усмішкою йду на уроки до дітей, прагну зробити їхнє навчання цікавим та комфортним. Підтримка міжнародних організацій, зокрема ЮНІСЕФ, допомагають утілити найсміливіші мрії»
Повномасштабна війна загрожує освіті та майбутньому дітей в Україні. Близько 5,3 мільйона хлопців і дівчат стикаються із перешкодами на шляху до повноцінної освіти, у тому числі 3,6 мільйона дітей безпосередньо постраждали від закриття шкіл. ЮНІСЕФ виділив майже 3,3 мільйона доларів США 1087 школам, де навчаються понад 500 тисяч дітей. Кошти перераховуються безпосередньо закладам для покриття першочергових потреб, які виникли через війну.