Співробітники швидкої допомоги розповіли про свій досвід вакцинації від COVID-19

Маріупольські медики хочуть особистим прикладом надихнути українців отримати щеплення проти COVID-19. щойно з’явиться така можливість.

ЮНІСЕФ
08 Червень 2021

В Україні триває кампанія вакцинації від COVID-19. Щеплення проти цієї хвороби зокрема отримали співробітники медичних бригад швидкої допомоги в Маріуполі, що на сході України. Фельдшери, водії, медсестри й лікарі швидкої мають високий ризик заразитися під час пандемії. Вакцинація для них — це спосіб захистити себе, своїх близьких і пацієнтів. Маріупольські медики хочуть особистим прикладом надихнути українців отримати щеплення проти COVID-19, щойно з’явиться така можливість.

image
UNICEF
image
UNICEF

Фельдшерка Ганна Моісеєва пояснює, що ризик заразитися під час виїзду до пацієнта з COVID-19 для медиків украй високий.

«Привід для виклику швидкої іноді буває один, а на місці виявляється COVID-19. Тому я вважаю, що медикам обов'язково потрібно вакцинуватися. Ми першими стикаємося з цим захворюванням, тож маємо бути захищені», — говорить фельдшерка після отримання першої дози вакцини і додає, що укол для неї був безболісним і зараз вона почувається добре.

image
UNICEF

Водій Олександр Буба вперше за весь час своєї роботи у швидкій стикнувся з такою масштабною епідемією. Її наслідки змусили Олександра замислитися над тим, як убезпечити себе та рідних.

«Ми часто возимо хворих на COVID-19. І щоб убезпечити свою родину, я вирішив вакцинуватися. Коли стикаєшся з такими важкими випадками, коли на твоїх очах гинуть люди, ти просто не можеш не замислитися про безпеку», — упевнений співробітник бригади швидкої допомоги.

 

image
UNICEF
image
UNICEF

Медик Жанна Антонова без вагань і хвилювання йшла на вакцинацію, оскільки вважає щеплення безпечним і необхідним. «Будь-яка медична процедура може спричинити побічні ефекти. Але я вважаю, що ймовірність серйозної реакції на щеплення набагато нижча, ніж імовірність ускладнень при захворюванні. Тому вакцинуватися необхідно», — переконує Жанна.

image
UNICEF
image
UNICEF

Фельдшер Олександр Коновалов перехворів на COVID-19 торік. Медик три тижні перебував на лікарняному. Сьогодні Олександр вживає всіх заходів, щоб неприємний досвід хвороби не повторився. «Вакцинуватися потрібно обов'язково. Тому що хочеться бути здоровим, працювати, допомагати людям, займатися своїми справами, вчитися, а не хворіти», — пояснює фельдшер, який отримав дозу вакцини.

image
UNICEF

Безпека пацієнтів для Олександра така ж важлива, як і власна, відтак вакцинація дає медику впевненість, що він не стане загрозою для своїх літніх пацієнтів.

«COVID-19 може протікати безсимптомно. Бригада швидкої допомоги може, сама того не знаючи, привезти хворобу в дім пацієнта. А наші пацієнти — це часто люди похилого віку. Медикам обов'язково потрібно своїм прикладом показувати людям, що вакцинація — це безпечно і що це потрібно робити. Адже ми і є тими людьми, які перебувають на передовій боротьби з пандемією», — підкреслює фельдшер із Маріуполя.

image
UNICEF

Медик Дарина Гордієнко не є співробітником бригади швидкої допомоги, але вона працює у приймальному відділенні лікарні та кожен день контактує з багатьма пацієнтами. Тому вона не мала жодного сумніву в необхідності вакцинації.

«Я працюю кожен день із новими людьми, які приходять до відділення отримати допомогу без тестів. Тому ризик захворіти в мене дуже високий. Також я живу з батьками, які страждають на серцево-судинні захворювання, і боюся заразити їх. Тож краще отримати захист — вакцинуватися. Профілактика — це найкраще лікування», — впевнена Дарина.

image
UNICEF

Від імені COVAX ЮНІСЕФ закуповує і постачає вакцини від COVID-19 по  всьому світу. У рамках COVAX Україна вже отримала 590 850 доз  вакцини Pfizer-BioNTech та 1 072 800 доз вакцини AstraZeneca безоплатно.

Разом з урядами США, ЄС, Великої Британії, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Світовим Банком та іншими донорами, ЮНІСЕФ працює над тим, щоб більше людей в Україні отримали захист від COVID-19. Поставки вакцин різних виробників в рамках COVAX продовжаться, і очікується, що до кінця 2021 року дозволять охопити щепленнями до 20% населення України - 8 мільйонів людей.

 Додатково ЮНІСЕФ працює з урядом, щоб забезпечити повну готовність України до  вакцинації, забезпечуючи підтримку відповідного холодового ланцюга, а також навчання медичного  персоналу з  розподілу та управління вакцинами від коронавірусу.  ЮНІСЕФ також відіграє провідну роль у формуванні національної політики подолання дезінформації та міфів щодо  вакцинації від COVID-19.